Verhaeghe liet zich rollen door zakenbanken: "Prutswerk"

1162
Verhaeghe liet zich rollen door zakenbanken:

Nadat de inkt een drietal weken geleden al rijkelijk vloeide omtrent de aangekondigde beursgang van Club Brugge, zorgt nu uiteraard ook het uitstel van die plannen voor flink wat commotie. Links en rechts regent het dan ook analyses over waar het precies misloop voor Blauw-Zwart, waarbij tevens heel wat economische specialisten hun licht laten schijnen op de zaak.


De conclusie lijkt alvast dat Bart Verhaeghe en zijn kompanen hun hand overspeeld hebben, en bijgevolg serieus wat gezichtsverlies leden. Al werd de Brugse voorzitter volgens Pascal Paepen, professor Bank & Beurs aan de KU Leuven, vooral gerold door de zakenbanken. "Dit lijkt eerder te wijzen op prutswerk van JP Morgan en Credit Suisse die de beursgang hebben moeten begeleiden", klinkt het in zijn uiteenzetting van de feuten voor spaarvarkens.be. "Als je op voorhand zo’n grote uitgifte doet bij obligaties of aandelen, dan wordt de markt gecheckt en zoekt men op voorhand al kopers. Club Brugge heeft dan ook weinig impact gehad op de beursgang, wat vooral een zaak van banken was."

"Het zijn dus eerder Credit Suisse en JP Morgan die hebben geflaterd. Dit is niet alleen imagoschade voor Club Brugge, maar ook voor deze zakenbanken. Ik denk dat zowel Bart Verhaege als de bankiers terecht gevloekt hebben", aldus Paepen, die voorts wel opmerkt dat voetbalclubs sowieso moeilijk aan de man te brengen zijn op de beurs en de keuze om geen nieuwe aandelen uit te geven de zaken evenmin bevorderde. Desalniettemin ziet het ernaar uit dat Club enigszins het slachtoffer werd van de partners die het dossier moesten helpen bevorderen, al mag dat voor zakenlui als Verhaeghe en Vincent Mannaert geen excuus vormen. Zij zagen zo wel een pak geld in rook opgaan.

LEES OOK: Leko onthult: deze harde boodschap kreeg falende Diakhon

Blunder van Verhaeghe & Mannaert?

Meest recent

Nostalgie voor Kompany: "Krijgen steun uit België"

Bayern München is uitstekend begonnen aan het seizoen. Vincent Kompany & co wonnen drie ...

0
0
Leko onthult: deze harde boodschap kreeg falende Diakhon

Club Brugge pakte vrijdagavond de drie punten mee uit het Soevereinstadion, maar maakte tegen Lommel ...

19
19
Selectie Van Bommel: eerste grote slachtoffers al bekend?

Eind deze maand maakt Mark van Bommel zijn officiële debuut als Belgisch bondscoach. De ...

147
147
Anderlecht bikkelhard: kaakslag voor Stroeykens/Bertaccini

RSC Anderlecht heeft een razend drukke mercato achter de rug. De Brusselaars haalden een elftal aan ...

178
178
Verhaeghe voorspelt complete Club Brugge-ramp

Bart Verhaeghe waarschuwde zelf al voor het enorme financiële risico dat Club Brugge liep met ...

268
268
"Lamentabel" - Club Brugge-schlemiel 'delft eigen graf'

Club Brugge heeft zich vrijdagavond herpakt na de slipper op het veld van AA Gent. Tenminste toch ...

301
301
UCL-koorts: dramatische start PSG, eerste uitschuiver Real

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. Maar enkele van de Europese ...

37
37
Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

102
102
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

107
107
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

467
467
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

193
193
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

181
181
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

126
126
'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

STVV wist zich in het slot van de mercato nog te versterken. De Truienaars waagden ook hun kans bij ...

160
160
Olivier Deschacht pakt zwaar uit, fans hebben één boodschap

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren een opvallende tweede carrière uitgebouwd naast het ...

103
103
Club op voorsprong in Lommel: één speler krijgt volle laag

Club Brugge nam het vanavond op in en tegen Lommel SK. Hoe verging het de Bruggelingen de eerste 45 ...

270
270
'Anderlecht weigerde 28-voudig Frans international'

RSC Anderlecht kreeg deze zomer een opvallende naam aangeboden. Presnel Kimpembe, de ervaren Franse ...

639
639
AA Gent maakt nog een uitgaande transfer bekend

Bij AA Gent lijken ze een goede mercato achter de rug hebben. De Buffalo's hebben een aantal goede ...

60
60
Fans Anderlecht verliefd op nieuwe parel: "Geweldige speler"

Bij RSC Anderlecht krijgen de jonge talenten voorlopig héél veel speelkansen. De fans ...

224
224
Vanaken emotioneel diep geraakt: “Dat vergeet ik nooit”

Hans Vanaken heeft vanavond een bijzondere reden om met extra aandacht naar Lommel te kijken. De ...

150
150
Dolle transfermolen JPL: 17 transfers als record, Genk wint jackpot

De transferperiode ligt achter de rug. Het is opvallend: er werden deze zomer héél ...

131
131
‘Schandalige actie Allegri met De Bruyne’

Massimiliano Allegri heeft Kevin De Bruyne opnieuw hard aangepakt. Zelfs na zijn beslissende ...

203
203
Leko heeft gekozen: Club Brugge start met deze elf

Vanavond staat er nog eens oudewetse Lommel SK-Club Brugge op het programma. In het verleden hadden ...

129
129
Beveren verrast nog met aanwinst uit de MLS

SK Beveren heeft zich op de laatste dag van de zomermercato nog heel stevig versterking. Zopas ...

49
49
Van der Elst vol lof: "Misschien wel beste transfer in JPL"

Franky Van der Elst volgt het Belgische voetbal op de voet. Als analist bekijkt hij zeer veel ...

264
264

Meer sportnieuws