Groen-parlementslid hekelt 'Vlaamse haat tegen Eden Hazard'

door
Groen-parlementslid hekelt 'Vlaamse haat tegen Eden Hazard'

Kristof Calvo, parlementslid voor Groen, was zelf een verdienstelijke jeugdspeler van KV Mechelen. Zijn hart ligt echter bij RSC Anderlecht, waarover hij in de podcast Café Constant in gesprek ging. Ook over de relatie tussen enkele Rode Duivels en de Vlaamse pers deed Calvo enkele gepeperde uitspraken.


Nadat Calvo zijn afscheid aankondigde van de nationale politiek, liet hij optekenen tijd te willen maken voor andere dingen. Bij de Anderlecht-podcast Café Constant voegde hij daad bij het woord. Hij nam geen blad voor de mond, en kwam ter verdediging van Eden Hazard. "De Vlaamse haat tegen Eden Hazard is belachelijk," klonk hij stellig, "we hebben het vroeger ook met Enzo Scifo gezien. In de jaren '90 was er de discussie over Leekens vs Scifo. Dat is als kiezen tussen een Fiat en een Mercedes. Scifo was een icoon, maar in Vlaanderen werd Leekens verkozen omdat Scifo streken zou hebben." Ook het gedrag van rivaliserende supportersgroepen tegenover Vincent Kompany vielen bij Calvo slecht in de smaak: "Wat hij realiseerde bij Manchester City en de Rode Duivels, daar kan een Belgische voetballiefhebber enkel dankjewel voor zeggen. Hoe mensen hem op zijn bek wilde zien gaan bij zijn terugkeer, vond ik verschrikkelijk."

In de podcast werd hij geconfronteerd met boodschappen van zijn Groen-collega's in de politiek, Georges Gilkinet en Björn Rzoska, beiden vurige liefhebbers van Standard Luik. "Standard is goed vertegenwoordigd in de politiek" merkt Calvo op, "en bij de jonge Brusselse Groenen is Union erg in trek. Daar kan je nog met de fiets naartoe. Er zijn meer Groenen geïnteresseerd in voetbal dan je op zich zou denken. We hebben niet op alle vlakken de stappen gezet die ik zou willen, maar we zijn wel voetbalminnender geworden."

LEES OOK: Futures halen Club NXT door gehaktmolen, Lierse recht rug

Naar een functie in het voetbal?

In de podcast vroeg Groen-fractievoorzitter Gilles Vanden Burre of Calvo een rol voor zichzelf weggelegd zag in het voetbal. "Een carrière als die van Patrick Janssens zie ik wel zitten," vertelde hij daarover: "Hij deed aan toppolitiek op nationaal en lokaal niveau en was dan nog in de academische wereld en het bedrijfsleven actief vooraleer hij in het voetbal terechtkwam. Janssens schreef naar verluidt zelf een sollicitatiebrief naar Genk, maar dat heb ik nog niet gedaan." Calvo ziet wel elders opties: "Als ik in het voetbal iets zou doen, zou het rond de maatschappelijke kracht van voetbal zijn. Met voetbal kan je een hele stad beroeren. Jeugdwerkers in Brussel zouden eigenlijk allemaal een trainingsjasje van Anderlecht moeten aanhebben."

Worden de artiesten van het Belgisch voetbal te hard aangepakt door supporters?

Meest recent

'Real grijpt naast droomtarget: alternatief van 120 miljoen'

Real Madrid beleeft voorlopig een tegenvallend seizoen. Het werd in de beker al uitgeschakeld en ...

4
4
Jonge Duivels komende zomer Europees kampioen?

België bracht in de voorbije decennia heel wat talent voort, maar kon dat nooit vertalen in ...

22
22
'Barça zet alles op oude JPL-parel'

De media hadden de voorbije jaren telkens een vette kluif aan de transferzomer van FC Barcelona en ...

14
14
Napoli overweegt het ondenkbare met De Bruyne

Kevin De Bruyne staat dicht bij zijn comeback, maar in Napoli draait het intussen om meer dan alleen ...

59
59
Antwerp rekent op 'nieuwe Janssen'

Antwerp deed vorige week een geweldige zaak door STVV te kloppen. Vrijdagavond hoopt het weer wat ...

47
47
Grote zorgen om Johan Bakayoko bij RB Leipzig

Er is bij de Rode Duivels heel wat weelde op de flanken. Bondscoach Rudi Garcia koos in het voorbije ...

49
49
Albert tegen de stroom in: Lukaku beter thuis

Weldra mag Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bekend gaan maken. De Rode Duivels trekken ...

150
150
Kljestan onthult wat Anderlecht echt mist

Het blijven woelige tijden voor Anderlecht en dat doet pijn aan het hart voor heel wat oude bekenden ...

147
147
‘Titelstrijd Club Brugge overschaduwd door Leko-ruzie’

Bij Club Brugge staat alles op scherp. Ivan Leko bracht opnieuw vuur in de ploeg, maar tegelijk ...

390
390
'Hét geheim van successeizoen STVV onthuld'

STVV ging vorige week dan wel ietwat verrassend onderuit tegen Antwerp, maar de Kanaries blijven ...

52
52
‘Grote clash: Genk en AC Milan willen dezelfde speler’

KRC Genk staat voor cruciale weken. Het moet zijn zesde plaats in de Jupiler Pro League over de ...

105
105
Oude bekende van Anderlecht moet Marokko op WK leiden

Op 11 juni gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van start. Iets meer dan drie ...

36
36
Club Brugge vreest exodus: smaakmaker kondigt vertrek aan

Club Brugge belooft een hete transferzomer tegemoet te gaan. Het lijkt opnieuw de nodige smaakmakers ...

320
320
Still lokt volgende Anderlecht-pion naar Watford

RSC Anderlecht zag een kleine maand geleden hoe interim-trainer Edward Still plotseling naar het ...

169
169
Ongezien! Trump doet oorlogsbriefing tijdens huldiging Messi en co

Het Inter Miami FC van co-eigenaar David Beckham en sterspeler Lionel Messi, legde vorig seizoen ...

97
97
Crisis totaal: Spurs in acuut degradatiegevaar na nieuwe afgang

Tottenham Hotspur incasseerde de voorbije seizoenen al heel wat klappen. Maar stilaan lijkt de bodem ...

75
75
Zelfs supporters roeren zich: Burgess naar exit bij Union?

Sinds Union SG zijn wederoptreden maakte op het hoogste niveau, behoorde Christian Burgess telkens ...

401
401
'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

434
434
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

208
208
Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

113
113
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

418
418
POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

509
509
'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

104
104
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

106
106
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

341
341

Meer sportnieuws