Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

273 stemmen
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de Vlaamse literatuur en media. Toch voelt de schrijver dat de wereld rondom hem veranderd is. Recent was er een ingrijpende beslissing, die tot op de dag van vandaag blijft nazinderen.

LEES OOK: Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Kantelpunt in leven

De schrijver bevindt zich naar eigen zeggen op een vreemd kantelpunt. Enerzijds lijkt zijn plaats in de media kleiner te worden, anderzijds begint zijn leven opnieuw met een jong gezin.

Brusselmans heeft een zoon van drie jaar en een vriendin die een stuk jonger is. Dat contrast maakt zijn leven tegelijk rustiger en chaotischer.

Minder gevraagd dan vroeger

Brusselmans merkt dat de belangstelling voor zijn werk is afgenomen. Waar hij vroeger grote oplages haalde en overal werd gevraagd voor columns en televisieoptredens, is dat vandaag anders. “Ik voel dat aan alles: de interesse voor mijn boeken, voor mijn lezingen, het aantal columns”, zegt hij openlijk bij HLN. “Het is allemaal serieus verminderd.”

Ook op televisie voelt hij dat de tijden veranderd zijn. Jarenlang was hij een vaste waarde in quizprogramma’s, maar die rol is grotendeels verdwenen. Brusselmans legt zich daarbij neer. Volgens hem is er een tijd van komen en gaan en heeft het weinig zin ol daarover te klagen.

Nieuwe fase in zijn leven

Tegelijk beleeft de schrijver ook een totaal andere fase in zijn leven. Zijn zoon Roman heeft zijn dagelijkse ritme volledig veranderd. Waar hij vroeger nachtenlang schreef, begint zijn dag nu vroeg met het gezin. “Ik ben om half acht al de hond aan het uitlaten en breng de kleine naar school”, vertelt hij.

Ondanks zijn bekende neiging om te klagen, relativeert Brusselmans die veranderingen. “Hoe graag ik ook klaag, ik klaag niet”, zegt hij met een glimlach. De schrijver geeft zelfs toe dat sommige dingen belangrijker zijn geworden dan zijn werk. Als hij moet kiezen tussen schrijven of tijd doorbrengen met zijn zoon, is de keuze snel gemaakt. “Als je mij vraagt wat ik het liefste doe, met Roman naar de Efteling gaan of een boek schrijven, dan kies ik voor de Efteling.” Zo klinkt het ontwapenend.

Moet Brusselmans nog vaker op tv verschijnen?

Meest recent

Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

70
70
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

316
316
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

86
86
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

85
85
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

567
567
‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

181
181
Coucke verrast met project voor ‘broekschijters’

Een zenuwachtige Marc Coucke zit op dit moment in het Heizelstadion voor de finale van de Croky Cup. ...

91
91
Van Gucht in liefdesstorm: Instagram ontploft door Charlotte

Na weken van speculatie rond haar relatie met Ruben Van Gucht laat Charlotte Van Looy opnieuw van ...

145
145
Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Enkele maanden geleden werd de voetbalwereld plots heel stil bij het overlijden van voormalig ...

275
275
Karl Vannieuwkerke veroorzaakt zwoele storm op Instagram

Karl Vannieuwkerke toont plots zijn zachtste kant en Vlaanderen kijkt massaal mee. De ...

93
93
Club Brugge bezorgt Union met opvallende zet koude rillingen

De spanning stijgt met de dag bij Club Brugge. Terwijl de titelstrijd zijn absolute kookpunt ...

778
778
Imke Courtois jaagt volgers schrik aan met opvallende beelden

Er zijn ernstige zorgen ontstaan rond Imke Courtois. De voormalige Red Flame deed heel wat mensen ...

136
136
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

227
227
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

558
558
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

759
759
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

111
111
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

215
215
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

429
429
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

377
377
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

137
137
Jan Mulder ziet emotioneelste club volledig ontploffen

De terugkeer van Schalke 04 naar de Bundesliga zorgde vorig weekend voor taferelen die perfect ...

63
63
Club Brugge verrast fans compleet vlak voor cruciale clash

De spanning stijgt met de week bij Club Brugge, waar elke wedstrijd nu aanvoelt als een finale in de ...

465
465
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

380
380
Van Gucht onder vuur: Zware klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

105
105
Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Marc Coucke kent opnieuw bijzonder moeilijke weken bij Anderlecht. De recordkampioen verloor ...

129
129

Meer sportnieuws