Verhaeghe liet zich rollen door zakenbanken: "Prutswerk"

door
Verhaeghe liet zich rollen door zakenbanken:

Nadat de inkt een drietal weken geleden al rijkelijk vloeide omtrent de aangekondigde beursgang van Club Brugge, zorgt nu uiteraard ook het uitstel van die plannen voor flink wat commotie. Links en rechts regent het dan ook analyses over waar het precies misloop voor Blauw-Zwart, waarbij tevens heel wat economische specialisten hun licht laten schijnen op de zaak.


De conclusie lijkt alvast dat Bart Verhaeghe en zijn kompanen hun hand overspeeld hebben, en bijgevolg serieus wat gezichtsverlies leden. Al werd de Brugse voorzitter volgens Pascal Paepen, professor Bank & Beurs aan de KU Leuven, vooral gerold door de zakenbanken. "Dit lijkt eerder te wijzen op prutswerk van JP Morgan en Credit Suisse die de beursgang hebben moeten begeleiden", klinkt het in zijn uiteenzetting van de feuten voor spaarvarkens.be. "Als je op voorhand zo’n grote uitgifte doet bij obligaties of aandelen, dan wordt de markt gecheckt en zoekt men op voorhand al kopers. Club Brugge heeft dan ook weinig impact gehad op de beursgang, wat vooral een zaak van banken was."

"Het zijn dus eerder Credit Suisse en JP Morgan die hebben geflaterd. Dit is niet alleen imagoschade voor Club Brugge, maar ook voor deze zakenbanken. Ik denk dat zowel Bart Verhaege als de bankiers terecht gevloekt hebben", aldus Paepen, die voorts wel opmerkt dat voetbalclubs sowieso moeilijk aan de man te brengen zijn op de beurs en de keuze om geen nieuwe aandelen uit te geven de zaken evenmin bevorderde. Desalniettemin ziet het ernaar uit dat Club enigszins het slachtoffer werd van de partners die het dossier moesten helpen bevorderen, al mag dat voor zakenlui als Verhaeghe en Vincent Mannaert geen excuus vormen. Zij zagen zo wel een pak geld in rook opgaan.

LEES OOK: 'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Blunder van Verhaeghe & Mannaert?

Meest recent

Biglia schokt Anderlecht: ‘Blaast hij alle bruggen op?’

Lucas Biglia zet de deur naar België opnieuw open. Net dat zal in Anderlecht hard binnenkomen, ...

74
74
Van Handenhoven vreest voor rampscenario bij KV Mechelen

Komend weekend krijgen we sowieso zekerheid over een vierde deelnemer aan de Champions' Play-Off. In ...

6
6
'Nico Williams maakt eindelijk toptransfer'

Sinds hij op het EK in 2024 schitterde met Spanje en de Europese titel veroverde, werd Nico ...

19
19
Louwagie onthult bijzonder transferplan AA Gent

AA Gent ontdekte vorig weekend een nieuwe parel. Tegen KV Mechelen maakte de 18-jarige Ibrahima ...

34
34
Hayen spreekt El Ouahdi tegen: "Hij wist het wél"

KRC Genk heeft donderdag een goede uitgangspositie veroverd in de achtste finales van de Europa ...

43
43
Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

71
71
Eén valse noot voor Genk: El Ouahdi geeft opvallende reactie

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

72
72
UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de heenwedstrijden van de 1/8ste finales ...

73
73
Genk ruikt kwartfinale: El Ouahdi matchwinner met pareltje

KRC Genk heeft donderdagavond zijn hand uitgestoken naar een plek in de kwartfinales van de Europa ...

70
70
'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

81
81
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

306
306
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

72
72
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

288
288
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

115
115
UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

In de Europa en Conference League werden donderdagavond de heenmatchen van de 1/8ste finales ...

47
47
Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

65
65
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

375
375
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

145
145
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

437
437
Genk oogst lof in Duitsland: TD geeft fraai compliment

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

492
492
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

335
335
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

134
134
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

136
136
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

205
205
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

369
369

Meer sportnieuws