Overmars schokt Anderlecht met 'schaamteloze' zet

door
Overmars schokt Anderlecht met 'schaamteloze' zet

In Neerpede wordt er gevloekt. Anderlecht legde meer dan twee miljoen op tafel voor een Nederlandse belofte die geen minuut in de competitie krijgt, en ziet nu hoe Marc Overmars met een ‘schaamteloze’ Hatenboer-zet klaarstaat om ermee weg te wandelen. Voor paars-wit dreigt een prestigeproject zo uit te draaien op een cadeautje voor een rechtstreekse concurrent.

LEES OOK: Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Van prestigetransfer tot prooi voor Antwerp

Cedric Hatenboer (20) werd in januari nog triomfantelijk aangekondigd als transfertriomf bij Anderlecht. Nederlandse media omschreven hem bij Excelsior als een moderne, controlerende middenvelder met vista, iemand die het spel leest en ritme geeft. Sommigen trokken zelfs de vergelijking met Frenkie de Jong, niet omdat hij al dat niveau haalt, maar omdat hij hetzelfde type is: dieper spelend, veel aan de bal, altijd op zoek naar de vrije man.

Dat profiel trok half Nederland over de streep. PSV, Feyenoord, zelfs nog andere Eredivisie-clubs informeerden, en ook Antwerp mengde zich in de strijd. Bijna één jaar geleden betaalde paars-wit ruim 2 miljoen euro voor de technisch vaardige middenvelder, maar gunde hem nog geen minuut in de eerste ploeg.

Vandaag lijkt hij langs de achterdeur van het Lotto Park te vertrekken. Volgens Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad staat Antwerp FC alvast te trappelen om Hatenboer wél belangrijk te maken. Dat is het ongemakkelijke spanningsveld waarin Anderlecht beland is.

Miscast in Brussel: waarom Hatenboer vastloopt

Toen Hatenboer deze zomer effectief aansloot in het Lotto Park, was de kern op zijn positie al stevig gevuld. Hatenboer kwam terecht in een concurrentiële omgeving waar er veel “zessen” en “achten” zijn, maar weinig duidelijke hiërarchie.Daarbovenop botsten zijn profiel bij Besnik Hasi. Volgens Het Nieuwsblad ziet de sportieve staf tekortkomingen bij Hatenboer in handelingssnelheid en uithouding voor het intense voetbal dat Hasi voor ogen heeft.

Er wordt wél benadrukt dat hij over uitstekende vista en creativiteit beschikt, maar dat is niet wat Hasi op dit moment vraagt van zijn centrale middenvelders. De coach wil power, loopvermogen, jongens met een grote motor die box-to-box lopen en duels winnen. Hatenboer is eerder de spelverdeler die alles laat draaien rond zich heen. Statistisch gezien toont zijn seizoen bij Excelsior nochtans dat hij op dat niveau uitstekend mee kon met het loop- en pasritme van een promotieploeg, maar in Brussel klinkt het dat hij niet klaar is voor het niveau.

En dan is er nog het hoofdstuk RSCA Futures, waar het verhaal helemaal problematisch wrd. Het seizoen begon voor Hatenboer bij de U23 in de Challenger Pro League, terwijl zijn entourage ervan uitging dat hij rechtstreeks bij de A-kern zou aansluiten. De term “onhoudbare situatie” dook op in Het Nieuwsblad. De optelsom is pijnlijk eenvoudig: een miljoenentransfer die geen minuut in de Jupiler Pro League speelde, niet meer wil uitkomen voor de Futures én geen perspectief ziet bij de A-kern.

Olivier Renard probeerde recent in een interview de plooien wat glad te strijken. Hij gaf aan dat “alle partijen een inspanning moeten doen” om uit de impasse te geraken en hield de deur op een kier voor een oplossing in januari, eventueel via een uitleenbeurt. Maar tegelijk liet hij ook verstaan dat Anderlecht deze winter sowieso spelers moet verkopen om andere dossiers – zoals dat van toptalent De Cat – te kunnen veiligstellen. Dan wordt Hatenboer automatisch een naam die op de exitlijst belandt.

Soldendeal: Overmars ruikt bloed met ‘schaamteloze’ zet

En net daar komt Antwerp weer het beeld binnen. Royal Antwerp FC wilde Hatenboer al toen hij nog bij Excelsior speelde: Marc Overmars is al langer gecharmeerd van zijn profiel en zag in hem een toekomstige controleur op het Bosuil-middenveld. Nu de situatie bij Anderlecht vastzit, ruikt de Great Old bloed. Antwerp zou in januari over 10 miljoen euro transferbudget beschikken en Hatenboer is één van de namen die opnieuw bovenaan het lijstje is verschenen.

Voor Antwerp en Overmars is dit bijna een droomscenario: een speler die je eerder al wilde halen, nu mogelijk goedkoper of minstens haalbaarder dan toen hij nog dé revelatie van de Keuken Kampioen Divisie was, én via een concurrent uit de top van België. Anderlecht wil nog “een deel” van hun geïnvesteerde ruim twee miljoen recupereren. Sportief gezien klopt het plaatje voor Antwerp ook. Met een middenveld dat de voorbije seizoenen stevig werd door elkaar geschud, kan een controlerende middenvelder met passing en uithoudingsvermogen hen opnieuw wat structuur geven in balbezit.

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'
971

Wat vind jij van de Hatenboer-zet van Overmars?

Meest recent

Gert Verheyen staat weer op: grote comeback na 20 jaar

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

0
0
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

10
10
'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

75
75
"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

34
34
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

22
22
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

78
78
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

24
24
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

70
70
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

51
51
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

23
23
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

77
77
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

27
27
'Recordtransfer Club: Barça mengt zich in strijd'

Bij Club Brugge zullen er komende zomer ongetwijfeld weer enkele transferrecords sneuvelen. Het ...

219
219
Vergeten Rode Duivel spuwt gal: "Gebrek aan erkenning"

Het wordt komende week uitkijken naar de selectie van de Rode Duivels voor de oefeninterlands tegen ...

119
119
Revanche op Genk: Vrancken doet opvallende uitspraak

Zondag zullen alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. Daarin ligt alle druk bij KRC Genk, dat ...

123
123
Nieuw gezicht bij Anderlecht: Taravel geeft tekst en uitleg

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

194
194
WK-soap: Iraans plan heeft grote gevolgen voor Duivels

Nog 89 dagen te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Door de geo-politieke spanningen ...

279
279
'Leger topscouts bij Club-RSCA: transfergevecht barst los'

De Jupiler Pro League profileerde zich de voorbije jaren als een ideale trampoline richting de ...

379
379
Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

316
316
Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

De sportieve leiding van Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke zomermercato. De ...

371
371
'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Lionel Messi leidde zijn Inter Miami CF vorig seizoen na de titel in de Major League Soccer. Na dat ...

71
71
Extra wapen voor Genk: "Hebben hen absoluut nodig"

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

282
282
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

204
204
Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

246
246
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

286
286

Meer sportnieuws