Mogelijke overname Antwerp: CEO schept klaarheid

553 stemmen
Mogelijke overname Antwerp: CEO schept klaarheid

Bij Antwerp konden ze donderdag uitstekend nieuws melden, want eindelijk staan alle lichten op groen om te beginnen met de bouw van de nieuwe tribune 2 in het Bosuilstadion. De club vond daarvoor eindelijk de nodige centen.

Die kwamen immers niét van Paul Gheysens, de voorzitter en jarenlang ook mecenas van de club. Sinds een jaar of twee werkt Antwerp er immers hard aan om niet meer zo afhankelijk te zijn van zijn centen. De benodigde 12,5 miljoen euro werd dan ook opgehaald bij een externe investeerder.

Toevallig of niet viel het nieuws over de nieuwe tribune ook samen met de presentatie van de jaarrekening van Ghelamco, het bouwbedrijf van Gheysens. Dat blijkt nog steeds met honderden miljoenen euro's aan schulden te kampen.

LEES OOK: 'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Gheysens blijft zich engageren bij Antwerp

De voorbije jaren verkocht Gheysens al verschillende eigendommen om zijn bedrijf te redden en de nieuwe cijfers doen ook opnieuw de vraag rijzen of hij Antwerp zal verkopen. CEO Sven Jaecques spreekt echter duidelijke taal.

"Dat is een moeilijke vraag, maar ik denk het niet", reageert hij tegenover Het Nieuwsblad. "Ik werk uiteraard enkel voor Antwerp en niet voor alle andere bedrijven van Paul Gheysens, maar één ding is zeker: de man laat zich niet zomaar uit zijn lood slaan en is hier nog altijd enorm geëngageerd."

Wel open voor extern kapitaal

Dat Antwerp de laatste twee jaar probeert om zelfbedruipend te worden, is voor Jaecques dan ook geen teken aan de wand dat Gheysens zijn exit aan het voorbereiden is. Al geeft Jaecques wel toe dat er nieuwe investeerders kunnen komen.

"De laatste twee jaar zijn we als club een eigen weg ingeslagen en voeren we een gezond financieel beleid, we staan daarbij ook open voor extern kapitaal", geeft hij toe. "Maar Paul Gheysens blijft zeer betrokken en wil ook in de toekomst zeer betrokken blijven."

🚀

Zou het beter zijn voor Antwerp als Gheysens de club zou verkopen?

Meest recent

'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

130
130
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

19
19
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

41
41
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

114
114
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

516
516
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

302
302
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

332
332
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

35
35
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

222
222
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

41
41
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

31
31
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

579
579
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

503
503
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

126
126
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

355
355
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

86
86
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

417
417
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

380
380
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

151
151
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

154
154
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

702
702
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

81
81
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

148
148
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

292
292
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

329
329

Meer sportnieuws