Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

door
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen van Thorsten Fink. De Limburgers moeten nu op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Bij Het Nieuwsblad bevestigt men dat Nicky Hayen wel degelijk op de shortlist staat.

Ondanks de knappe prestaties in de reguliere competitie van vorig seizoen, zou Fink het uiteindelijk geen twee seizoenen volhouden in de Cegeka Arena. Tijdens de huidige jaargang zijn de resultaten dan ook ondermaats. Genk, voor het seizoen getipt als titelkandidaat, staat in de Jupiler Pro League slechts zevende en werd inmiddels ook al uit de Croky Cup gewipt.

De Europa League-campagne tot dusver mag met 10 op 18 weliswaar gezien worden, maar in het geleverde spel was nauwelijks nog progressie te zien. De job van Fink stond dan ook al een tijdje onder druk. En de puntendeling van zondagavond tegen Westerlo werd hem uiteindelijk fataal. De Limburgers moeten vlak voor de jaarwissel dus op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer.

LEES OOK: Groot alarm bij Genk: "Nu blijkt hoe ernstig de situatie"

Hayen op verlanglijstje

Vlak na het ontslag bekend werd gemaakt, deden al de eerste namen de ronde. Mark van Bommel en Ruud van Nistelrooij werden bijvoorbeeld genoemd. Volgens Het Nieuwsblad wordt hun komst echter een lastige dobber op financieel vlak. Het ontslag van Fink kostte de club immers ook al een aardige duit. Een andere piste die werd aangehaald, is die van Nicky Hayen.

Op zich niet onlogisch. De 45-jarige Limburger is een week na zijn verrassende ontslag bij Club Brugge op zoek naar een nieuwe uitdaging. Hij kent de club en competitie goed, bovendien bewees Hayen tijdens het voorbije anderhalf jaar in Brugge dat hij over een pak kwaliteiten als hoofdcoach beschikt. En het blijkt om meer dan losse geruchten te gaan: bovengenoemde bron bevestigt dat Hayen wel degelijk op de lijst staat.

Genk neemt zijn tijd

Of er straks ook concrete gesprekken met hem worden geopend, zal grotendeels van Hayen zelf afhangen. Zijn vertrek in Brugge is nog vers en het is geen evidentie om dan meteen naar een concurrent over te stappen. Tijdens de uitreiking van de 'Trofee Raymond Goethals' hield Hayen de optie echter toch open. "Voorlopig is het niet aan de orde. We zullen wel zien wat op mijn pad komt. Maar ik sta voor alles open", klonk het.

In ieder geval is Genk niet van plan om overhaast te werk te gaan. De clubleiding wil een weldoordachte keuze maken, ook met oog op de toekomst. Interim-coaches Domenico Olivieri en Michel Ribeiro zullen naar alle waarschijnlijkheid de match van vrijdag tegen Charleroi voor hun rekening houden en allicht ook die tegen Club Brugge op de kerstspeeldag. Op die manier kan de nieuwe trainer rustig van start gaan met de winterstage.

Genk moet vol voor Hayen gaan ...

Meest recent

Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

12
12
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

33
33
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

34
34
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

186
186
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

48
48
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

204
204
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

88
88
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

528
528
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

354
354
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

93
93
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

457
457
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

510
510
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

818
818
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

152
152
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

111
111
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

133
133
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

166
166
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

198
198
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

73
73
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

252
252
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

90
90
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

101
101
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

558
558
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

476
476
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

949
949

Meer sportnieuws