Zulte Waregem wacht nog steeds op 'één van de beste Belgische killers'

door
Zulte Waregem wacht nog steeds op 'één van de beste Belgische killers'

Een jaar geleden haalde Zulte Waregem stevig uit op de transfermarkt. Het wist Jelle Vossen weg te halen bij Club Brugge, waar hij op een zijspoor zat. Hoe deed de evaren aanvaller het sindsdien?

Vossen heeft nog niet echt kunnen brengen wat ze hoopten bij Zulte Waregem. Het doelpuntenkanon schiet niet meer al te vaak raak. Vorig seizoen tikte hij nog af op zes wedstrijden voor Zulte Waregem en de Limburger trof twee keer raak. Dat gebeurde in zijn eerste wedstrijd voor Zulte Waregem. Een binnenkomer die kon tellen. Door de coronapandemie was het seizoen in maart echter gedaan.


Garantie op doelpunten

Dit seizoen kent Zulte Waregem een wisselvallig seizoen, maar de laatste weken gaat het zeer goed. Vossen heeft daar inzake statistieken weinig aandeel in. In 2021 was hij nog maar goed voor twee goals in acht wedstrijden. Zijn teller in de Beker van België en de Jupiler Pro League staat deze voetbaljaargang op 5 goals en 1 assist in 26 wedstrijden. Dat is toch wel vrij teleurstellend voor iemand met een verleden als Vossen.

De 31-jarige aanvaller is echter een dankbare speler voor Francky Dury, want met zijn werkkracht is hij nog belangrijk voor het team. Zo depanneerde hij zelfs even op de flank. Mede daardoor kan Gianni Bruno zich tonen en hij trof al zeventien keer raak in de competitie. Bij Club Brugge was Vossen in 4,5 jaar tijd een garantie op doelpunten en assists. In 141 wedstrijden was de ex-Rode Duivel goed voor 48 doelpunten en 15 assists, ook al was hij niet altijd een basisspeler.


Straffe statistieken

Vossen scoorde in zijn carrière ondertussen al 177 doelpunten in 489 wedstrijden. Hij leverde ook 57 assists. Bij Club Brugge was Vossen een degelijke kracht, maar nooit echt onomstreden. Zijn eerste twee seizoenen was hij er een vaste waarde, maar in het derde seizoen werd hij steeds vaker invaller. Onder Ivan Leko verdween hij steeds meer uit beeld en bij Philippe Clement werd hij overbodig.

Daardoor trok Vossen naar de Gaverbeek om daar weer plezier te vinden in het spelletje. De spits speelt er bijna altijd, maar zijn cijfers zijn minder dan we van hem gewend zijn. De ex-spits van KRC Genk, Cercle Brugge, Burnley en Middlesbrough hoopt tegen Anderlecht de netten weer te laten trillen. Met Essevee naar Play-Off I gaan zou een stunt van jewelste zijn.

CR

POLL: Zal Vossen dit seizoen nog de kaap van 10 goals halen?

Meest recent

Hasi trekt harde conclusie over verliezend Anderlecht

Vorige week zag Anderlecht zijn droom om een trofee te pakken in rook opgaan na de nederlaag in de ...

135
135
Ontsnapt aan rood? Burgess reageert laconiek

Union heeft de landstitel nu stilaan helemaal binnen handbereik. Het zette zaterdag een nieuwe stap ...

131
131
'Strijd om Jashari barst los: grootmacht meldt zich'

Club Brugge wacht een zeer lastige transferzomer. Na de sterke campagne in de Champions League, ...

130
130
Union geeft Anderlecht nieuwe tik en reikt hand naar titel

Union reikt opnieuw wat meer de hand naar een eerste titel. Het trok aan het langste eind na een ...

159
159
Om deze reden werd penalty Union niet opnieuw getrapt

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde heel wat spanning op, maar ook heel wat voer ...

123
123
Vanderbiest meteen wild van nieuw goudhaantje KV Mechelen

KV Mechelen mag zijn laatste sprankeltje hoop op Europa opbergen. Het kon zaterdag zijn laatste ...

104
104
Zulte Waregem verbijsterd: stadion gevandaliseerd

Zulte Waregem maakt volgend seizoen zijn wederoptreden op het hoogste niveau na twee jaar ...

87
87
Geweldige zaak KV Mechelen: Europese kleppers afgetroefd

KV Mechelen zal volgend seizoen geen Europees voetbal spelen, want het liet zaterdag zijn laatste ...

61
61
VAR-klucht in Anderlecht-Union: "Wat een drama weer!"

De achtste speeldag in de Champions' Play-Off van de Jupiler Pro League wordt zaterdagavond op gang ...

279
279
‘Laatste droomtransfer Cristiano Ronaldo’

Op zijn 40ste is Cristiano Ronaldo nog lang niet verzadigd. De Portugese vedette lijkt niet van plan ...

158
158
Cercle-aanvoerder haalt keihard uit: "Te belachelijk"

Cercle Brugge zal zich moeten redden via een barrage tegen de winnaar van de play-offs in de ...

220
220
KV Mechelen kraakt tienkoppig Standard niet: Charleroi wint PO2

De winnaar van de Europe Play-Off is twee speeldagen voor het einde bekend. Charleroi is immers ...

47
47
Anderlecht ziet smaakmaker wegvallen, twee wissels bij Union

Leider Union SG staat zaterdagavond opnieuw voor een cruciaal duel in de titelstrijd. Om zijn lot in ...

107
107
Real flikt het weer: scheidsrechter Clasico hard aangepakt

Zondagnamiddag staat in La Liga de clash tussen FC Barcelona en Real Madrid op het programma. In ...

118
118
Wouter Vrancken houdt STVV in eerste: "Beerschot dankbaar"

STVV zal volgend seizoen dan toch weer in de Jupiler Pro League aantreden. De Kanaries verzekerden ...

246
246
Selectie Club: Hayen moet dubbele knoop doorhakken

Amper een week na de bekerwinst moet Club Brugge alweer vol aan de bak in de Champions' ...

182
182
Peperdure slipper De Bruyne en co, geen CL voor Leipzig-Belgen

In de strijd om de Champions League-tickets heeft Manchester City zondag dure punten verspeeld in de ...

60
60
STVV blijft in 1A! Cercle rouwt na knotsgekke ontknoping

STVV heeft zich zaterdagnamiddag verzekerd van een verlengd verblijf in de Jupiler Pro League. De ...

362
362
Ruud Vormer legt keuze voor opmerkelijke uitdaging uit

Ruud Vormer gaat aan de slag als jeugdcoach bij FC Knokke. De Nederlander begint zo verrassend aan ...

129
129
‘Sensationele Europese terugkeer Cristiano Ronaldo’

Cristiano Ronaldo maakte enkele jaren geleden de verrassende overstap naar Saudi-Arabië. De ...

161
161

Meer sportnieuws