Op zoek naar opvolgers voor David: 5 potentiële kandidaten

door
Op zoek naar opvolgers voor David: 5 potentiële kandidaten

FC Barcelona, Arsenal, Bayern München of toch Ajax? De topclubs staan in de rij voor Jonathan David, het Canadese goudhaantje van AA Gent. In 2018 kwam de polyvalente aanvaller transfervrij over van Ottowa ISC. Na 83 officiële wedstrijden voor de Buffalo's, gespijsd met 37 doelpunten en 15 assists, lijkt hij komende zomer een lucratieve transfer te maken. En moet Michel Louwagie dus op zoek naar een vervanger.


Uiteraard lopen in de Ghelamco Arena ook nog Roman Bezus en Giorgi Chakvetadze rond, maar wanneer Gent de jackpot vangt voor David zal het plots 25 minstens miljoen rijker zijn. Kapitaal dat dus best wijselijk geïnvesteerd worden in een opvolger. Wij maakten een shortlist met vijf kwalitatieve kandidaten die zich in een realistische prijsklasse tussen vier en zeven miljoen euro bevinden. En net als David gemakkelijk een doelpunt maken, vaak assists uitdelen én een goede dribbel in de voeten hebben. Ook polyvalentie is een troef, net zoals progressiemarge op jonge leeftijd. Op basis van al deze criteria kwamen de volgende vijf namen uit de bus:

Karim ADEYEMI (RB Salzburg)

RB Salzburg heeft een neus voor talent, dus als kwaliteitsstempel kan het alvast tellen. Karim Adeyemi (18) is één van die opkomende youngsters bij de Oostenrijkse topclub, waar hij in 2018 als 16-jarig broekventje arriveerde. Toch had Salzburg toen al 3,35 miljoen over voor de Duitse jeugdinternational, die zoals gewoonlijk eerst gestald werd bij satellietclub in tweede klasse FC Liefering. Daar trof de linkspoot 15 keer raak in 34 competitieduels, tussendoor maakte hij indruk in de UEFA Youth League.



Adeyemi scoorde onder meer twee goals én leverde een assist af tegen KRC Genk, dus op de Belgische velden is hij geen onbekende. Na nieuwjaar achtte hoofdcoach Jesse Marsch de tijd dan ook al rijp om hem terug naar de Red Bull Arena te halen, waar hij al geregeld op de bank zat en zijn grote debuut vierde in de Europa League tegen Eintracht Frankfurt. Het grote talent toonde zich klaar voor nog meer speelminuten, maar daar stak het coronavirus dus een stokje voor. Vandaag zeven miljoen waard.

Ryan CHRISTIE (Celtic FC)

De oudste speler in onze lijst, maar Ryan Christie is nu eenmaal een laatbloeier. De 25-jarige spelmaker staat al sinds 2015 onder contract bij Celtic, maar pas dit seizoen wist hij er helemaal te ontploffen. Uitleenbeurten aan Inverness en Aberdeen zorgden dus duidelijk voor de broodnodige ervaring, waar zowel de Schot zelf als zijn werkgever nu de vruchten van plukt. Net als zijn land in het algemeen, want bondscoach Craig Brown liet al verstaan dat Christie een van de grote leiders in zijn elftal moet worden.

De cijfers zijn dan ook niets minder dan fenomenaal. Net als David is de sterkhouder van Celtic zowel afwerker áls aangever, met 19 doelpunten en 16 assists op zijn naam. Geen wonder dat de elfvoudig international unaniem dé revelatie van het seizoen wordt genoemd in de Scottish Premiership, waar de coronacrisis natuurlijk eveneens een schaduw werpt over de rest van de campagne. Virus of niet, de waarde van Christie katapulteerde alvast van een schamele 1,25 miljoen tot maar liefst zes miljoen.

Ahmed KUTUCU (Schalke 04)

Hét boegbeeld van de jeugdwerking bij Schalke 04. Op jonge leeftijd werd Ahmed Kutucu weggeplukt bij Rot-Weiss Essen, waarna hij alle reeksen in Gelsenkirchen doorliep. Bij de U17 en U19 vond de aanvaller van Turkse origine, die daar al één cap achter zijn naam heeft staan, blindelings de weg naar het doel. Een debuut bij de hoofdmacht kon niet lang op zich laten wachten en volgde al op 18-jarige leeftijd in de Champions League tegen Lokomotiv Moskou. Kort daarna proefde hij voor het eerst van de Bundesliga.



Dit seizoen werd Kutucu steeds meer ingezet door coach David Wagner, weliswaar vooral als invaller, en tekende hij al voor drie doelpunten en twee assists. Zijn ambities reiken echter verder. Volgens Duitse media acht de 20-jarige aanvaller, die zich net als David ook in een lagere rol uit de slag trekt, stilaan klaar voor een basisplaats bij Die Königsblauen. Medio 2022 loopt zijn contract af, dus mocht die kans er niet meteen inzitten kan Gent wie weet wel toeslaan. Zijn actuele marktwaarde bedraagt zes miljoen.

Sontje HANSEN (Ajax)

Nog maar 17, maar Misjonne 'Sontje' Hansen beschikt reeds over een imposant palmares. Een jaar geleden werd hij Europees Kampioen met de U17 van Oranje, enkele maanden later kroonde de ruwe diamant zich tot de topschutter van het WK U17. Het mag dus duidelijk wezen dat het Ajax-talent nu al enorme kwaliteiten bezit, en bijgevolg een grote toekomst voor zich heeft. In december liet Erik ten Hag hem dan ook al voor het eerst invallen bij de Amsterdamse hoofdmacht. Scoren lukte toen nog niet.

Het lijkt slechts een kwestie van tijd, al loopt Hansen zijn contract in de Johan Cruijff ArenA volgend jaar wel al af. Ajax zit dan ook in hetzelfde schuitje als Anderlecht met Jérémy Doku, die eveneens pas na zijn 18de verjaardag een volwaardig profcontract kan tekenen. Bovendien wordt ook dit goudhaantje al gevolgd door de absolute top in Europa. Toch opteert Hansen, wiens waarde op amper vier miljoen wordt geschat, allicht liever voor een garantie op speelminuten. Een potentiële ruildeal in de maak?

Carlos FERNANDEZ (Granada)

Opnieuw een rasecht jeugdproduct van zijn huidige werkgever, want Carlos Fernandez doorliep alle jeugdreeksen van Sevilla. En scoorde er aan de lopende band. Toenmalig coach Unai Emery liet hem op amper 17-jarige leeftijd dan ook een eerste keer proeven van het grote werk in La Liga. In 2016 scoorde de Spanjaard echter de ligamenten van zijn knie, waardoor zijn evolutie een serieuze knauw kreeg. De voorbije jaren werd hij uitgeleend aan achtereenvolgens Deportivo La Coruna en Granada.



Bij die laatste vond de intussen 23-jarige aanvaller dit seizoen zijn beste vorm terug met acht doelpunten en vier assists, iets wat ook zijn moederclub niet is ontgaan. Sevilla zou immers van plan zijn hem volgend jaar zijn kans te gunnen, mede omdat huidige spitsen Luuk de Jong (zes goals), Youssef En-Nesyri (vier stuks) en Chicharito (drie treffers) niet aan de verwachtingen voldoen. Toch is gezien al die concurrentie ook een vertrek niet uitgesloten. Zijn marktwaarde is met vier miljoen alleszins meer dan doenbaar.

LEES OOK: ‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

Wie is volgens u de geschikte opvolger voor David?

Meest recent

'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

21
21
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

155
155
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

12
12
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

185
185
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

16
16
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

34
34
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

28
28
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

67
67
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

51
51
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

40
40
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

369
369
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

106
106
Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

63
63
Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Wie Marc Coucke zegt, zegt ambitie op groot formaat. De ondernemer die nooit tevreden lijkt met ...

207
207
Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

127
127
Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

OH Leuven is al jaren een zeer grijze ploeg. Waarnemers vinden dat er veel kwaliteit in de ploeg is, ...

58
58
Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

156
156
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

17
17
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

494
494
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

157
157
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

47
47
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

54
54
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

120
120
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

298
298
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

375
375

Meer sportnieuws