Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

243
Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Op het veld van KRC Genk lag RSCA aanvankelijk onder. Maar door een late gelijkmaker van Adriano Bertaccini en een domme penaltyfout van Zakaria El Ouahdi in de verlengingen, werd het alsnog 1-3. Eerder op de avond had Sporting Charleroi al KV Mechelen gewipt.

LEES OOK: Scheidsrechters JPL én CPL bekendgemaakt

KRC Genk - Anderlecht: 1-3 (na verlengingen)

De meest aantrekkelijke affiche van de 1/8ste finales was ongetwijfeld die tussen Genk en Anderlecht. Zeker gezien het feit dat beide teams de laatste weken in goede vorm steken. In de eerste helft was Racing echter veruit de beste ploeg op het veld. Na enkele speldenprikken opende Karetsas ook verdiend de score met een afgeweken schot. De bezoekers zetten daar aanvankelijk weinig tegenover. Al mocht Genk van geluk spreken dat een schot van Hazard op de lat bij het neerkomen niet volledig over de lijn ging.

Na de pauze wist Anderlecht zijn niveau echter op te krikken. Het voerde de druk geleidelijk aan op en stak steeds nadrukkelijker de neus aan het venster. Al bleef het opletten voor de tegenaanval. Onder meer Heymans en Sor lieten het na om de doodsteek uit te delen. Uiteindelijk werd RSCA wel beloond voor zijn betere tweede helft. Van Crombrugge werkte een schot onvoldoende weg en Bertaccini was er als de kippen bij om de rebound binnen te werken tegen zijn ex-club. Dat bleek meteen de eindstand van de reguliere speeltijd, verlengingen moeten dus een winnaar aanduiden.

Zoals wel vaker gebeurde er weinig in die verleningen. Al mikte een goed ingevallen Verschaeren nog op de lat. Maar vlak na de kantwissel, maakte El Ouahdi een overbodige fout op Angulo. De bal ging logischerwijs op de stip en Hazard trapte netjes binnen. In het absolute slot maakte Kanaté er zelfs nog 1-3 van. Een zware opdoffer waar de thuisploeg geen antwoord meer op had. En dus is het Anderlecht dat alsnog doorstoot. Genk moet zich volledig gaan toeleggen op de competitie en Europese campagne.

Sporting Charleroi - KV Mechelen: 2-0

Na La Louvière heeft ook een tweede Waalse club zich geplaatst voor de kwartfinales. Nochtans stond Charleroi met de komst van het verrassende KV Mechelen voor een stevige uitdaging. De thuisploeg begon evenwel het beste aan de partij. In een weinig hoogstaande eerste helft waren het vooral de Carolo's die voor doelgevaar zorgden. Bij KVM moest sluitstuk Miras zich meermaals onderscheiden.

Bij de start van de tweede periode kreeg Charleroi echter een helpende hand toegestoken. Op aangeven van de VAR werd de bal immers op de stip gelegd door een fout van de ingevallen Zekri. Guiagon bleef ijskoud vanaf de stip. Via Hammar probeerde Malinwa vervolgens het tij te keren. Maar uiteindelijk trok Charleroi het laken definitief naar zich toe via Nzita, die een eerste keer scoorde namens de Carolo's: 2-0-eindstand.

Welke ploeg heeft dit seizoen de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Ajax baalt keihard na vertrek Godts: Cruijff reageert

Nadat Youri Tielemans al bij Manchester United tekende, heeft zaterdag een tweede Rode Duivel deze ...

9
9
Racing Genk overleeft dramatische start met straf vervolg

Het is misschien vroeg, maar na een kwartier spelen leek het lot van Jesse Thorup al aan een zijden ...

14
14
Beerschot laat nog een jong talent vertrekken

Bij Beerschot was er zaterdag heel wat transferactiviteit. Daags voor hun eerste competitiewedstrijd ...

8
8
Club freewheelt naar zege na gruwelijke blunder ex-doelman

Club Brugge kent voorlopig een foutloos parcours in de Jupiler Pro League. De landskampioen haalde ...

61
61
"Ici c'est Paris": Godts heeft droomtransfer beet

De laatste twee weken was de toekomst van Mika Godts een hot item, nadat hij in Porto gespot werd in ...

33
33
Arne Engels rondt fraaie recordtransfer af

Na de aanstelling van Rudi Garcia verdween hij uit beeld bij de Rode Duivels, maar Arne Engels kan ...

24
24
Horrordebuut voor nieuwe Lierse T1: Virton viert feest

Het debuut van Arno Van den Abbeel als coach van Lierse draaide uit op een stevige sof. De ...

42
42
Club-fans ergeren zich ondanks voorsprong aan één man

Club Brugge nam vorige week een uitstekende competitiestart met een ruime zege tegen KV Kortrijk. ...

175
175
Antwerp neemt blitzstart: Compper ziet nog werkpunt

Weinigen hadden het verwacht voor de start van het seizoen, maar Antwerp pronkt na twee speeldagen ...

92
92
'Straffe job Pocognoli: meer details bekend'

Belgische trainers lijken alsmaar meer 'hot' te worden over het Kanaal. Nadat Philippe Clement in de ...

31
31
Antwerp verbaast en plukt pion weg bij Beerschot

Antwerp kende een zeer moeilijke zomer, maar is het seizoen wel uitstekend begonnen. De Great Old ...

183
183
Ongewijzigd Club tegen OHL, sterkhouder terug bij Genk

Zaterdag gaat de tweede speeldag in de Jupiler Pro League verder en met Club Brugge en KRC Genk ...

29
29
Vernieuwd Antwerp legt ook tweede promovendus over de knie

Een sterk vernieuwd Antwerp heeft voorlopig de perfecte start te pakken. The Great Old koos zijn ...

93
93
‘Club Brugge dumpt Adedeji: pijnlijke waarheid komt boven’

Club Brugge haakt definitief af voor Noah Adedeji-Sternberg. Opvallend, want blauw-zwart had al een ...

605
605
'Anderlecht legt bod neer voor smaakmaker uit Duitsland'

RSC Anderlecht duwt heel hard door om zo snel mogelijk aanvallende versterking voor te stellen. ...

430
430
Amy Sonck doet vader Wesley zweten: bloedheet spektakel

Wie dacht dat Wesley Sonck als vader van Amy wel wat gewoon was, kreeg op Instagram een verrassende ...

121
121
Hubert en Schoofs scherp na zwakke prestatie Union SG

Union SG is niet heel overtuigend aan het seizoen begonnen. De Brusselaars speelden vandaag een zeer ...

84
84
Zulte Waregem bekocht? "Ik weet niet waarom"

Zulte Waregem pakt een oververdiend punt tegen een ronduit zwak Union SG. Essevee mocht zich ook ...

231
231
Sibierski krijgt duidelijkheid : extra aanwinst voor Anderlecht

RSC Anderlecht kan dit seizoen bekoren. Velen spreken vooral over de drive en dergelijke, toch is ...

541
541
Spektakel in CPL: Patro met remontada, statement Mazzu

Spektakel troef deze namiddag in de Challenger Pro League. Patro Eisden Maasmechelen leek lange tijd ...

88
88
Essevee vat vol frustratie na knappe prestatie tegen Union

Een paar dagen na een Europese deceptie, volgde een nieuwe ontgoocheling voor Union. De manschappen ...

202
202
Beerschot: nieuwe aanvaller én nieuw contract

Beerschot heeft nog een nieuwe aanvaller aan de kern toegevoegd. Daarnaast wisten ze een jonge ...

63
63
Verschaeren verklaart transfer: "Hadden goede band bij RSCA"

Yari Verschaeren tekende voor drie jaar bij Sampdoria. Een grote club die is afgegleden, maar terug ...

217
217
Standard en Henry woedend na bizar 'transferspelletje'

Wat is er precies gebeurd met Thomas Henry? De 32-jarige Franse aanvaller van Standard leek deze ...

102
102
Boskamp ziet zorgelijke situatie bij Belgische topclub

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal nog op de voet. 'Bossie' doet dit als analist bij Het ...

231
231

Meer sportnieuws