EXCLUSIEF: “Kompany moet kiezen: ofwel speler, ofwel trainer"

door
EXCLUSIEF: “Kompany moet kiezen: ofwel speler, ofwel trainer

Vincent Kompany keerde deze week een jaar geleden terug naar RSC Anderlecht. Het was een hobbelig parcours, met ups en downs. Hoe kijken ex-spelers als Yannis Anastasiou en Arie Haan terug op het eerste jaar van Kompany sinds zijn terugkeer?


"Ik zei het voor het seizoen al: speler/trainer, dat werkt niet. Kompany terughalen was goed, maar ze hadden moeten kiezen: speler of trainer. Die combinatie gaat niet op dat niveau en daarmee is het begonnen. Je hebt vanaf dag één de foute keuze gemaakt en wie dat heeft uitgedokterd, die moet stoppen met over voetbal te praten. Of het nu België, Nederland, Spanje, Engeland of elders is, een combinatie trainer/speler is simpelweg niet mogelijk", opent Haan.

Anastasiou is het grotendeels eens met de voormalige middenvelder van RSCA, Standard en Ajax. "Ik wist dat het moeilijk ging worden voor Vincent. Zijn prestaties als speler waren het eerste deel van het seizoen niet zo goed, maar ik heb daar wel begrip voor. Hij nam (te) veel taken op zich. Als coach geloof ik dat hij een zeer goede visie heeft, maar het heeft tijd nodig. Hij moet in zijn hoofd duidelijk beslissen of hij nog verder wil voetballen of coach wil zijn. Dat zal hem helpen."

Na de komst van Vercauteren werd er eindelijk een goed evenwicht gevonden.

Kompany sukkelde een drietal maanden met stevig blessureleed en Frank Vercauteren kwam in oktober Simon Davies vervangen, die veel te licht woog als coach. Na de komst van Vercauteren ging het niveau van Kompany ook met een ruk omhoog en ook de resultaten werden beter, dus de komst van de ervaren coach was een goede zet.

"Met Vercauteren heb ik nog samengespeeld en hij was ook mijn assistent-trainer bij Anderlecht. Het is een goede kerel en iemand die een ploeg kan neerzetten, bovendien heeft hij een goede kijk op het spelletje. Dat was zeker geen verkeerde keuze, maar ze hadden die keuze in het begin van het seizoen moeten maken. Daar is het dit seizoen misgegaan, ook al gaat het al een aantal jaren niet goed", aldus Haan.

Anastasiou is ook een fan van Vercauteren, die hij als speler van RSCA nog als T2 had. "Het was een zeer goede zet om Vercauteren terug te halen als trainer. Hij neemt een pak druk weg van de schouders van Kompany."

Kompany zette als coach een stap terug en was nadien minder geblesseerd.

Anderlecht was de afgelopen maanden goed bezig en er leek een goed evenwicht te zijn tussen Kompany/Vercauteren. Met alle jonge talenten oogt de toekomst positief. Een visie die Kompany nog meer doortrok en waar de fans achter staan. "Kijk, ik volg Anderlecht vanop afstand maar ik zag ook wel dat het allerminst goed ging. Het ging wat beter sinds de komst van Vercauteren en ik hoop dat ze weer op de goede weg zijn. Laten we hopen dat ze volgend seizoen weer aan de top spelen en RSCA-waardig gaan presteren", zegt Haan.

"Anderlecht heeft inderdaad enkele goede talenten, maar in het verleden had ik ook spelers als Enzo Scifo en Stephane Demol in mijn kern. Dergelijke jonge gasten moet je goed omkaderen met een aantal oudere spelers, die heb je altijd nodig. Anderlecht moet er twee of drie gaan bijhalen van dat niveau. Jonge spelers mogen een beetje kritiek krijgen, maar de oudere spelers moeten dat op zich nemen (iets wat Kompany doorlopend deed, nvdr.). Jongeren moet daar nog mee leren omgaan. In het voetbal is er altijd kritiek en ervaren spelers hebben daar doorheen de jaren mee leren omgaan."

Het slotwoord is voor Anastasiou. "De club toonde heel veel geloof in de jonge talenten en dat kan ik heel erg appreciëren, maar jonge spelers hebben tijd nodig. Bij Anderlecht is die tijd kort, zeker als ze zoals nu al drie jaar zonder titel zitten. Als de club denkt dat deze manier van werken de beste is voor de toekomst, dan moeten ze deze filosofie blijven volgen. Anders moeten ze direct inzetbare topspelers kopen…"

Claudio Reulens

LEES OOK: Top kijkt mee: hoe Debast grote dromen mag koesteren

Is er nu een goed evenwicht gevonden tussen Kompany en Vercauteren?

Meest recent

Benteke krijgt slecht nieuws: transfer in de maak?

Het was bij de Rode Duivels de voorbije maanden zoeken in de spits, maar aan Christian Benteke werd ...

9
9
Goots stelt zich grote vragen bij aanpak Antwerp

Antwerp wacht zondag een aartsmoeilijke uitwedstrijd tegen Club Brugge. De Great Old zal die ...

26
26
Pro League stapt naar rechtbank in DAZN-conflict

Er heerste de voorbije maanden al grote onzekerheid over de toekomst van het televisiecontract voor ...

94
94
DAZN-bom: één fatale clausule verplettert Belgisch voetbal

Eén zinnetje in de tender, zogezegd om de fan te beschermen, dreigt nu het hele Belgische ...

200
200
'Strijd om David helemaal los: 3 Engelse clubs all-in'

Vorig seizoen ontpopte Promise David zich tot dé revelatie bij Union. In deze jaargang heeft ...

33
33
'Renard-aankoop in lastig parket bij Anderlecht'

Olivier Renard is intussen zowat een jaar aan de slag als sportief directeur bij Anderlecht. Zijn ...

78
78
Union prijkt dankzij transfers in zeer straf lijstje

Union blijft maar indruk maken. Dinsdagavond zorgde het voor een nieuwe stunt in de Champions League ...

30
30
Mourinho vol lof: Belg verrast hem compleet

Benfica won dinsdagavond met 0-2 op het veld van Ajax. Bij de Amsterdammers kwamen drie Belgen in ...

101
101
Wijnants verrast: ‘Deze JPL-outsider haalt gewoon de top zes

Topclubs als KRC Genk, Standard, Royal Antwerp FC en AA Gent stellen tot op heden toch teleur in de ...

105
105
KRC Genk slijpt de messen: derde stunt op komst?

KRC Genk neemt het donderdag op tegen FC Basel in de Europa League. De Limburgers kunnen mits een ...

174
174
Club Brugge in Youth League onderuit tegen Sporting CP

Club Brugge werkte zopas in de Youth League de match af tegen Sporting CP.  Blauw-Zwart heeft ...

68
68
Top kijkt mee: hoe Debast grote dromen mag koesteren

Club Brugge neemt het vanavond in Lissabon op tegen Sporting CP. Dat is jammer genoeg zonder Rode ...

114
114
Kwakkelend Standard krijgt nieuwe dubbele tegenvaller

Standard droomt ervan om de top zes weer te bestormen, maar deed de voorbije weken geen goede zaken. ...

151
151
Gouden transfer voor Union: "Gündogan zijn ster doofde uit"

Union SG speelde een sterke wedstrijd tegen Galatasaray en won zeker niet onverdiend met 0-1. De ...

80
80
Marseille krijgt belangrijke raad over transfer Vermeeren

Dinsdagavond maakte Olympique Marseille in de Champions League een einde aan een waanzinnige reeks. ...

113
113
'Anderlecht moet nog extra dokken voor Vazquez'

Bij Anderlecht komt er in januari mogelijk nog een nieuwe spits bij. Het vertrek van Kasper Dolberg ...

253
253
'Antwerp dicht bij nieuwe coach: nog één vraagteken'

Bij Antwerp viel vorig weekend het doek voor Stef Wils. Na een pijnlijke thuisnederlaag tegen rode ...

227
227
'Union heeft volgende knaltransfer al in vizier'

Union heeft zich dinsdagavond nog maar eens aan Europa laten zien. De landskampioen stuntte door met ...

138
138
Enorm contrast bij Club NXT: Preud'homme geeft verklaring

Woensdagavond gaat Club Brugge op zoek naar puntenwinst in de Champions League tegen Sporting CP. ...

258
258
'Genk krijgt enorme opsteker uit ziekenboeg voor Basel'

Het blijft voor KRC Genk een wisselvallig seizoen. Het ging vorig weekend nog maar eens onderuit, ...

172
172
'Pro League wijst voorstel DAZN af: plan-B ligt klaar'

DAZN deed dinsdag een bom ontploffen in het Belgische voetbal door het televisiecontract op te ...

802
802
'West Ham plant transferraid: Club en Union moeten vrezen'

In de Premier League beleeft West Ham een dramatisch seizoen. De traditieclub pakte in zijn eerste ...

164
164
TRANSFERUURTJE: 'Icoon terug bij PSV, Simeone kiest volgende club'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

147
147
Clement meteen onder vuur na mokerslag

Philippe Clement heeft voor een nieuwe uitdaging bij Norwich City gekozen. De oefenmeester werkte ...

149
149
Medewerker DAZN komt met zéér opvallende onthulling

DAZN blijft de gemoederen bezighouden. De rechtenhouder dropte een bom op het Belgische voetbal door ...

1131
1131

Meer sportnieuws