Vandenbempt komt met nieuws over invallen bij Anderlecht

door
Vandenbempt komt met nieuws over invallen bij Anderlecht

Het Belgische voetbal rolt dit seizoen van de ene crisis in de andere. Woensdagochtend werden andermaal huiszoekingen uitgevoerd, dit keer bij onder meer RSC Anderlecht en de voetbalbond. Het zou gaan om witwaspraktijken en andere ongeregeldheden bij bepaalde transfers.


Ondertussen is duidelijk dat het onderzoek zich vooral toespitst op de transfer van Aleksandar Mitrovic, die destijds van Anderlecht naar Newcastle United verhuisde. Dat bevestigt nu ook analist/commentator Peter Vandenbempt. "In het kader van die transfer vermoedt het parket criminele organisatie en witwaspraktijken. Het is dus meer een onderzoek naar spelersmakelaars dan naar de club Anderlecht. Voor zover we weten, zijn er geen arrestaties verricht", klonk het bij Sporza.

Vandenbempt weet overigens ook dat het onderzoek niets te maken heeft met de strafrechtelijke klachten, waarvan preses Marc Coucke beweerde dat hij ging neerleggen tegen het vorige bestuur. "Daar heeft het voor alle duidelijkheid niets mee te maken. Marc Coucke heeft het voorbije jaar geen klachten ingediend tegen de vroegere bestuurders. Het zou ook straf zijn dat Coucke op zaterdag aankondigt dat hij een klacht wil indienen en er vandaag al huiszoekingen zijn. Zo snel gaat het natuurlijk niet."

De zaak zou bovendien los staan van het geschil tussen het nieuwe bestuur en oud-manager Herman Van Holsbeeck. En ook het makelaarsbureau 'One Goal', waar eveneens een inval gebeurde, heeft er volgens Vandenbempt niets mee te maken. "Er was ook een beetje verwarring omdat ze in Schaarbeek zijn binnengevallen op de kantoren van One Goal Management, een bureau met totaal onbekende namen. Ik heb Herman Van Holsbeeck aan de lijn gehad en die had nog nooit gehoord van die mensen."

LEES OOK: 'Club Brugge-bom zindert na: twee grove fouten Verhaeghe'

Gelooft u de onschuld van Anderlecht in deze zaak?

Meest recent

Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

3
3
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

67
67
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

23
23
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

13
13
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

420
420
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

47
47
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

89
89
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

444
444
‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

249
249
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

181
181
‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

502
502
KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

326
326
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

322
322
Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Het moment dat alles verandert, komt soms onverwacht en onverbiddelijk. Dat mocht Tom Waes eind ...

72
72
‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel wat miljoenen binnen met uitgaande transfers. Blauw-Zwart ...

709
709
‘Knaltransfer van formaat? Toekomst Tielemans is bekend’

Youri Tielemans is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een smaakmaker van de Premier League. Bij ...

236
236
Laurent Ciman maakt Standard compleet af: “Héél triestig”

Standard Luik is al jaren zoekende, zowel op sportief vlak als achter de schermen. Nu de club weer ...

122
122
Saintfiet gaat voor stunt in Afrika: "Geschiedenis schrijven"

De Afrika Cup staat voor de deur. Tom Saintfiet is bondscoach van Mali en is klaar voor de Afrika ...

19
19
OH Leuven maakt zich op voor hoogdag: "Dit is fantastisch"

Het is een hoogdag voor het Belgische vrouwenvoetbal. OH Leuven neemt het in eigen huis op tegen ...

35
35
Club wil wéér shoppen bij Gent: spel zit op de wagen

AA Gent en Club Brugge zijn géén vrienden. Enkele dagen voor de Slag om Vlaanderen is ...

425
425
T1 JPL-topclub moet opletten: "Steunen de spelers hem nog?"

Bij heel wat clubs vonden er al de nodige trainerswissels plaats. Niet elke trainerswissel bracht ...

205
205
Plots derde Belgische trainerskandidaat bij KRC Genk?

KRC Genk is volop bezig met de zoektocht naar een nieuwe trainer. Er doen al heel wat namen de ...

668
668
OH Leuven neemt rigoureuze financiële beslissing

OH Leuven is al jaren een club die verwachtingen niet inlost. Er is heel veel potentieel aanwezig, ...

90
90
Olivier Deschacht breekt na breuk met Annelien: 'Pure chaos'

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

129
129
Anderlecht kampioen? 'Dubbeltransfer voor landstitel'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

397
397

Meer sportnieuws