Coucke neemt geen blad voor de mond over crisis Anderlecht

door
Coucke neemt geen blad voor de mond over crisis Anderlecht

Hij was de voorbije weken één van de meest geviseerde personen van het hele land, toch hield Anderlecht-voorzitter Marc Coucke zich opvallend stil vanuit zijn vakantie in Vietnam. Maar inmiddels is de zakenman weer op Belgische bodem. En voor de eerste keer is hij dieper ingegaan op de enorme crisis binnen zijn club.


Zo vindt Coucke dat de malaise voor een groot deel te wijten is aan de vorige eigenaars, vandaar ook dat hij gerechtelijke stappen aankondigt. "Het verleden waarmee we geconfronteerd worden, is niet evident. Nog elke maand vallen hier lijken uit de kast. In die mate dat we op een punt zijn gekomen dat we tegen een aantal mensen strafrechtelijke klachten zullen moeten indienen - je kunt niet braaf blíjven", klonk het in Het Laatste Nieuws.

Daarnaast laat hij ook verstaan dat hij de supporters volgt wanneer die zich kritisch uitlaten over de sportieve situatie van de club. "Ik beloof hen dat ik er alles zal aan doen om hun trots terug te geven. Als ze zingen: 'Wij willen voetbal zien', heb ik verdorie goesting om mee te zingen. Maar wat er gebeurd is op Standard, kan ik niet anders dan extreem verwerpen. 't Is zó jammer, want tot voor de match tegen Antwerp waren onze fans een voorbeeld van extreem positivisme."

De kritiek van de fans op zijn commerciële aanpak vindt Coucke dan weer niet terecht. Daarnaast laat hij doorschemeren dat hij het slachtoffer is van een soort lastercampagne, waarbij hij onder meer naar de interviews van Hein Vanhaezebrouck verwijst. "Kijk, ikzelf en Anderlecht zijn momenteel een gewond beest waar veel roofdieren boven hangen die bloed ruiken. Wel, des te meer drive voel ik nu om de vijfendertigste landstitel te vieren met de fans. Ik ga het 'hen' niet gunnen."

LEES OOK: Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

Coucke steekt zichzelf te fel in een slachtofferrol ...

Meest recent

'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

66
66
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

32
32
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

17
17
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

28
28
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

102
102
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

233
233
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

386
386
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

52
52
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

64
64
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

885
885
'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

238
238
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

691
691
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

196
196
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

414
414
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

41
41
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

139
139
'Transferbom: deze club werkt aan komst Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

51
51
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

56
56
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

74
74
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

371
371
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

460
460
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

225
225
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

169
169
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

639
639
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

1051
1051

Meer sportnieuws