Paniek bij Antwerp: bliksemverkoop in aantocht?

door
Paniek bij Antwerp: bliksemverkoop in aantocht?

De bevestiging van de afbraak van Tribune 2 viel samen met de bekendmaking van de jaarcijfers van Ghelamco. Het Nieuwsblad denkt niet dat er over toeval kan worden gesproken. Ook suggereert de krant dat de verkoop van Royal Antwerp FC weldegelijk een optie is voor Paul Gheysens.

Vooral omdat zijn bedrijf, Ghelamco, nog steeds ferm aan het bloeden is. Uit de jaarcijfers bleek nog steeds een schuld van 420 miljoen euro te zijn. ‘Minder groot dan sommigen voorspeld hadden, maar nog steeds groot genoeg om ‘zorgwekkend’ te noemen’, klinkt het.

Verkoop Antwerp?

De schulden zijn dan wel van 600 miljoen euro naar 420 miljoen euro, maar toch is er reden tot paniek. Ook staat er nog steeds een vordering van 538 miljoen euro open op hoofdaandeelhouder Gheysens. ‘Eerder sprak Ghelamco dat ze betrekking had op vastgoed in verschillende landen en belangen in de agro-, media- en sportsector. Zijn paardenstoeterij in Knokke, maar ook… voetbalclub Antwerp FC maken daar deel van uit.’

Een verkoop van The Great Old lijkt dan ook op tafel te liggen. ‘En aangezien Paul Gheysens zeer actief eigendommen verkoopt om Ghelamco aan geld te helpen voor de terugbetaling van schulden, lijkt één plus één soms heel eenvoudig twee. Het lijkt dan immers ook logisch dat Antwerp FC in het vizier komt. Maar of Gheysens de club effectief in z’n geheel zou moeten én willen verkopen, is voorlopig onduidelijk.’

Overname nakend

Dat de Bosuil binnenkort in orde wordt gemaakt kan een extra troef voor investeerders betekenen. Gheysens zoekt al lang naar geld zodat Antwerp het hoofd boven water kan houden. Elke mercato worden er dan ook verschillende sterkhouders verkocht. Het is nu de vraag hoe groot de liefde van Gheysens is voor Antwerp en of hij echt móét verkopen door Ghelamco

'Een extra investeerder zal immers kapitaal inbrengen in ruil voor een deel van de aandelen van Paul Gheysens. En dan is dé hamvraag: hoe groot wordt dat deel? Wat als zo’n investeerder enkel wil instappen als het een meerderheid van de club in handen krijgt? Of zelfs helemaal?', besluit HNB.

POLL: Denk jij dat Gheysens Antwerp zal verkopen door de enorme schuldenberg?

Meest recent

Mogelijke overname Antwerp: CEO schept klaarheid

Bij Antwerp konden ze donderdag uitstekend nieuws melden, want eindelijk staan alle lichten op groen ...

15
15
Fans ergeren zich mateloos aan Antwerp-Anderlecht

De zevende speeldag in de Champions' Play-Off wordt donderdagmiddag geopend met een kraker tussen ...

95
95
'Totale verrassing bij Anderlecht: transferlicht toch op groen'

Anderlecht strijdt nog volop om de vierde plaats in de Jupiler Pro League en speelt zondag nog de ...

96
96
Zaterdag kan degradatiestrijd in 1 klap beslist zijn

De play-offs gaan hun laatste rechte lijn in. Komend weekend kan de strijd om het behoud in de ...

76
76
‘Megakorting op Rode Duivel: één club dringt aan’

Komende zomer zullen heel wat Rode Duivels weer een hoofdrol vertolken op de transfermarkt. Al ...

49
49
'Anderlecht mag volgende uitgaande transfer schrappen'

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer. Het legde met Cedric Hatenboer en Mihajlo ...

73
73
Marc Coucke biedt Anderlecht-fans unieke kans richting bekerfinale

Deze namiddag staat voor Anderlecht nog een wedstrijd in de Play-Offs op het programma. De wedstrijd ...

89
89
Hasi verbaast compleet met basiself, Antwerp op sterkst

Om 13u30 trappen Anderlecht en Antwerp de zevende speeldag van de Champions' Play-Off op gang. Die ...

152
152
Antwerp bevestigt tribune 2-nieuws: deadline bekend

Straks gaat Antwerp op zoek naar een tweede overwinning op rij om zich weer helemaal te mengen in de ...

55
55
TRANSFERUURTJE: 'Transferdomper Anderlecht, Karetsas beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

187
187
Paniek bij Antwerp: bliksemverkoop in aantocht?

De bevestiging van de afbraak van Tribune 2 viel samen met de bekendmaking van de jaarcijfers van ...

186
186
Odoi windt er geen doekjes om: “Ik voel nog steeds schaamte”

Denis Odoi is inmiddels al 37 jaar, maar de polyvalente middenvelder blijft gaan. Bij Royal Antwerp ...

79
79
Milicevic vuurt stevige waarschuwing af aan Club Brugge

KAA Gent neemt het donderdag op tegen Club Brugge. De Buffalo’s zitten momenteel in de hoek ...

234
234
OH Leuven moet vertrek van belangrijke pion vrezen

OH Leuven beleefde opnieuw een vrij grijs seizoen, waarin het nooit uit de buik van het klassement ...

62
62
'Ramazani ziet Premier League-droom uiteenspatten'

Wout Faes degradeert met Leicester City opnieuw uit de Premier League, maar dat betekent niet ...

57
57
Winteraanwinst Anderlecht zoekt zijn weg in RSCA 2.0

Besnik Hasi verloor veel tijd door de eerste drie matchen van de Play-Offs met een 3-5-2 of 3-4-2 ...

246
246
Zulte Waregem onthult transferplannen voor terugkeer in 1A

Na twee seizoenen afwezigheid keert Zulte Waregem straks terug op het hoogste niveau. De ...

452
452
'Anderlecht hakt knoop over Vertonghen definitief door'

Voor Anderlecht breekt een zeer belangrijke vierdaagse aan. Daarbij is het vizier vooral gericht op ...

171
171
'Antwerp krijgt geweldig nieuws over tribune 2 Bosuil'

Antwerp zette de voorbije jaren grote stappen in haar ontwikkeling als club. Daar hoorde ook een ...

309
309
'AA Gent troeft Anderlecht en Ajax af voor transfer'

AA Gent beleeft ontgoochelende play-offs met slechts een drie op achttien, waarbij het onlangs twee ...

173
173

Meer sportnieuws