Verhaeghe liet zich rollen door zakenbanken: "Prutswerk"

door
Verhaeghe liet zich rollen door zakenbanken:

Nadat de inkt een drietal weken geleden al rijkelijk vloeide omtrent de aangekondigde beursgang van Club Brugge, zorgt nu uiteraard ook het uitstel van die plannen voor flink wat commotie. Links en rechts regent het dan ook analyses over waar het precies misloop voor Blauw-Zwart, waarbij tevens heel wat economische specialisten hun licht laten schijnen op de zaak.


De conclusie lijkt alvast dat Bart Verhaeghe en zijn kompanen hun hand overspeeld hebben, en bijgevolg serieus wat gezichtsverlies leden. Al werd de Brugse voorzitter volgens Pascal Paepen, professor Bank & Beurs aan de KU Leuven, vooral gerold door de zakenbanken. "Dit lijkt eerder te wijzen op prutswerk van JP Morgan en Credit Suisse die de beursgang hebben moeten begeleiden", klinkt het in zijn uiteenzetting van de feuten voor spaarvarkens.be. "Als je op voorhand zo’n grote uitgifte doet bij obligaties of aandelen, dan wordt de markt gecheckt en zoekt men op voorhand al kopers. Club Brugge heeft dan ook weinig impact gehad op de beursgang, wat vooral een zaak van banken was."

"Het zijn dus eerder Credit Suisse en JP Morgan die hebben geflaterd. Dit is niet alleen imagoschade voor Club Brugge, maar ook voor deze zakenbanken. Ik denk dat zowel Bart Verhaege als de bankiers terecht gevloekt hebben", aldus Paepen, die voorts wel opmerkt dat voetbalclubs sowieso moeilijk aan de man te brengen zijn op de beurs en de keuze om geen nieuwe aandelen uit te geven de zaken evenmin bevorderde. Desalniettemin ziet het ernaar uit dat Club enigszins het slachtoffer werd van de partners die het dossier moesten helpen bevorderen, al mag dat voor zakenlui als Verhaeghe en Vincent Mannaert geen excuus vormen. Zij zagen zo wel een pak geld in rook opgaan.

LEES OOK: Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Blunder van Verhaeghe & Mannaert?

Meest recent

Nu ook officieel: Genk zwaait sterkhouder uit

Bij KRC Genk lijkt het nog een onverwacht bewogen wintermercato te gaan worden. Grote plannen hadden ...

17
17
'Nieuwe Erenbjerg naar JPL, talent komt niet'

De zoektocht naar versterking is voor de Belgische profclubs volop aan de gang. Een land waarin een ...

13
13
Gouden Schoen: Tzolis noemt zijn topfavoriet

Zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. De topfavoriet voor de prijs is dit jaar zonder twijfel ...

63
63
'Dender haalt ervaren pion om behoud af te dwingen'

Lange tijd leek Dender een vogel voor de kat te zijn, want de Kadavers begonnen dramatisch aan het ...

41
41
'Union haalt belangrijke slag thuis voor nieuw stadion'

Eén van de pijnpunten van het Belgische voetbal blijft de verouderde staat van de meeste ...

82
82
Titel voor Anderlecht? Hasi antwoordt duidelijk

Binnen een week trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterbreak weer op gang. Er resten ...

188
188
Transfertip voor Karetsas: "Bij deze club zal hij spelen"

Het lijkt er sterk op dat Kos Karetsas bezig is aan zijn laatste maanden bij KRC Genk. Het 18-jarige ...

98
98
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

70
70
'Club koestert toptalent: masterplan ligt klaar

Net zoals de meeste andere clubs geeft ook Club Brugge tijdens zijn winterstage de kans aan enkele ...

246
246
Zware rel in Spanje: Vini clasht met Simeone

Real Madrid heeft zich donderdagavond geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup dankzij een ...

175
175
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 6M-toptransfer'

Club Brugge kijkt deze winter nadrukkelijk naar versterking. Intern ligt één dossier ...

439
439
'Verrassende bliksemterugkeer Carrasco naar Europa'

Voor Yannick Carrasco lijkt zijn carrière bij de Rode Duivels er stilaan op te zitten. De ...

97
97
De Mil legt stevige transfereis op tafel bij AA Gent

AA Gent is zich in Spanje aan het klaarstomen voor de tweede seizoenshelft. De Buffalo's hopen ...

387
387
'Anderlecht zoekt doelman: 4 JPL-opties op lijstje'

Het blijft voorlopig nog altijd wachten tot de mercato helemaal losbarst bij Anderlecht. Het moet ...

357
357
Spaanse pers uit zijn dak na Supercopa-optreden Courtois

Aanstaande zondag wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. En degenen ...

431
431
Zware winterprik heeft gevolgen: bekermatchen in gevaar?

Komende weekend gaat de bal níét aan het rollen op de Belgische (amateur)velden. Door ...

206
206
Nainggolan richting Patro: "Radja en Stijnen? Vuurwerk!"

Een week voor de tweede seizoenshelft van start gaat, is de Challenger Pro League in de ban van een ...

143
143
Titelstrijd blijft leven: Arsenal ontsnapt tegen Liverpool

In Engeland waren de ogen donderdagavond op het Emirates Stadium gericht voor het duel tussen de ...

104
104
Hasi doet Anderlecht-fans vrezen met transferstatement

RSC Anderlecht begint binnen exact één week aan de tweede seizoenshelft met een ...

274
274
Puike Courtois zorgt voor droomfinale, eerste prijs PSG

De Supercopa de España krijgt komend weekend een gedroomde finale. Daags na FC Barcelona wist ...

81
81
Vanaken of Tzolis? Gouden Schoen verdeelt Club-kleedkamer

Aanstaande zondag vormt het Silt in Middelkerke het schouwtoneel voor de uitereiking van de 72ste ...

161
161
"Onmenselijk" - onthutsende getuigenis Essevee en Vandenbroeck

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

296
296
Nieuwe miljoenendeal Genk: "Maar níét in de winter"

KRC Genk lijkt in 2026 opnieuw afscheid te moeten nemen van enkele smaakmakers. Zo is de kans ...

742
742
'Conte schrikt zich hoedje: nieuwe wending De Bruyne'

SSC Napoli raakte woensdagavond niet voorbij Hellas Verona (2-2) en liep zo opnieuw averij op in de ...

922
922
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht wil deze winter geen tijd verliezen. Maar terwijl iedereen op een grote naam wacht, duikt ...

602
602

Meer sportnieuws