Cijfers Super League liggen op straat: Real en Barça kregen pak meer dan de rest

268 stemmen
Cijfers Super League liggen op straat: Real en Barça kregen pak meer dan de rest

De Super League heeft deze week het voetbalnieuws gedomineerd, nadat zondagavond twaalf clubs aankondigden dat ze van plan waren hun eigen, min of meer gesloten competitie op te richten. Dat werd echter onthaald op een storm van kritiek in de hele voetbalwereld en woensdagochtend hadden negen van de twaalf clubs het project al de rug toegekeerd. Juventus viel het idee niet af, maar achtte het wel onhaalbaar en daardoor bleven enkel Real Madrid en FC Barcelona nog over.


Dat het uitgerekend de twee Spaanse grootmachten zijn die nooit aangekondigd hebben dat de Super League voor hen over is, heeft echter een zeer logische reden. Der Spiegel kon namelijk het oprichtingsakkoord van de Super League inkijken en daaruit blijkt dat Real en Barça het meest van al zouden verdienen. Zij zouden bovenop de gewone verdeelsleutel immers nog een extra bedrag van 60 miljoen euro krijgen voor de eerste twee seizoenen.

Verder valt ook op dat niet alle 'founding clubs' gelijk waren voor de Super League. Behalve de extra som voor Real en Barça waren er ook twee verdeelsleutels voor de inkomsten. Daarbij zouden Internazionale, AC Milan, Atletico Madrid en Borussia Dortmund - dat echter nooit toehapte - minder krijgen dan de elf andere clubs. Verder bevestigt het document ook de uitnodigingen voor PSG, Bayern München om zich bij de twaalf oprichtende clubs te voegen.


LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club strijdt met Antwerp, Anderlecht vreest’

Vind je het logisch dat Real en Barça meer zouden krijgen?

Meest recent

Mathijssen stapt op: weldra terug aan de slag in België?

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

9
9
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

15
15
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

54
54
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

72
72
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

67
67
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

582
582
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

301
301
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

94
94
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

795
795
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

351
351
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

423
423
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

440
440
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

133
133
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

489
489
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

113
113
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

37
37
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

264
264
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

261
261
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

253
253
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

655
655
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

175
175
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

192
192
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

223
223
Klopt PSV weldra weer aan bij Anderlecht?

PSV is een club die al jaren naar België kijkt inzake versterkingen. Zo haalden ze onder meer ...

303
303
'Club Brugge grijpt naast transfer na monsterbod'

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

401
401

Meer sportnieuws