Vandenbempt komt met nieuws over invallen bij Anderlecht

door
Vandenbempt komt met nieuws over invallen bij Anderlecht

Het Belgische voetbal rolt dit seizoen van de ene crisis in de andere. Woensdagochtend werden andermaal huiszoekingen uitgevoerd, dit keer bij onder meer RSC Anderlecht en de voetbalbond. Het zou gaan om witwaspraktijken en andere ongeregeldheden bij bepaalde transfers.


Ondertussen is duidelijk dat het onderzoek zich vooral toespitst op de transfer van Aleksandar Mitrovic, die destijds van Anderlecht naar Newcastle United verhuisde. Dat bevestigt nu ook analist/commentator Peter Vandenbempt. "In het kader van die transfer vermoedt het parket criminele organisatie en witwaspraktijken. Het is dus meer een onderzoek naar spelersmakelaars dan naar de club Anderlecht. Voor zover we weten, zijn er geen arrestaties verricht", klonk het bij Sporza.

Vandenbempt weet overigens ook dat het onderzoek niets te maken heeft met de strafrechtelijke klachten, waarvan preses Marc Coucke beweerde dat hij ging neerleggen tegen het vorige bestuur. "Daar heeft het voor alle duidelijkheid niets mee te maken. Marc Coucke heeft het voorbije jaar geen klachten ingediend tegen de vroegere bestuurders. Het zou ook straf zijn dat Coucke op zaterdag aankondigt dat hij een klacht wil indienen en er vandaag al huiszoekingen zijn. Zo snel gaat het natuurlijk niet."

De zaak zou bovendien los staan van het geschil tussen het nieuwe bestuur en oud-manager Herman Van Holsbeeck. En ook het makelaarsbureau 'One Goal', waar eveneens een inval gebeurde, heeft er volgens Vandenbempt niets mee te maken. "Er was ook een beetje verwarring omdat ze in Schaarbeek zijn binnengevallen op de kantoren van One Goal Management, een bureau met totaal onbekende namen. Ik heb Herman Van Holsbeeck aan de lijn gehad en die had nog nooit gehoord van die mensen."

LEES OOK: Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Gelooft u de onschuld van Anderlecht in deze zaak?

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

7
7
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

31
31
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

314
314
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

279
279
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

166
166
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

219
219
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

62
62
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

556
556
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

204
204
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

384
384
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

589
589
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

209
209
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

387
387
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

181
181
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

162
162
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

159
159
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

75
75
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

255
255
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

76
76
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

328
328
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

225
225
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

233
233
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

447
447
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

529
529
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

82
82

Meer sportnieuws