Verhaeghe liet zich rollen door zakenbanken: "Prutswerk"

door
Verhaeghe liet zich rollen door zakenbanken:

Nadat de inkt een drietal weken geleden al rijkelijk vloeide omtrent de aangekondigde beursgang van Club Brugge, zorgt nu uiteraard ook het uitstel van die plannen voor flink wat commotie. Links en rechts regent het dan ook analyses over waar het precies misloop voor Blauw-Zwart, waarbij tevens heel wat economische specialisten hun licht laten schijnen op de zaak.


De conclusie lijkt alvast dat Bart Verhaeghe en zijn kompanen hun hand overspeeld hebben, en bijgevolg serieus wat gezichtsverlies leden. Al werd de Brugse voorzitter volgens Pascal Paepen, professor Bank & Beurs aan de KU Leuven, vooral gerold door de zakenbanken. "Dit lijkt eerder te wijzen op prutswerk van JP Morgan en Credit Suisse die de beursgang hebben moeten begeleiden", klinkt het in zijn uiteenzetting van de feuten voor spaarvarkens.be. "Als je op voorhand zo’n grote uitgifte doet bij obligaties of aandelen, dan wordt de markt gecheckt en zoekt men op voorhand al kopers. Club Brugge heeft dan ook weinig impact gehad op de beursgang, wat vooral een zaak van banken was."

"Het zijn dus eerder Credit Suisse en JP Morgan die hebben geflaterd. Dit is niet alleen imagoschade voor Club Brugge, maar ook voor deze zakenbanken. Ik denk dat zowel Bart Verhaege als de bankiers terecht gevloekt hebben", aldus Paepen, die voorts wel opmerkt dat voetbalclubs sowieso moeilijk aan de man te brengen zijn op de beurs en de keuze om geen nieuwe aandelen uit te geven de zaken evenmin bevorderde. Desalniettemin ziet het ernaar uit dat Club enigszins het slachtoffer werd van de partners die het dossier moesten helpen bevorderen, al mag dat voor zakenlui als Verhaeghe en Vincent Mannaert geen excuus vormen. Zij zagen zo wel een pak geld in rook opgaan.

LEES OOK: Club Brugge rondt winterdeal af: akkoord in Spanje

Blunder van Verhaeghe & Mannaert?

Meest recent

'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

129
129
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

31
31
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

53
53
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

149
149
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

27
27
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

76
76
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

136
136
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

73
73
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

138
138
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

84
84
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

158
158
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

53
53
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

329
329
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

391
391
Zomeraanwinst spreekt zich uit over snel RSCA-vertrek

RSC Anderlecht verloor alweer. Deze keer met 4-2 van AA Gent. Paars-Wit zit toch in de problemen na ...

177
177
Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

79
79
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

364
364
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

268
268
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

43
43
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

419
419
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

113
113
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

104
104
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

572
572
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

133
133
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

569
569

Meer sportnieuws