Yves Vanderhaeghe is sinds enkele weken weer trainer in het Belgische profvoetbal. Hij tekende verrassend genoeg bij Francs Borains. Nochtans lag er misschien nog een andere utidaging op hem te wachten. Dat verklaart de ex-Rode Duivel in de Krant van West-Vlaanderen.
Omtrent Vanderhaeghe was het na zijn buitenlandse passage van vier maanden bij Al-Faisaly uit Saudi-Arabië windstil. Tot plots het bericht kwam dat hij de nieuwe trainer werd van Francs Borains. Dat was toch een verrasing.
LEES OOK: Vanderhaeghe verrast bij comeback: 'Club of Anderlecht?'
Transfer naar Francs Borains"Opeens ging het zeer vlug en kwam alles in een stroomversnelling terecht bij Francs Borains; ook de club typeert Georges-Louis Bouchez: onmiddellijk doorduwen en een vaste koers varen", zei Vanderhaeghe.
Misschien had hij nog even kunnen wachten, want er lagen plots meer opties voor hem op tafel. "Nu zou er ook interesse geweest zijn van een buitenlandse ploeg maar ik ben zeer tevreden dat ik in België aan de slag kan blijven bij een ambitieuze ploeg met een zeer ambitieus bestuur."
Buitenlandse interesse
Vanderhaeghe zijn naam deed voordien wel amper de ronde bij andere Belgische clubs. "Ik kan mezelf misschien niet goed verkopen maar ik liet de moed niet zakken. Ik heb toch iets betekend in het Belgische voetbal, je ziet het, ik krijg zelfs een mooi nieuw truitje van de Rode Duivels van de voetbalbond", aldus de coach.
Vanderhaeghe was drie keer trainer van KV Kortrijk, twee keer van KV Oostende, daarnaast ook een keer van Cercle Brugge, Al-Faisaly en AA Gent. Bij Francs Borains begon hij met een 6 op 15.
Claudio Reulens