Club Brugge wil zondagmiddag voor eigen volk iets recht zetten na de Europese slipper tegen Aston Villa. Tegenstander Antwerp FC mikt dan weer op een stunt na de recente 1 op 9. Scheidsrechter Nicolas Laforge fluit de partij het Jan Breydelstadion om 13u30 op gang.
Blauw-Zwart kan tot dusver goede resultaten neerzetten in eigen land, maar op voetballend vlak staat de landskampioen zeker nog niet op punt. Bovendien werd dinsdag in de Champions League met 2-3 verloren van Aston Villa. Een overtuigende overwinning voor eigen volk is dus welgekomen.
Coach Ivan Leko kan daarvoor wel geen beroep doen op de geblesseerde Kyriani Sabbe. Hugo Siquet is zijn logische vervanger. Daarnaast stond nog een groot vraagteken achter Hans Vanaken. Uiteindelijk wordt geen enkel risico genomen met de aanvoerder, die zelfs niet op de bank zit. Félix Lemaréchal is zijn vervanger. Voorin krijgt Romeo Vermant verrassend de voorkeur op Nicolo Tresoldi. Jan Virgili houdt Mamadou Diakhon uit de ploeg.
LEES OOK: Schrik bij Antwerp groeit: Patrick Goots is snoeihard
Ook Compper schuiftAntwerp kende de voorbije weken dan weer een terugval na een verrassend geslaagde competitiestart. Maar tijdens de voorbije nederlaag op Standard (1-0) waren ook weer enkele positieve punten te zien. Daar wil men nu op voortbouwen. Liefst met een herhaling van het scenario van vorig seizoen: toen won de Great Old op Club vanuit een nog penibelere situatie.
Coach Marvin Compper heeft voor de gelegenheid ook enkele aanpassingen voorzien. Op het middenveld maakt nieuwkomer Bahmed Deuff zijn debuut ten koste van Christopher Scott, een keuze voor meer fysiek vermogen. Modibo Fofana krijgt dan weer de voorkeur op Ibrahim Salah. En de grootste verrassing is dat Michael Frey op de bank start. Snayder Porozo begint als speerpunt.
Different XI, same ambition. 👊🔵⚫️ pic.twitter.com/03vn9BMjtW
— Club Brugge KV (@ClubBrugge) September 13, 2026
Onze 11 in Rood&Wit vandaag! ✊🔴⚪ pic.twitter.com/FKJPNl9IRu
— Royal Antwerp FC (@official_rafc) September 13, 2026
Kobe K