Transfermania bij Club Brugge slaat volledig door

door
Transfermania bij Club Brugge slaat volledig door

De transferhype rond Antonio Nusa bereikte ongeziene hoogten na een zeer succesvol seizoensbegin. Ondanks een stevige transfer aanbieding, een bod van minstens 30 miljoen euro van Chelsea, besloot voorzitter Bart Verhaeghe de goudklomp niet te verkopen.

Met andere woorden: Club Brugge was ervan overtuigd dat Nusa’s waarde dit seizoen nog verder zou stijgen dan 30 miljoen euro. Club Brugge. Maar na een verschroeiende start is Nusa's ster ondertussen alweer weggedeemsterd door een combinatie van hoge verwachtingen, een terugkerende rugblessure en mentale druk.

Club Brugge hoopt nu dat Nusa zijn geschatte waarde van 30 miljoen euro kan behouden, ondanks deze uitdagingen.

LEES OOK: Vijf Club-groeibriljanten ontploffen: “Allerhoogste niveau”

Fenomenale Nusa: Hoe lang kan Club Brugge hem houden?

Vorig seizoen werd hij op zijn 17de de op één na jongste doelpuntenmaker ooit in de Champions League, met een doelpunt tegen FC Porto, en stak hij nadrukkelijk zijn neus aan het venster.

Dit seizoen moest Antonio Nusa de grote doorbraak forceren als basisspeler bij Club Brugge. Bij de start van zijn derde seizoen in Brugge was iedereen binnen Club het erover eens: dit moét het jaar van Nusa worden.

De jonge Noor - hij is nog altijd maar 18 jaar - had echter één groot werkpunt: meer efficiëntie in zijn spel leggen en statistieken halen. “Er gebeurt altijd wel wat als hij aan de bal is, maar hij scoort niet genoeg”, stelde Het Laatste Nieuws vast.

Het Nieuwsblad schreef dat Nusa alles heeft om een attractie te worden: uitstraling, dribbels, versnellingen en flair. “Het enige dat ontbreekt zijn goals – zelden is hij efficiënt.”

In het seizoensbegin koppelde hij zijn enorme kwaliteiten eindelijk aan rendement, zowel bij Club Brugge als bij de Noorse nationale ploeg. René Vandereycken omschreef de prestaties van Nusa toen als ongelofelijk.

“Nusa toont nu al dat hij een speler is die op een dag door een mooie buitenlandse club zal worden opgepikt. Hij moet blijven bevestigen, het mag niet bij een paar superprestaties zoals deze blijven, maar je vraagt je toch af hoelang Club zo’n speler kan houden.”

De hype-Nusa: telefoon van makelaar staat roodgloeiend

Noa Lang heeft Antonio Nusa aangewezen als zijn enige opvolger. Casper Nielsen noemt hem liefkozend ‘starboy’, terwijl Ruud Vormer vorig jaar stellig voorspelde dat Nusa bij de grootste clubs ter wereld zou spelen, zoals Real Madrid en Manchester City. “Onthoud mijn woorden”, zei de Nederlander.

Nusa heeft deze lovende woorden waargemaakt met uitstekende prestaties dit seizoen, zowel voor Club Brugge als voor de Noorse nationale ploeg. In de media werd Nusa al snel geprezen als de 'Prins van Noorwegen', waarbij alles wat hij aanraakte, leek te veranderen in goud.

“We zagen een beetje Neymar, veel Ronaldinho en een glimp van een jonge Cristiano Ronaldo in de 18-jarige”, schreef de Noorse krant Aftenposten.

De prestaties van Nusa gingen niet onopgemerkt voorbij, en Atta Eneke, de makelaar van Nusa, kreeg talloze telefoontjes van de grootste Europese clubs die hun interesse kenbaar maakten in de aanvaller.

Ondanks de aanhoudende interesse benadrukte de entourage van Nusa het plan om nog een jaar bij Club Brugge te blijven. Bovendien had de club zelf geen intentie om afgelopen zomer al afscheid te nemen van hun goudhaantje, ook al hadden ze aanzienlijk kunnen cashen bij een eventuele verkoop.

Verhaeghe fluit Mannaert terug na bod van 30 miljoen

Eind augustus sloeg de twijfel toch toe bij Club Brugge toen Chelsea zich meldde met een bod van 30 miljoen euro, met aanvullende bonussen, voor Antonio Nusa.

Ondanks de interne afspraak dat het Noorse godenkind nog één seizoen bij de club zou blijven, was een transfer aan dergelijke waanzinnige voorwaarden voor Club Brugge - lees: Vincent Mannaert - wel bespreekbaar geweest.

Er was echter weinig tijd om een transfer af te ronden, en uiteindelijk besloot Club Brugge - lees: Bart Verhaeghe - om het monsterbod op Nusa naast zich neer te leggen. Met andere woorden: Club Brugge was ervan overtuigd dat Nusa’s waarde dit seizoen nog verder zou stijgen dan 30 miljoen euro.

Nusa zelf vond het ook te vroeg om de overstap naar de Europese top te maken en erkende het belang van een doordachte carrièreplanning. In dat opzicht kijkt hij op naar zijn landgenoot Erling Haaland: “Hij is een voorbeeld van hoe het kan gaan als de juiste clubs kiest.”

Na het sluiten van de zomermercato gingen de onderhandelingen met onder andere Chelsea en andere Engelse topclubs door, met als doel om tegen de zomer van 2024 tot een akkoord te komen. “Voor een bedrag dat de 32 miljoen plus bonussen voor Charles De Ketelaere moeiteloos overstijgt”, schreef Het Laatste Nieuws.

Chelsea had dikke pech, omdat ze de concurrentie voor wilden zijn in de race om Nusa en tegelijkertijd een opgedreven transferprijs wilden vermijden. De Blues wilden vorige zomer graag toeslaan en Mannaert bereikte zelfs een deal waarbij Chelsea bereid was om Nusa nog een jaar bij Club Brugge te laten spelen.

Ster van Nusa is weggedeemsterd: in strijd met de torenhoge verwachtingen

Na een indrukwekkende seizoensstart is de ster van Antonio Nusa ondertussen serieus weggedeemsterd. De aanvaller is verwikkeld in een strijd tegen de torenhoge verwachtingen, terwijl een terugkerende rugblessure hem belemmert om zijn beste niveau te bereiken.

Daarnaast speelt ook het mentale aspect een belangrijke rol. Na zijn fantastische prestaties bij Club Brugge en de Noorse nationale ploeg werd Nusa overladen met lof, wat nu lijkt te resulteren in een onvermijdelijke mentale dip.

De druk en aandacht waren enorm, er was veel op hem afgekomen, en iedereen wilde een stukje van Antonio Nusa. “Nusa is moe na alles wat er gebeurd is de afgelopen weken. Dat is menselijk”, zei Ronny Deila. “Het vergt allemaal veel energie van zo'n jonge gast.”

Om Nusa te beschermen tegen de hype die rond hem werd gecreëerd, heeft Deila hem verschillende keren als invaller ingezet in plaats van hem in het basiselftal te laten starten.

De combinatie van dit alles heeft de vorm van Nusa aanzienlijk aangetast, en hij lijkt het vertrouwen compleet te zijn kwijtgeraakt in de laatste wedstrijden.

Voor Club Brugge wordt het nu vooral belangrijk om te hopen dat Nusa, ondanks deze vertrouwens- en vormcrisis en blessure, zijn geschatte waarde van 30 miljoen euro behoudt, in plaats van te dromen van enkele miljoenen meer.

Hoeveel is Nusa waardv volgens jou?

Meest recent

'STVV slikt ferme blessuredomper'

STVV ging vorig weekend dan wel onderuit in de Limburgse derby tegen Genk, maar mag nog steeds zeer ...

0
0
Kompany kan opgelucht ademhalen voor CL-clash

Bayern München moet woensdag zijn ticket voor de kwartfinale van de Champions League over de ...

9
9
Opgelet Rode Duivels: FIFA reageert op plan Iran

De voorbije weken rezen er plots grote vraagtekens rond één van de tegenstanders van ...

42
42
Club NXT vernedert Atletico en schrijft geschiedenis

Club NXT heeft een nieuwe pagina bijgeschreven in zijn sprookje in de Youth League. De Brugse ...

220
220
Jackpot Cercle: ‘AS Monaco klopt aan met miljoenen’

Cercle Brugge kijkt dit seizoen weer tegen degradatiezorgen aan, maar toch zijn er enkele ...

84
84
Nieuwe TD Anderlecht direct met kopzorgen: drie dossiers

Het rommelt achter de schermen bij RSC Anderlecht. Jeremy Taravel mag als hoofdtrainer het seizoen ...

164
164
‘Monstertransfer Mika Godts in stroomversnelling'

Mika Godts is dit seizoen één van de lichtpunten bij Ajax. De buitenspeler is aan een ...

52
52
‘Penders krijgt groot nieuws: toekomstplan bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Nog voor zijn doorbraak bij KRC Genk legde Chelsea 20 ...

76
76
Waanzin: Openda trekt in voormalige villa van Ronaldo

Terwijl Loïs Openda nog naar zijn beste vorm aan het zoeken is bij Juventus leeft de Rode ...

32
32
Alderweireld eregast: supporters roepen om comeback

Toby Alderweireld kende een straffe carrière als speler. De voormalige Rode Duivel maakte ...

71
71
Kompany plots met de handen in het haar bij Bayern

Vincent Kompany kent een topseizoen bij Bayern München. De titel in de Bundesliga lijkt al een ...

47
47
Anderlecht-pion op brandstapel na KVM-uitspraken

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag onderuit tegen KV Mechelen en is plots niet meer zeker van ...

361
361
Vijf Club-groeibriljanten ontploffen: “Allerhoogste niveau”

Club NXT neemt het om 14u op tegen Atlético Madrid in de kwartfinale van de Youth League. Het ...

175
175
'Rode Duivels pakken uit: shirts tot 2034 én hoofdsponsor'

Het WK 2026 komt er aan en de Koninklijke Belgische Voetbalbond is achter de schermen al druk bezig ...

117
117
‘Exit Bertaccini? Anderlecht hakt transferknoop door'

Adriano Bertaccini was afgelopen speeldag kop van jut tegen KV Mechelen. De aanvaller scoort weinig ...

489
489
TRANSFERUURTJE: ‘Alweer jackpot Club, leegloop Anderlecht’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

184
184
Club Brugge-talenten gewild: “Clubs als Barcelona…”

Club Brugge is de afgelopen seizoenen aan een straffe opmars bezig. Blauw-Zwart maakt enorm veel ...

201
201
Dreigt boot te zinken voor Coucke? Ondernemer reageert fors

De zorgen stapelen zich op rond Marc Coucke. Wat begon als een sportief dipje bij RSC Anderlecht, na ...

106
106
‘Man Utd all-in voor Godts: gigantisch prijskaartje’

Mika Godts speelt dit seizoen de pannen van het dak bij Ajax. De aanvaller zit al aan 15 doelpunten ...

114
114
‘Belgische clubs gaan vol voor doelpuntenmachine’

De reguliere competitie in België is bijna gedaan en de Play-Offs komen eraan. Veel clubs zijn ...

214
214
Neymar in zak en as na niet-selectie Brazilië: géén WK?

Carlo Ancelotti heeft de selectie van de Braziliaanse nationale ploeg voor de komende ...

61
61
‘Enorm drama voor Belgisch toptalent Noah Fernandez'

PSV zit ni zak en as. Belgisch toptalent Noah Fernandez verlengde zijn contract in Eindhoven en ...

57
57
Vanaken doet monden openvallen: Stankovic en co kijken ogen uit

Club Brugge kon zondagavond opgelucht ademhalen. Na de eerste onderzoeken werd geen zware blessure ...

631
631
Joos vernietigend voor VAR: "Stroompanne of goeie koffie"

De ontknoping van de reguliere competitie draait op volle toeren. En dus worden de beslissing van de ...

192
192
De Cat mee naar WK? Defour velt helder verdict

Nog 86 dagen te gaan tot aan de openingswedstrijd, maar er wordt nu al druk gespeculeerd over de ...

257
257

Meer sportnieuws