Vandenbempt komt met nieuws over invallen bij Anderlecht

door
Vandenbempt komt met nieuws over invallen bij Anderlecht

Het Belgische voetbal rolt dit seizoen van de ene crisis in de andere. Woensdagochtend werden andermaal huiszoekingen uitgevoerd, dit keer bij onder meer RSC Anderlecht en de voetbalbond. Het zou gaan om witwaspraktijken en andere ongeregeldheden bij bepaalde transfers.


Ondertussen is duidelijk dat het onderzoek zich vooral toespitst op de transfer van Aleksandar Mitrovic, die destijds van Anderlecht naar Newcastle United verhuisde. Dat bevestigt nu ook analist/commentator Peter Vandenbempt. "In het kader van die transfer vermoedt het parket criminele organisatie en witwaspraktijken. Het is dus meer een onderzoek naar spelersmakelaars dan naar de club Anderlecht. Voor zover we weten, zijn er geen arrestaties verricht", klonk het bij Sporza.

Vandenbempt weet overigens ook dat het onderzoek niets te maken heeft met de strafrechtelijke klachten, waarvan preses Marc Coucke beweerde dat hij ging neerleggen tegen het vorige bestuur. "Daar heeft het voor alle duidelijkheid niets mee te maken. Marc Coucke heeft het voorbije jaar geen klachten ingediend tegen de vroegere bestuurders. Het zou ook straf zijn dat Coucke op zaterdag aankondigt dat hij een klacht wil indienen en er vandaag al huiszoekingen zijn. Zo snel gaat het natuurlijk niet."

De zaak zou bovendien los staan van het geschil tussen het nieuwe bestuur en oud-manager Herman Van Holsbeeck. En ook het makelaarsbureau 'One Goal', waar eveneens een inval gebeurde, heeft er volgens Vandenbempt niets mee te maken. "Er was ook een beetje verwarring omdat ze in Schaarbeek zijn binnengevallen op de kantoren van One Goal Management, een bureau met totaal onbekende namen. Ik heb Herman Van Holsbeeck aan de lijn gehad en die had nog nooit gehoord van die mensen."

LEES OOK: Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

Gelooft u de onschuld van Anderlecht in deze zaak?

Meest recent

'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

68
68
'Schreuder versus Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Ruim drie weken na het ontslag van Besnik Hasi heeft RSC Anderlecht nog steeds geen opvolger ...

97
97
'Leko verklapt volgende recordtransfer Club Brugge'

Na het 3-3 gelijkspel in de heenmatch hoopt Club Brugge dinsdag op het veld van Atlético ...

154
154
'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

312
312
'Dilemma bij Club Brugge: man-in-vorm op de bank?'

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

112
112
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

54
54
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

556
556
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

315
315
Conflict op de spits: Prestianni tóch naar Madrid, boycot Mourinho

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

135
135
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

311
311
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

866
866
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

137
137
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

327
327
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

119
119
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

229
229
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

342
342
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

35
35
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

229
229
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

344
344
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

133
133
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

193
193
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

173
173
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

333
333
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

74
74
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

207
207

Meer sportnieuws