TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge laat zich gaan, optater Kompany'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge laat zich gaan, optater Kompany'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen. Bovendien wordt er weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Totale wending bij Bayern: Kompany staat perplex'

JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zaterdag werd zoals verwacht de komst van Félix Lemaréchal bekend gemaakt. De middenvelder komt permanent over van RC Strasbourg en tekende tot medio 2029. Daar zal het evenwel niet bij blijven. Blauw-Zwart blijft actief werken aan de komst van een nieuwe flankaanvaller. Volgens Footmercato drukt men ook door voor de komst van Sadibou Sané. De verdediger moet voor een slordige 6 miljoen euro overkomen van FC Metz.

Landskampioen Union SG heeft zoals verwacht afscheid genomen van Mathias Rasmussen. De Noorse middenvelder trekt naar de Duitse eersteklasser St. Pauli. Daarnaast blijven de Brusselaars ook speuren naar interessante versterkingen. Volgens Le Dauphiné Libéré hebben ze immers ook nog hun oog laten vallen op Quentin Paris. De amper 19-jarige spits liet in de Ligue 2 al mooie dingen zien bij Annecy.

Hyeon-gyu Oh is bij KRC Genk weggezakt in de spitsen-hiërarchie. Mogelijk volgt een externe oplossing voor de Zuid-Koreaan. Vanuit Turkije weerklinkt namelijk dat Besiktas JK interesse zou tonen. Een concreet bod kwam voorlopig echter niet binnen. Ondertussen wordt Mujaid Sadick gelinkt aan Paris FC. Racing zou evenwel niet van plan zijn in januari een extra verdediger te halen moest hij vertrekken. Men zou in dat geval de kaart van de jeugd trekken.

KV Mechelen staat op punt om afscheid te nemen van Lion Lauberbach. De spits heeft zijn zinnen gezet op een transfer naar Venezia FC en een akkoord op clubniveau is in de maak. Ook Redouane Halhal is op weg naar Italië. Hellas Verona heeft zijn komst bijna afgerond. KVM zoekt ondertussen zelf ook naar aanvallende versterking. Volgens Het Nieuwsblad staan Bouke Boersma (De Graafschap) en Goduine Koyalipou (door RC Lens verhuurd aan Levante) hoog op het lijstje.

BUITENLAND

Vincent Kompany dreigt één van zijn sterkhouders bij Bayern München kwijt te spelen. Het contract van Dayot Upamecano loopt na het seizoen immers uit contract en de gesprekken omtrent een verlenging blijven maar aanslepen. Volgens transferwatcher Florian Plettenberg zal Bayern géén verbeterde aanbieding meer doen. Het voorstel wat nu op tafel ligt is 'take it, or leave it'. Er werd geen deadline gesteld, maar Bayern wil zo snel mogelijk uitsluitsel zodat het eventueel andere plannen kan maken.

De steenrijke Saudische clubs zijn nog lang niet klaar met hun veelbesproken transferoffensief. Volgens TalkSport zouden ze voor komende zomer liefst een vijftigtal spelers op de verlanglijst staan die momenteel het mooie weer maken op de Europese velden. Of dat tenminste in de voorbije seizoenen gedaan hebben. Daarbij naar verluidt ook twee Rode Duivels: Aston Villa-duo Youri Tielemans en Amadou Onana.

Club zal na de wintermercato de grootste titelfavoriet zijn ...

Meest recent

'Xabi Alonso staat voor sensationele nieuwe trainersjob'

Amper een half seizoen na zijn komst, werd Xabi Alonso alweer bedankt voor bewezen diensten als ...

5
5
Union gered voor VAR: Mazzu haalt messcherp uit

Union SG heeft niet bepaald het beste weekend achter de rug. Terwijl de eerste achtervolgers telkens ...

43
43
Grote schlemiel bij verliezend Bayern: Kompany reageert

Bayern München heeft zaterdagnamiddag een kruis moeten maken over een ongeslagen seizoen in de ...

39
39
Club vol voor flankaanvaller: JPL-sensatie naar Brugge?

Met middenvelder Félix Lemaréchal wist Club Brugge KV zaterdag zijn eerste ...

376
376
'Hasi grijpt in: twee grote slachtoffers in basiself'

Na twee opeenvolgende nederlagen in de competitie, wil RSC Anderlecht zo snel mogelijk aankopen met ...

387
387
Drie wissels bij Antwerp: aanwinst meteen in basis

Antwerp FC werd vorig weekend stevig met de voeten op de grond gezet door FCV Dender. En zondag ...

47
47
De Mil laat zich gelden: sterkhouders klappen uit de biecht

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

504
504
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge laat zich gaan, optater Kompany'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

228
228
'Fredberg strikt ex-sterkhouder van Anderlecht'

Jesper Fredberg werkte twee jaar voor RSC Anderlecht. De Deen bezorgde RSCA nét geen titel en ...

157
157
STVV vindt wéér parel: Vrancken onder de indruk

STVV won met 1-2 van La Louvière en liep zo twee punten in op leider Union SG. De Truienaars ...

139
139
Anderlecht heeft ruwe diamant: Hasi velt oordeel

RSC Anderlecht haalde sinds januari 2025 héél veel spelers in huis. Ook bij RSCA ...

394
394
Diakhon onder stoom: "Door hen lukt het nu wél"

Bij Club Brugge komt Mamadou Diakhon steeds meer boven water. De winger van 9 miljoen euro doet het ...

362
362
Hubert verklaart zeer matige prestatie van Union SG

Als Union SG dit seizoen weer de titel wil winnen, zal het toch stilaan beter moeten gaan ...

79
79
"Teleurgesteld dat ik geen kans kreeg bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren een aantal talenten. De Brusselaars zagen een ...

171
171
'Monsterdeal Union SG: Liverpool krijgt gouden kans'

Union SG heeft zich in de Champions League regelmatig kunnen tonen. Eén speler heeft daar ...

252
252
Goudklompen in de JPL: RSCA, Club & co tellen hun geld

Er is méér dan genoeg talent in België. Het is een positief teken dat er steeds ...

154
154
'KRC Genk heeft 'vervanger' Sadick nu al beet'

KRC Genk heeft het financieel goed voor elkaar, maar de Limburgers moeten jaarlijks voor tientallen ...

523
523
Brandon Mechele breekt stilzwijgen met emotioneel nieuws

Club Brugge won gisteren na een waar spektakelstuk met de nodige moeite van Zulte Waregem. Bij ...

895
895
Lukaku als voorbeeld: grote RSCA-droom leeft weer

Bij RSC Anderlecht hebben ze een geweldige jeugdopleiding en de Brusslaars zijn een garantie op ...

166
166
‘Anderlecht slaat hard toe: MLS-topper staat al klaar’

Anderlecht heeft z’n oog laten vallen op een jonge verdediger uit de MLS. Linksvoetig, ...

782
782
Forbs en Diakhon beiden verrast: "Heel raar"

Club Brugge won verdiend met 4-3 van Zulte Waregem. Blauw-Zwart slikt nog veel te veel tegengoals, ...

439
439
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

225
225
STVV als voorbeeld: straffe cijfers spreken boekdelen

STVV is een club die al jaren een gezond financieel beleid levert. Geen gekke aankopen, maar ...

156
156
Verhaeghe krijgt kritiek: "daar begon de ‘miserie’"

Club Brugge kent voorlopig een wisselvallig seizoen. Voorzitter Bart Verhaeghe scoorde de afgelopen ...

508
508
Hubert versus Hasi: een héél opvallende balans

David Hubert en Besnik Hasi zijn de laatste twee trainers van RSC Anderlecht. Is die wissel van de ...

228
228

Meer sportnieuws