Vandenbempt komt met nieuws over invallen bij Anderlecht

door
Vandenbempt komt met nieuws over invallen bij Anderlecht

Het Belgische voetbal rolt dit seizoen van de ene crisis in de andere. Woensdagochtend werden andermaal huiszoekingen uitgevoerd, dit keer bij onder meer RSC Anderlecht en de voetbalbond. Het zou gaan om witwaspraktijken en andere ongeregeldheden bij bepaalde transfers.


Ondertussen is duidelijk dat het onderzoek zich vooral toespitst op de transfer van Aleksandar Mitrovic, die destijds van Anderlecht naar Newcastle United verhuisde. Dat bevestigt nu ook analist/commentator Peter Vandenbempt. "In het kader van die transfer vermoedt het parket criminele organisatie en witwaspraktijken. Het is dus meer een onderzoek naar spelersmakelaars dan naar de club Anderlecht. Voor zover we weten, zijn er geen arrestaties verricht", klonk het bij Sporza.

Vandenbempt weet overigens ook dat het onderzoek niets te maken heeft met de strafrechtelijke klachten, waarvan preses Marc Coucke beweerde dat hij ging neerleggen tegen het vorige bestuur. "Daar heeft het voor alle duidelijkheid niets mee te maken. Marc Coucke heeft het voorbije jaar geen klachten ingediend tegen de vroegere bestuurders. Het zou ook straf zijn dat Coucke op zaterdag aankondigt dat hij een klacht wil indienen en er vandaag al huiszoekingen zijn. Zo snel gaat het natuurlijk niet."

De zaak zou bovendien los staan van het geschil tussen het nieuwe bestuur en oud-manager Herman Van Holsbeeck. En ook het makelaarsbureau 'One Goal', waar eveneens een inval gebeurde, heeft er volgens Vandenbempt niets mee te maken. "Er was ook een beetje verwarring omdat ze in Schaarbeek zijn binnengevallen op de kantoren van One Goal Management, een bureau met totaal onbekende namen. Ik heb Herman Van Holsbeeck aan de lijn gehad en die had nog nooit gehoord van die mensen."

LEES OOK: ‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Gelooft u de onschuld van Anderlecht in deze zaak?

Meest recent

Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

39
39
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

12
12
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

36
36
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

27
27
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

22
22
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

55
55
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

34
34
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

48
48
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

67
67
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

66
66
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

145
145
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

486
486
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

144
144
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

24
24
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

18
18
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

205
205
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

259
259
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

191
191
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

461
461
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

262
262
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

154
154
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

707
707
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

125
125
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

153
153
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

51
51

Meer sportnieuws