Groen-parlementslid hekelt 'Vlaamse haat tegen Eden Hazard'

door
Groen-parlementslid hekelt 'Vlaamse haat tegen Eden Hazard'

Kristof Calvo, parlementslid voor Groen, was zelf een verdienstelijke jeugdspeler van KV Mechelen. Zijn hart ligt echter bij RSC Anderlecht, waarover hij in de podcast Café Constant in gesprek ging. Ook over de relatie tussen enkele Rode Duivels en de Vlaamse pers deed Calvo enkele gepeperde uitspraken.


Nadat Calvo zijn afscheid aankondigde van de nationale politiek, liet hij optekenen tijd te willen maken voor andere dingen. Bij de Anderlecht-podcast Café Constant voegde hij daad bij het woord. Hij nam geen blad voor de mond, en kwam ter verdediging van Eden Hazard. "De Vlaamse haat tegen Eden Hazard is belachelijk," klonk hij stellig, "we hebben het vroeger ook met Enzo Scifo gezien. In de jaren '90 was er de discussie over Leekens vs Scifo. Dat is als kiezen tussen een Fiat en een Mercedes. Scifo was een icoon, maar in Vlaanderen werd Leekens verkozen omdat Scifo streken zou hebben." Ook het gedrag van rivaliserende supportersgroepen tegenover Vincent Kompany vielen bij Calvo slecht in de smaak: "Wat hij realiseerde bij Manchester City en de Rode Duivels, daar kan een Belgische voetballiefhebber enkel dankjewel voor zeggen. Hoe mensen hem op zijn bek wilde zien gaan bij zijn terugkeer, vond ik verschrikkelijk."

In de podcast werd hij geconfronteerd met boodschappen van zijn Groen-collega's in de politiek, Georges Gilkinet en Björn Rzoska, beiden vurige liefhebbers van Standard Luik. "Standard is goed vertegenwoordigd in de politiek" merkt Calvo op, "en bij de jonge Brusselse Groenen is Union erg in trek. Daar kan je nog met de fiets naartoe. Er zijn meer Groenen geïnteresseerd in voetbal dan je op zich zou denken. We hebben niet op alle vlakken de stappen gezet die ik zou willen, maar we zijn wel voetbalminnender geworden."

Naar een functie in het voetbal?

In de podcast vroeg Groen-fractievoorzitter Gilles Vanden Burre of Calvo een rol voor zichzelf weggelegd zag in het voetbal. "Een carrière als die van Patrick Janssens zie ik wel zitten," vertelde hij daarover: "Hij deed aan toppolitiek op nationaal en lokaal niveau en was dan nog in de academische wereld en het bedrijfsleven actief vooraleer hij in het voetbal terechtkwam. Janssens schreef naar verluidt zelf een sollicitatiebrief naar Genk, maar dat heb ik nog niet gedaan." Calvo ziet wel elders opties: "Als ik in het voetbal iets zou doen, zou het rond de maatschappelijke kracht van voetbal zijn. Met voetbal kan je een hele stad beroeren. Jeugdwerkers in Brussel zouden eigenlijk allemaal een trainingsjasje van Anderlecht moeten aanhebben."

Worden de artiesten van het Belgisch voetbal te hard aangepakt door supporters?

Meest recent

‘Standard grijpt in na deceptie: winterse toptransfers’

Standard Luik is met grote ambities aan het seizoen gestart, maar de Rouches staan voorlopig in de ...

19
19
Union schrikt: Hubert verrast enorm tegen Galatasaray

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Galatasaray. De Turkse landskampioen is de grote ...

27
27
'Hommeles bij Anderlecht: miljoenenaankoop naar uitgang'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

133
133
Sporting-Club: 'Onverwachte naam in Brugse selectie'

Club Brugge reist dinsdagavond af naar Lissabon. Een dag later wordt daar namelijk het Champions ...

195
195
'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

De heenronde in de reguliere competitie zit erop en KRC Genk mag bij de teleurstellingen van het ...

135
135
Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

203
203
'Club Brugge grijpt in: topaanwinst in januari'

Halfweg de reguliere competitie staat Club Brugge netjes in het spoor van leider Union SG. Maar een ...

482
482
Opvallende optie voor Antwerp: JPL-coach naar Bosuil?

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

329
329
Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

In de Engelse Premier League kreeg Manchester United maandag een flinke domper te verwerken. Ondanks ...

289
289
'Anderlecht in shock: Man City-topdeal in de maak'

Anderlecht ruikt een unieke kans: een 18-jarige goalgetter die in Engeland alles aan flarden schiet, ...

313
313
'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

205
205
'WK-selectie Duivels: verrassende naam plots in de running'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

317
317
'Nieuwe transferstrategie Anderlecht: potentiële goudmijn'

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend geen goede wedstrijd op het veld van La Louvière, ...

269
269
Club doet gouden zet: bliksemvertrek voor topaanwinst?

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Sporting CP. Voor de spelers ...

524
524
DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

579
579
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

382
382
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

537
537
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

334
334
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

359
359
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

84
84
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

374
374
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

302
302
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

238
238
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

396
396
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

150
150

Meer sportnieuws