'Vercauteren en Antwerp-spelers sturen duidelijk signaal over Refaelov'

door
'Vercauteren en Antwerp-spelers sturen duidelijk signaal over Refaelov'

RSC Anderlecht zorgde maandag voor een veelbesproken transfercoup. Uitgerekend in de week dat de Play-Offs van start gaan, kondigden de Brusselaars de nakende komst van Gouden Schoen Lior Refaelov aan. De Israëliër komt na het seizoen transfervrij over en tekende voor twee seizoenen in het Lotto Park.

Daar was zijn huidige club Antwerp FC echter niet over te spreken. Bij het feit dat Refaelov na het seizoen naar een rechtstreekse concurrent trekt, kon de Great Old zich nog neerleggen. Maar in een vlammend statement hekelde men de werkwijze en vooral timing van Paars-Wit. Volgens de krant Het Laatste Nieuws had Anderlecht de Antwerpenaren nochtans al enkele weken eerder al op de hoogte gebracht van hun interesse in de Israëlische routinier. Bovendien hield men de bekendmaking van de transfer bewust redelijk sober.

In ieder geval zette deze deal de relaties tussen beide clubs op het scherpst van de snee. En ook voor de speler zelf kan deze overgang grote gevolgen hebben op korte termijn. Zo weet HLN dat er dinsdag een onderhoud volgt met de Antwerp-leiding. Vervolgens zal beslist worden over mogelijke sancties zoals een verbanning naar de B-kern voor de rest van het seizoen. De Antwerpse kleedkamer hoopt in ieder geval dat het niet zover komt en ook Refaelov zelf wil naar verluidt gewoon de PO's afwerken. Al lijkt het op voorhand uitgesloten dat hij in de twee duels tegen zijn toekomstige club in actie zal komen.

UPDATE 23u
Voorlopig lijkt het er niet op dat Lior Refaelov naar de B-kern verwezen zal worden bij Antwerp. Het Nieuwsblad zag dat de Gouden Schoen dinsdag nog gewoon meetrainde bij de Great Old. Bovendien zouden zowel Franky Vercauteren als de spelersgroep willen dat Refaelov de play-offs gewoon afwerkt, een duidelijk signaal dus naar het bestuur toe. Daar lijkt het nog altijd wachten te zijn op een definitieve beslissing van Paul Gheysens en Luciano D'Onofrio, maar tot nader order maakt Refaelov dus nog gewoon deel uit van de A-kern.

LEES OOK: 'Nederlandse toptransfer voor Ilenikhena?'

Moet Antwerp Refaelov gewoon blijven opstellen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

107
107
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

20
20
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

16
16
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

56
56
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

65
65
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

18
18
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

76
76
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

57
57
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

244
244
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

55
55
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

72
72
Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

De titelstrijd is enorm spannend. Club Brugge is de leider in de Champions Play-Offs, maar Union SG ...

144
144
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

282
282
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

115
115
Hayen heeft nieuw plan bij Genk: "Daar zie ik iets in"

Ondanks wisselvallige play-offs ligt KRC Genk nog steeds op koers om in de barrages te strijden voor ...

171
171
'Club keert kart volledig: play-offs plots weer op tafel'

Er is de voorbije maanden al heel wat discussie geweest over de competitiehervorming in de Jupiler ...

669
669
'Barça verbaast met komst voormalige JPL-smaakmaker'

FC Barcelona verzekerde zich zondagavond van een tweede titel op rij door in de Clasico af te ...

62
62
Vandenbempt waarschuwt Club Brugge: "Pas toch maar op"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Ze overklasten STVV en beginnen als leider ...

415
415
Degryse velt oordeel: moet Hazard spelen of niet?

RSC Anderlecht is vanaf vandaag voluit bezig met de bekerfinale. Thorgan Hazard startte op de bank ...

134
134
Vandenbempt snoeihard voor AA Gent en Anderlecht

AA Gent - Anderlecht eindigde op 1-1. Het was een wedstrijd met te weinig goed voetbal en toch wat ...

258
258
Vanderbiest over cruciale topper: "Dan doe je helemaal mee"

KV Mechelen verloor met 3-0 op het veld van Union SG. De Maneblussers zagen RSC Anderlecht zo een ...

153
153
Verschaeren reageert op opstootjes: “Dit hoort erbij”

Yari Verschaeren speelt zeker geen onaardige Play-Offs. De aanvallende middenvelder deed het goed ...

94
94
'De Roeck op weg naar comeback in JPL'

Gaat Club NXT weer op zoek moeten gaan naar een nieuwe trainer? De kans is zeker aanwezig, want ...

616
616
Diepe emoties: kampioen Flick vecht tegen tranen na overlijden vader

FC Barcelona kroonde zich zondagavond tot kampioen uitgerekend in de Clasico tegen aartsrivaal Real ...

68
68
'Miljoenentransfer Karetsas: kersvers kampioen meldt zich'

Kos Karetsas viel zondagavond geblesseerd uit bij KRC Genk. Het valt af te wachten hoe groot de ...

337
337
'Anderlecht vreest: zware consequenties na rood Cvetkovic'

Mihajlo Cvetkovic speelde zondag opnieuw een sterke eerste helft namens RSC Anderlecht op het veld ...

462
462

Meer sportnieuws