Gouden Schoen 2025: nieuwe topkandidaat staat plots op

1340 stemmen
Gouden Schoen 2025: nieuwe topkandidaat staat plots op

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus wordt weldra de tweede stemronde van de Gouden Schoen afgerond. Het belooft dit keer een spannende editie te worden met geen echt uitgesproken topfavoriet. De voorbije maanden stond alvast een nieuwe kandidaat op.

Voorlopig werd nog niet veel informatie over de Gouden Schoen bekend gemaakt. Maar er lijkt al minstens één grote verandering te komen. Traditiegetrouw werd de trofee immers telkens op woensdag, zo nu en dan op dinsdag of donderdag, uitgereikt. Nu lijkt men het gala echter in het weekend te houden.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

Opnieuw twee stemrondes

Via de site van 'Golazo Experiences' zijn namelijk al VIP-tickets te verkrijgen voor de awardshow en de datum die daar wordt vrijgegeven is die van zondag 11 januari. Op zich een logisch moment. Daags nadien staan immers de kwartfinales van de Croky Cup op het programma, enkele dagen later hervat ook de competitie.

Aan de format voor de verkiezing werd vooralsnog niet gesleuteld. Nog steeds wordt gestemd in twee rondes. De eerste met betrekking tot de tweede helft van vorig seizoen, de tweede gaat over het huidige seizoen tot dusver. Bijgevolg zien jongens die in de zomer een transfer maakten, hun kansen verdampen. Met onder meer Ardon Jashari, Noah Sadiki, Tolu Arokodare, Franjo Ivanovic, ... vielen toch enkele kanshebbers weg.

Opnieuw prijs voor Club?

Maar er bleven ook voldoende uitblinkers op post. Promise David bijvoorbeeld, maar die viel dit seizoen terug. Ploegmaats Christian Burgess en Kevin Mac Allister zullen ongetwijfeld ook punten scoren, al zijn de winstkansen voor verdedigers over het algemeen klein. Daarnaast stonden ook nieuwe smaakmakers op, al lijkt de trofee dit keer nog wat te vroeg te komen voor jongens als Nathan De Cat.

Dan lijkt zijn Anderlecht-ploegmaat Adriano Bertaccini meer kans te maken nadat hij vorig seizoen al straffe cijfers voorlegde bij STVV. Toch wordt vooral richting bekerwinnaar een vicekampioen Club Brugge gekeken. De immer constante Hans Vanaken zou voor de vierde keer kunnen winnen, terwijl Christos Tzolis voor het seizoen al als topfavoriet werd bestempeld. Maar de twee Bruggelingen krijgen er een flinke concurrent bij.

Nieuwe smaakmaker bij Union

Zo heeft Adem Zorgane zich nadrukkelijk opgeworpen als een outsider tot zelfs favoriet. De Algerijnse middenvelder is dit seizoen de absolute smaakmaker bij titelverdediger én leider Union. Analist Guillaume Gillet noemde hem recentelijk zelfs de beste speler in de JPL van dit moment. Zeker bij de Waalse stemgerechtigden zal hij de nodige punten sprokkelen. Mogelijk ook al in de eerste stemronde, toen hij met Charleroi de Europe Play-Offs won.

Wel heeft de middenvelder een groot nadeel. Zondag speelt hij, uitgerekend tegen ex-club Charleroi, zijn laatste match voor hij naar de Africa Cup trekt. Zorgane zal dus afwezig zijn tijdens de twee laatste competitiematchen van Union in 2025. En net op dat moment vullen de meeste stemgerechtigden hun formulier voor de tweede ronde in ...

Wie is momenteel uw grootste favoriet voor de Gouden Schoen?

Meest recent

Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

1
1
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

6
6
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

9
9
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

26
26
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

209
209
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

223
223
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

178
178
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

129
129
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

166
166
'Gheysens krijgt uitstel: Jaecques einde contract bij Antwerp'

De situatie bij Royal Antwerp FC is onzeker. Paul Gheysens had tot 30 juni om de lening van tien ...

392
392
Garcia: "Zo'n speler krijgt België misschien nooit meer"

Rudi Garcia zat in Seattle samen met de aanwezige Belgische media. Daar nam hij het op voor een van ...

115
115
'Biglia naar Serie A, Belgische club vangt bot'

Lucas Biglia keerde een jaar geleden terug naar RSC Anderlecht om er assistent-trainer te worden van ...

67
67
Gert Verheyen zet internet in brand met opvallende beelden

Wie Gert Verheyen alleen kent als scherpe voetbalanalist, zal wellicht twee keer moeten kijken naar ...

108
108
'Anderlecht drukt door: bod van negen miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

514
514
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

101
101
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

350
350
Senegal is op zijn hoede voor drie Rode Duivels

België neemt het vanavond om 22u op tegen Senegal. De Rode Duivels krijgen een zeer taaie ...

178
178
'Anderlecht gelinkt aan zeer verrassende transfer'

RSC Anderlecht speurt rond naar versterking. De Brusselaars worden de afgelopen dagen met steeds ...

192
192
Antwerp houdt hart vast voor doemscenario: "Dit wil níémand"

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

326
326
Benito Raman doet schokkende onthulling rond AA Gent

Benito Raman heeft uitgepakt met een verhaal dat bij heel wat voetbalfans de wenkbrauwen zal doen ...

302
302
Opstelling Duivels: Vandenbempt voorspelt drastische ingreep

Indien de Rode Duivels straks willen spreken over een geslaagd WK, zullen ze zich woensdag toch ...

168
168
Ontslaggolf op WK: bondscoach vertrekt vlak na uitschakeling

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

86
86
Vanaken aan aftrap tegen Senegal? Albert klaar en duidelijk

Het aftellen is nu ook echt begonnen: woensdagavond strijden de Rode Duivels voor een plek in de ...

232
232
Transferbommetje! 'Anderlecht gaat voor stunt met WK-Duivel'

Bij RSC Anderlecht is de start van het nieuwe seizoen stilaan weer in zicht. De Brusselaars werken ...

666
666
Club Brugge aast op 13,5M-toptransfer: kleedkamer beeft al

Club Brugge heeft naar verluidt een explosief dossier op tafel liggen. Het gaat om een transfer die ...

632
632

Meer sportnieuws