Groen-parlementslid hekelt 'Vlaamse haat tegen Eden Hazard'

door
Groen-parlementslid hekelt 'Vlaamse haat tegen Eden Hazard'

Kristof Calvo, parlementslid voor Groen, was zelf een verdienstelijke jeugdspeler van KV Mechelen. Zijn hart ligt echter bij RSC Anderlecht, waarover hij in de podcast Café Constant in gesprek ging. Ook over de relatie tussen enkele Rode Duivels en de Vlaamse pers deed Calvo enkele gepeperde uitspraken.


Nadat Calvo zijn afscheid aankondigde van de nationale politiek, liet hij optekenen tijd te willen maken voor andere dingen. Bij de Anderlecht-podcast Café Constant voegde hij daad bij het woord. Hij nam geen blad voor de mond, en kwam ter verdediging van Eden Hazard. "De Vlaamse haat tegen Eden Hazard is belachelijk," klonk hij stellig, "we hebben het vroeger ook met Enzo Scifo gezien. In de jaren '90 was er de discussie over Leekens vs Scifo. Dat is als kiezen tussen een Fiat en een Mercedes. Scifo was een icoon, maar in Vlaanderen werd Leekens verkozen omdat Scifo streken zou hebben." Ook het gedrag van rivaliserende supportersgroepen tegenover Vincent Kompany vielen bij Calvo slecht in de smaak: "Wat hij realiseerde bij Manchester City en de Rode Duivels, daar kan een Belgische voetballiefhebber enkel dankjewel voor zeggen. Hoe mensen hem op zijn bek wilde zien gaan bij zijn terugkeer, vond ik verschrikkelijk."

In de podcast werd hij geconfronteerd met boodschappen van zijn Groen-collega's in de politiek, Georges Gilkinet en Björn Rzoska, beiden vurige liefhebbers van Standard Luik. "Standard is goed vertegenwoordigd in de politiek" merkt Calvo op, "en bij de jonge Brusselse Groenen is Union erg in trek. Daar kan je nog met de fiets naartoe. Er zijn meer Groenen geïnteresseerd in voetbal dan je op zich zou denken. We hebben niet op alle vlakken de stappen gezet die ik zou willen, maar we zijn wel voetbalminnender geworden."

LEES OOK: Raman verbaast met opvallende woorden voor Anderlecht

Naar een functie in het voetbal?

In de podcast vroeg Groen-fractievoorzitter Gilles Vanden Burre of Calvo een rol voor zichzelf weggelegd zag in het voetbal. "Een carrière als die van Patrick Janssens zie ik wel zitten," vertelde hij daarover: "Hij deed aan toppolitiek op nationaal en lokaal niveau en was dan nog in de academische wereld en het bedrijfsleven actief vooraleer hij in het voetbal terechtkwam. Janssens schreef naar verluidt zelf een sollicitatiebrief naar Genk, maar dat heb ik nog niet gedaan." Calvo ziet wel elders opties: "Als ik in het voetbal iets zou doen, zou het rond de maatschappelijke kracht van voetbal zijn. Met voetbal kan je een hele stad beroeren. Jeugdwerkers in Brussel zouden eigenlijk allemaal een trainingsjasje van Anderlecht moeten aanhebben."

Worden de artiesten van het Belgisch voetbal te hard aangepakt door supporters?

Meest recent

Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

2
2
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

46
46
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

38
38
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

34
34
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

74
74
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

232
232
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

155
155
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

217
217
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

93
93
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

169
169
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

244
244
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

516
516
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

214
214
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

185
185
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

103
103
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

382
382
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

295
295
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

287
287
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

431
431
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

96
96
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

195
195
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

1280
1280
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

103
103
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

143
143
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

463
463

Meer sportnieuws