Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

door
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars investeerden sinds januari ook tientallen miljoenen aan nieuwe spelers. Toch is het duidelijk dat er meer kwaliteit nodig is. Sportief directeur Olivier Renard sprak bij Het Laatste Nieuws over de wintermercato van de Belgische recordkampioen.

De fans van Anderlecht moeten niet verwachten dat hun club snel zal toeslaan. Door eigen toedoen moeten ze eerst verkopen. Hij spreekt over mogelijk versterking halen op één à twee posities. Maar er moet eerst volk weg.

"De kern is te groot. Het aantal kernspelers moet omlaag. We moeten eerst kijken naar uitgaande transfers. Dat is de realiteit van het Belgisch voetbal. Nadien kunnen we pas de portefeuille opendoen", zei Renard.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

Spelers verkopen

Renard moet een oplossing vinden voor Thomas Foket, Alexis Flips, Majeed Ashimeru en Mats Rits, die in de B-kern zitten. Daarnaast is het ook duidelijk dat Cédric Hatenboer verkocht of uitgeleend zal worden, en wat met de twee huurlingen Yasin Özcan en Mihajlo Ilic? Zij spelen amper tot niet. Pas als zij weg zijn, is er ruimte voor een verdediger.

"Ik lees en hoor veel kritiek. Maar je mag niet vergeten dat die jongens wel onder contract staan bij Bologna (Ilic, nvdr.) en Aston Villa (Ozcan, nvdr.). Het is niet omdat ze niet spelen, dat het slechte spelers zijn. Cvetkovic kreeg ook kritiek als hij bij de Futures speelde. Toen hij bij de A-ploeg speelde, kreeg hij plots positieve kritiek", klinkt het bij Renard.

Van huurspelers moét er een directe impact komen, wat bij Ilic en Özcan niet het geval is. Ze zijn zelfs pas derde of vierde keuze in de pikorde. Een teken dat ze wel degelijk (momenteel) niet goed genoeg zijn, waardoor dié kritiek meer dan terecht is.

Vertrek Vazquez

We vinden het opvallend dat er niet wordt gesproken over een rechterwinger, ook al is daar al jaren geen weelde. Zeker niet na het vertrek van Anders Dreyer aan het begin van het jaar. Tristan Degreef of César Huerta zijn daar noodoplossingen. 

In de spits zal Luis Vazquez eerst moeten vertrekken vooraleer er iemand bijkomt. "Luis heeft het moeilijk. We gaan in de winter kijken wat voor hem en voor de club de beste oplossing is. Als hij weg is, moet er een andere spits gehaald worden.”

Gaat Renard een oplossing vinden voor Vazquez?

Meest recent

'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

27
27
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

33
33
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

47
47
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

90
90
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

129
129
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

40
40
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

154
154
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

57
57
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

72
72
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

385
385
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

348
348
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

793
793
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

262
262
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

40
40
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

430
430
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

245
245
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

975
975
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

327
327
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

385
385
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

218
218
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

106
106
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

653
653
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

272
272
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

126
126
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

576
576

Meer sportnieuws