Totale afgang United, Vertessen held bij sensationele comeback

door
Totale afgang United, Vertessen held bij sensationele comeback

Manchester United heeft woensdag andermaal een mokerslag geïncasseerd in de Champions League. Op het veld van Galatasaray werd tot twee keer toe een dubbele voorsprong weggegeven (3-3), waardoor Europese uitschakeling dreigt. Yorbe Vertessen was dan weer de grote held in de spectaculaire comeback van PSV op bezoek bij Sevilla FC: 2-3.

LEES OOK: 'PSV ziet kersverse Jonge Duivel naar België trekken'

GROEP A

United was bezig aan een belabberd parcours in de CL en dreigde met 3 op 12 vroegtijdig te sneuvelen. De druk op het duel tegen Galatasaray was dan ook groot, maar de Engelsen gingen voortvarend van start in Istanbul. Garnacho en Fernandes zorgden voor de 0-2-voorsprong na 18 minuten. Ziyech tekende niet veel later wel voor de aansluitingstreffer namens de thuisploeg, waar Mertens een basisplek had gekregen.

Desondanks leek er geen vuiltje aan de lucht voor de bezoekers. McTominay maakte er vroeg in de eerste helft namelijk 1-3 van. Maar toch liep het andermaal desastreus fout voor United. Doelman Onana ging, niet voor de eerste keer, pijnlijk in de fout en bood zijn ex-ploegmaat Ziyech een nieuwe aansluitingstreffer aan. En dit keer ging het van kwaad naar erger: met een fraaie goal maakte Aktaturkoglu er 3-3 van.

Die gelijkmaker zorgde uiteindelijk ook voor de eindstand. United blijft daardoor achter met een povere 4 op 12. Het zal sowieso moeten winnen van Bayern München tijdens de slotspeeldag om zich alsnog te plaatsen voor de volgende ronde. En dan nog moet het hopen op een misstap van Galatasaray tegen FC Kopenhagen. Mertens en co zijn bij een zege in Denemarken altijd zeker van de volgende ronde.

GROEP B

PSV had tijdens de vorige speeldag gewonnen van RC Lens en deed zo weer helemaal voor een plek in de volgende ronde. Om de kansen gaaf te houden, moest echter ook een goed resultaat volgen op het veld van Sevilla FC. Voor de Spanjaarden was enkel een zege voldoende. En de thuisploeg kon ook als eerste toeslaan. De onverslijtbare Sergio Ramos zette Sevilla al snel op voorsprong, de 2-0 van Sow werd afgekeurd op aangeven van de VAR na een assist van Lukebakio.

Vlak na de pauze wisten de Andalusiërs dan toch te verdubbelen via En-Nesyri. Maar na een dik uur spelen volgde een heus kantelpunt. Met een fout op Vertessen pakte Ocampos immers zijn tweede geel en PSV profiteerde optimaal van het mannetje meer. Zo zorgde Saibari voor de aansluitingstreffer en het was uitgerekend Vertessen die de gelijkmaker via het lichaam van Gudelj wist binnen te werken.

En het werd zo mogelijk nog mooier voor PSV en Vertessen. In de extra tijd gaf de Belgische invaller immers de assist op de winnende treffer van Pepi. De ongeslagen Eredivisie haalde het zo met 2-3 en is plots goed op weg naar de volgende ronde. Voor een aangeslagen Sevilla zit de CL-campagne er nu ook mathematisch op.

Manchester United moet Erik ten Hag ontslaan ...

Meest recent

Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

233
233
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

86
86
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

13
13
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

68
68
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

52
52
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

71
71
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

269
269
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

41
41
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

421
421
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

266
266
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

359
359
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

28
28
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

35
35
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

69
69
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

93
93
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

121
121
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

73
73
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

451
451
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

168
168
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

340
340
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

131
131
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

483
483
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

299
299
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

244
244
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

190
190

Meer sportnieuws