Totale afgang United, Vertessen held bij sensationele comeback

door
Totale afgang United, Vertessen held bij sensationele comeback

Manchester United heeft woensdag andermaal een mokerslag geïncasseerd in de Champions League. Op het veld van Galatasaray werd tot twee keer toe een dubbele voorsprong weggegeven (3-3), waardoor Europese uitschakeling dreigt. Yorbe Vertessen was dan weer de grote held in de spectaculaire comeback van PSV op bezoek bij Sevilla FC: 2-3.

LEES OOK: 'Club en Anderlecht willen gratis slag slaan bij PSV'

GROEP A

United was bezig aan een belabberd parcours in de CL en dreigde met 3 op 12 vroegtijdig te sneuvelen. De druk op het duel tegen Galatasaray was dan ook groot, maar de Engelsen gingen voortvarend van start in Istanbul. Garnacho en Fernandes zorgden voor de 0-2-voorsprong na 18 minuten. Ziyech tekende niet veel later wel voor de aansluitingstreffer namens de thuisploeg, waar Mertens een basisplek had gekregen.

Desondanks leek er geen vuiltje aan de lucht voor de bezoekers. McTominay maakte er vroeg in de eerste helft namelijk 1-3 van. Maar toch liep het andermaal desastreus fout voor United. Doelman Onana ging, niet voor de eerste keer, pijnlijk in de fout en bood zijn ex-ploegmaat Ziyech een nieuwe aansluitingstreffer aan. En dit keer ging het van kwaad naar erger: met een fraaie goal maakte Aktaturkoglu er 3-3 van.

Die gelijkmaker zorgde uiteindelijk ook voor de eindstand. United blijft daardoor achter met een povere 4 op 12. Het zal sowieso moeten winnen van Bayern München tijdens de slotspeeldag om zich alsnog te plaatsen voor de volgende ronde. En dan nog moet het hopen op een misstap van Galatasaray tegen FC Kopenhagen. Mertens en co zijn bij een zege in Denemarken altijd zeker van de volgende ronde.

GROEP B

PSV had tijdens de vorige speeldag gewonnen van RC Lens en deed zo weer helemaal voor een plek in de volgende ronde. Om de kansen gaaf te houden, moest echter ook een goed resultaat volgen op het veld van Sevilla FC. Voor de Spanjaarden was enkel een zege voldoende. En de thuisploeg kon ook als eerste toeslaan. De onverslijtbare Sergio Ramos zette Sevilla al snel op voorsprong, de 2-0 van Sow werd afgekeurd op aangeven van de VAR na een assist van Lukebakio.

Vlak na de pauze wisten de Andalusiërs dan toch te verdubbelen via En-Nesyri. Maar na een dik uur spelen volgde een heus kantelpunt. Met een fout op Vertessen pakte Ocampos immers zijn tweede geel en PSV profiteerde optimaal van het mannetje meer. Zo zorgde Saibari voor de aansluitingstreffer en het was uitgerekend Vertessen die de gelijkmaker via het lichaam van Gudelj wist binnen te werken.

En het werd zo mogelijk nog mooier voor PSV en Vertessen. In de extra tijd gaf de Belgische invaller immers de assist op de winnende treffer van Pepi. De ongeslagen Eredivisie haalde het zo met 2-3 en is plots goed op weg naar de volgende ronde. Voor een aangeslagen Sevilla zit de CL-campagne er nu ook mathematisch op.

Manchester United moet Erik ten Hag ontslaan ...

Meest recent

'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

5
5
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

24
24
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

142
142
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

20
20
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

149
149
Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League breekt aan. ...

130
130
Hayen onthult: zó reageerde Club Brugge op Genk-overgang

Nicky Hayen is de nieuwe hoofdtrainer van KRC Genk. De 45-jarige Limburger werd dinsdag zelfs al ...

638
638
'Voetbalwereld davert: schoktransfer Vinicius in 2026'

Vinicius Junior leek goed op weg om dé posterboy bij Real Madrid te worden. Maar de voorbije ...

113
113
‘Anderlecht duizelt: Franse dribbelkoning op weg naar RSCA’

In het Lotto Park durven ze al dromen van een nieuwe publiekslieveling, maar tegelijk heerst er ...

607
607
Origi op de markt: tóch transfer naar Belgische topclub?

Na maandenlang in de vergetelheid te hebben gezeten, is een einde gekomen aan de lijdensweg van ...

358
358
'Leko drukt stempel: Club-speler grote winnaar trainerswissel'

Club Brugge zorgde begin deze maand voor een heuse schok door hoofdcoach Nicky Hayen aan de kant te ...

470
470
'Hete transferwinter Anderlecht: zevental richting uitgang'

RSC Anderlecht sluit vrijdagavond zijn eerste seizoenshelft af met een duel tegen Sporting ...

416
416
Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

106
106
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

29
29
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

121
121
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

522
522
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

125
125
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

244
244
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

260
260
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

156
156
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

92
92
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

46
46
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

122
122
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

394
394
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

1084
1084

Meer sportnieuws