Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

door
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er helaas toch weer wat op te merken over de arbitrage. Tijdens zijn wekelijkse terugblik bij (ex-)rechtenhouder DAZN liet Jonathan Lardot zoals steeds namens het Referee Department zijn licht schijnen op een aantal discutabele fases.

Beginnen doet de scheidsrechtersbaas bij de strafschop voor STVV tegen RSC Anderlecht, waar Thorgan Hazard voet bij stuk hield dat hij de bal niet met de arm maar wel met de borst had geraakt. "Dat is een moeilijke situatie, want de VAR moet zich baseren op de beelden die beschikbaar zijn. Indien hij ervan overtuigd is dat er contact is moet hij wel tussenkomen, want de arm is los van het lichaam."

LEES OOK: Woede Anderlecht terecht? Boeckx helder over penaltyfase

Hand van Hazard?

"Zelfs mits een deflectie via de borst, tenzij de bal duidelijk van richting verandert. De vraag is of er effectief contact is. Mijn persoonlijk gevoel is eerder van niet, maar die mening is voor discussie vatbaar. Dus ik kan de VAR niets kwalijk nemen. Zonder iemand de schuld te geven hadden we wel een beter geïnformeerde beslissing kunnen nemen met een extra camerastandpunt", vervolgt Lardot zijn uitleg.

"De videoref heeft zijn verantwoordelijkheid genomen en was dus zeker van zijn stuk, maar ik iets minder", klinkt het. Na een korte opmerking over het feit dat zijn arbitragekorps misschien minder vaak in discussie moet gaan met spelers om het spel vlotter te doen verlopen komen vervolgens nog een aantal fases aan bod. Zo kreeg Union terecht geen penalty na vermeend handspel van Antoine Bernier.

Westerlo bestolen

"De bal komt van dichtbij en via zijn eigen lichaam. Er is ook geen extra beweging en zijn arm is in een correcte positie. Dus alle ingrediënten zijn er om geen penalty te fluiten", aldus Lardot, die het dan weer niet eens blijkt met de uitsluiting van Emin Bayram in Genk-Westerlo. "Ik verwacht hier geen VAR-interventie. Niet alle criteria zijn aanwezig voor een rode kaart voor het ontnemen van een doelkans."

"De controle van de aanvaller, verdedigers die kunnen terugkeren en vooral de richting van de bal zijn elementen om geen rode kaart te geven. De ref op het veld had ook voet bij stuk kunnen houden en het bij een geel exemplaar kunnen houden. Hier had ik hem dus graag een andere eindbeslissing zien nemen", besluit Lardot, die er niettemin fier op is dat zijn inspanningen stilaan hun vruchten afwerpen.

Hebt u het gevoel dat de Belgische arbitrage beter wordt?

Meest recent

'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

58
58
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

81
81
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

99
99
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

210
210
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

314
314
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

177
177
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

495
495
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

174
174
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

29
29
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

464
464
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

286
286
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1217
1217
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

408
408
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

389
389
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

372
372
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

284
284
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

492
492
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

203
203
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

352
352
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

242
242
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

392
392
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3077
3077
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

769
769
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

470
470
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

347
347

Meer sportnieuws