Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

99 stemmen
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Na een maandenlange zoektocht is de keuze uiteindelijk gevallen op Vitor Bruno en dat deed toch de nodige wenkbrauwen fronsen.

De 43-jarige Portugees is voor de modale Belgische voetballiefhebber immers een compleet onbekende naam. Zijn voornaamste adelbrief is dat hij twaalf jaar lang de vaste rechterhand was van Sergio Conceição en op die manier toch als assistent bij enkele voorname clubs gewerkt heeft.

LEES OOK: ‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

Gebrek aan ervaring geen issue

Zijn parcours als hoofdtrainer oogt echter een pak minder indrukwekkend. Zijn enige opdracht als T1 kreeg Bruno bij Porto, waar hij in de zomer van 2024 Conceição opvolgde. Een halfjaar later stond hij echter alweer op straat. Het voorbije anderhalf jaar zat hij zonder club.

Maar dat gebrek aan ervaring als hoofdcoach wuift Antoine Sibierski weg. "Dat is voor mij helemaal geen topic", is hij duidelijk bij Het Laatste Nieuws. "Hij heeft zes maanden bij Porto gewerkt, waar de druk hoog is. Dat is vergelijkbaar met meerdere jaren. Ik vertrouw erop dat ik de juiste keuze gemaakt heb. Dit is helemaal geen risico."

Sibierski overtuigd van keuze voor Bruno

Sibierski zag tijdens de sollicitatieronde immers voldoende andere redenen om met Vitor Hugo in zee te gaan. "Er zijn drie parameters die ik meeneem als ik een nieuwe coach zoek. Dat is z'n persoonlijkheid, z'n coaching en z'n management", geeft de sportief directeur aan.

"Op menselijk vlak matcht hij perfect met wat ik wil bereiken met deze club", verzekert Sibierski alvast. "Vitor Bruno beantwoordt aan de voorwaarden van hoe we willen spelen. Dat is dominant voetbal. Ik wil matchen winnen mét balbezit."

Zal hij een goede keuze blijken voor Anderlecht?

Meest recent

Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

73
73
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

228
228
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

155
155
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

48
48
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

99
99
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

114
114
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

487
487
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

231
231
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

72
72
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

185
185
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

97
97
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

37
37
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

375
375
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

79
79
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

40
40
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

585
585
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

638
638
AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

119
119
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

18
18
Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Anderlecht stelde deze week eindelijk zijn nieuwe trainer voor. De keuze viel daarbij op een zeer ...

293
293
Ex-trainer rekent af met Courtois en beoordeelt Penders

Op zijn 34ste is Thibaut Courtois mogelijk bezig aan zijn laatste weken als Rode Duivel, want de ...

194
194
FIFA legt zware schorsing op na horrortackle die been brak

Het WK kende tot dusver al de nodige hoogtepunten, maar ook enkele dieptepunten. Soms vielen die ook ...

109
109
'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

178
178
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

346
346
Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

België moet flink aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. De volgende ronde moét gehaald worden, ...

322
322

Meer sportnieuws