Totale afgang United, Vertessen held bij sensationele comeback

224 stemmen
Totale afgang United, Vertessen held bij sensationele comeback

Manchester United heeft woensdag andermaal een mokerslag geïncasseerd in de Champions League. Op het veld van Galatasaray werd tot twee keer toe een dubbele voorsprong weggegeven (3-3), waardoor Europese uitschakeling dreigt. Yorbe Vertessen was dan weer de grote held in de spectaculaire comeback van PSV op bezoek bij Sevilla FC: 2-3.

LEES OOK: 'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

GROEP A

United was bezig aan een belabberd parcours in de CL en dreigde met 3 op 12 vroegtijdig te sneuvelen. De druk op het duel tegen Galatasaray was dan ook groot, maar de Engelsen gingen voortvarend van start in Istanbul. Garnacho en Fernandes zorgden voor de 0-2-voorsprong na 18 minuten. Ziyech tekende niet veel later wel voor de aansluitingstreffer namens de thuisploeg, waar Mertens een basisplek had gekregen.

Desondanks leek er geen vuiltje aan de lucht voor de bezoekers. McTominay maakte er vroeg in de eerste helft namelijk 1-3 van. Maar toch liep het andermaal desastreus fout voor United. Doelman Onana ging, niet voor de eerste keer, pijnlijk in de fout en bood zijn ex-ploegmaat Ziyech een nieuwe aansluitingstreffer aan. En dit keer ging het van kwaad naar erger: met een fraaie goal maakte Aktaturkoglu er 3-3 van.

Die gelijkmaker zorgde uiteindelijk ook voor de eindstand. United blijft daardoor achter met een povere 4 op 12. Het zal sowieso moeten winnen van Bayern München tijdens de slotspeeldag om zich alsnog te plaatsen voor de volgende ronde. En dan nog moet het hopen op een misstap van Galatasaray tegen FC Kopenhagen. Mertens en co zijn bij een zege in Denemarken altijd zeker van de volgende ronde.

GROEP B

PSV had tijdens de vorige speeldag gewonnen van RC Lens en deed zo weer helemaal voor een plek in de volgende ronde. Om de kansen gaaf te houden, moest echter ook een goed resultaat volgen op het veld van Sevilla FC. Voor de Spanjaarden was enkel een zege voldoende. En de thuisploeg kon ook als eerste toeslaan. De onverslijtbare Sergio Ramos zette Sevilla al snel op voorsprong, de 2-0 van Sow werd afgekeurd op aangeven van de VAR na een assist van Lukebakio.

Vlak na de pauze wisten de Andalusiërs dan toch te verdubbelen via En-Nesyri. Maar na een dik uur spelen volgde een heus kantelpunt. Met een fout op Vertessen pakte Ocampos immers zijn tweede geel en PSV profiteerde optimaal van het mannetje meer. Zo zorgde Saibari voor de aansluitingstreffer en het was uitgerekend Vertessen die de gelijkmaker via het lichaam van Gudelj wist binnen te werken.

En het werd zo mogelijk nog mooier voor PSV en Vertessen. In de extra tijd gaf de Belgische invaller immers de assist op de winnende treffer van Pepi. De ongeslagen Eredivisie haalde het zo met 2-3 en is plots goed op weg naar de volgende ronde. Voor een aangeslagen Sevilla zit de CL-campagne er nu ook mathematisch op.

Manchester United moet Erik ten Hag ontslaan ...

Meest recent

Nilis twijfelt over Rode Duivel: "Groot vraagteken voor mij"

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

13
13
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

104
104
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

84
84
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

27
27
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

40
40
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

262
262
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

40
40
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

113
113
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

145
145
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

50
50
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

127
127
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

212
212
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

36
36
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

54
54
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

63
63
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

117
117
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

92
92
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

36
36
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

196
196
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

215
215
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

484
484
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

239
239
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

365
365
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

35
35
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

50
50

Meer sportnieuws