Verhaeghe liet zich rollen door zakenbanken: "Prutswerk"

door
Verhaeghe liet zich rollen door zakenbanken:

Nadat de inkt een drietal weken geleden al rijkelijk vloeide omtrent de aangekondigde beursgang van Club Brugge, zorgt nu uiteraard ook het uitstel van die plannen voor flink wat commotie. Links en rechts regent het dan ook analyses over waar het precies misloop voor Blauw-Zwart, waarbij tevens heel wat economische specialisten hun licht laten schijnen op de zaak.


De conclusie lijkt alvast dat Bart Verhaeghe en zijn kompanen hun hand overspeeld hebben, en bijgevolg serieus wat gezichtsverlies leden. Al werd de Brugse voorzitter volgens Pascal Paepen, professor Bank & Beurs aan de KU Leuven, vooral gerold door de zakenbanken. "Dit lijkt eerder te wijzen op prutswerk van JP Morgan en Credit Suisse die de beursgang hebben moeten begeleiden", klinkt het in zijn uiteenzetting van de feuten voor spaarvarkens.be. "Als je op voorhand zo’n grote uitgifte doet bij obligaties of aandelen, dan wordt de markt gecheckt en zoekt men op voorhand al kopers. Club Brugge heeft dan ook weinig impact gehad op de beursgang, wat vooral een zaak van banken was."

"Het zijn dus eerder Credit Suisse en JP Morgan die hebben geflaterd. Dit is niet alleen imagoschade voor Club Brugge, maar ook voor deze zakenbanken. Ik denk dat zowel Bart Verhaege als de bankiers terecht gevloekt hebben", aldus Paepen, die voorts wel opmerkt dat voetbalclubs sowieso moeilijk aan de man te brengen zijn op de beurs en de keuze om geen nieuwe aandelen uit te geven de zaken evenmin bevorderde. Desalniettemin ziet het ernaar uit dat Club enigszins het slachtoffer werd van de partners die het dossier moesten helpen bevorderen, al mag dat voor zakenlui als Verhaeghe en Vincent Mannaert geen excuus vormen. Zij zagen zo wel een pak geld in rook opgaan.

LEES OOK: Burgess deelt flinke waarschuwing uit aan Club Brugge & co

Blunder van Verhaeghe & Mannaert?

Meest recent

'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

65
65
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

61
61
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

74
74
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

154
154
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

203
203
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

88
88
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

41
41
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

166
166
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

110
110
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

67
67
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

90
90
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

42
42
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

235
235
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

260
260
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

238
238
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

209
209
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

306
306
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

365
365
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

446
446
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

746
746
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

503
503
'Transferdompers voor Club én Cercle Brugge'

De wintermercato is intussen al bijna halfweg, maar het is nog wachten op het échte vuurwerk ...

122
122
Japans talent voor Gent, Standard haalt jeugdproduct terug

Het echte transfergeweld moet nog losbarsten in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

76
76
'Overmars richt zijn pijlen op Chelsea-flop'

Antwerp plaatste zich dinsdagavond voor de halve finale van de Croky Cup na een thriller tegen La ...

208
208
'Club Brugge heeft nieuwe Stankovic al in vizier'

Bij Club Brugge zal de transfermolen de komende maanden ongetwijfeld weer volop draaien. Met Kaye ...

386
386

Meer sportnieuws