‘Napoli shockeert: bizarre shortlist voor De Bruyne’

88
‘Napoli shockeert: bizarre shortlist voor De Bruyne’

Napoli-sportdirecteur Giovanni Manna schuift een bizarre shortlist naar voren als opvolger van Kevin De Bruyne, met namen gaande van bankzitters bij Real Madrid tot groeibriljanten uit Duitsland, Italië en Nederland.

LEES OOK: ‘De Bruyne klaar met Allegri? Napoli-breuk dreigt’

Conte in paniekmodus: eerste namen voor De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne revalideert in Antwerpen van een zware hamstringoperatie. De operatie verliep perfect, maar de prognose blijft hard: maanden out, mogelijk tot de laatste weken van de vakantie. Voor Napoli kon de timing amper slechter zijn. De ploeg van Antonio Conte staat op twee punten van de eerste plaats in de Serie A en moet tegelijk de Champions League overleven, terwijl ook André-Frank Zambo Anguissa straks naar de Afrika Cup trekt.

In één klap dreigt Conte zijn spelmaker én zijn kilometervreter te verliezen. Geen wonder dat sportdirecteur Giovanni Manna publiek toegeeft dat de club rondkijkt naar een oplossing voor De Bruyne. Intussen duiken de eerste namen al op. Vanuit Spanje worden Dani Ceballos en Brahim Díaz genoemd, twee spelers die bij Real onder Xabi Alonso niet onomstreden zijn en in januari via een huurbeurt mogen vertrekken.

Maar daar stopt het niet: Kobbie Mainoo krijgt bij Manchester United amper nog speelminuten en kijkt volgens meerdere berichten steeds nadrukkelijker naar een vertrek in januari, met Napoli als zijn voorkeursbestemming. In Italië is te horen dat Conte al in de zomer gecharmeerd was en hem nu als ideale tussenschakel ziet: jong, multifunctioneel, technisch sterk genoeg om naast De Bruyne te spelen als die terug is, maar ook iemand die in de tussentijd zelf het elftal kan dragen.

Van Paquetá tot Timber

Ook Lucas Paquetá, Leon Goretzka en Alan Varela staan op de lijst van de Napolitanen. Paquetá (West Ham) als flamboyante nummer tien die meteen het gat in creativiteit dicht; Goretzka (Bayern München) als fysiek beest én leiderstype dat de kleedkamer een extra ruggengraat geeft; Varela (FC Porto) als moderne balveroverende zes die Scott McTominay ontlast en de boel achter hem dicht houdt. Deze namen voeden het gevoel dat Napoli in elk segment van de markt aan het scannen is.

En dan zijn er nog de meer gerichte geruchten. In Rome wordt geschreven over Lorenzo Pellegrini, wiens contract bij AS Roma richting einde loopt. Napoli zou zijn situatie nauwgezet monitoren en hem zien als ervaren alternatief naast of in de plaats van De Bruyne, zeker nu Roma-coach Gian Piero Gasperini hem gerehabiliteerd heeft.

In Duitsland wordt Freiburg-talent Johan Manzambi expliciet genoemd als mogelijke De Bruyne-back-up: jong, groot loopvermogen, dynamiek, en vooral: haalbaar in vergelijking met de absolute topspelers. Daarbovenop duiken in Nederland verhalen op over Quinten Timber bij Feyenoord, die met een aflopend contract een opportuniteit kan zijn.

Ook namen als Arthur Atta en Morten Frendrup vinden we terug. Atta – een jonge middenvelder die bij Udinese wordt gezien als ongepolijste, maar interessante kilometervreter– en Frendrup, de motor op het middenveld van Genoa, zijn typische “Conte-profielen”: energie, agressie in de duels, veel kilometers, simpel maar zuiver in de passing.

Bizarre mix, duidelijke lijn: zo wil Napoli De Bruyne opvangen

Zet je al die namen naast elkaar, en je ziet uiteenlopende profielen. Jeugdige groeibriljanten (Mainoo, Manzambi, Atta en Frendrup), ervaren metronomen (Ceballos, Pellegrini), creatieve luxeprofielen (Paquetá), fysieke box-to-box (Goretzka), en een defensieve zes (Varela). Er circuleert een waslijst aan profielen, maar er is wel een rode draad: Napoli zoekt geen spektakel om de fans te sussen, ze zoeken combinaties waarmee Conte tactisch kan overleven tot zijn dirigent terug is.

Dat is ook de kern van de boodschap die voetbaldirecteur Manna onlangs mee gaf: de strategie blijft om de kern als geheel te verbeteren, niet om bij elke tegenslag een nieuwe sterspeler te kopen. In dat licht is een huurdeal voor Ceballos of Díaz heel wat logischer dan een transfer van 60 miljoen voor Paquetá in januari.

Wie moet Napoli halen?

Meest recent

Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

9
9
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

53
53
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

33
33
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

85
85
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

44
44
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

35
35
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

247
247
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

38
38
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

61
61
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

37
37
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

149
149
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

47
47
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

72
72
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

26
26
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

76
76
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

83
83
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

56
56
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

164
164
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

313
313
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

110
110
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

348
348
Coosemans stelt vast: "Binnenskamers weten we dat"

RSC Anderlecht won met 0-1 op het veld van KV Mechelen. De Brusselaars speelden zeker niet ...

228
228
Leko over 'minder' Club: "Dat mogen jullie niet vergeten"

Club Brugge neemt het zondag op tegen Royal Antwerp FC. Op papier een leuke match, maar een topmatch ...

165
165
Ooit indruk gemaakt op Kompany, nu de parel van Beveren

SK Beveren is het seizoen correct begonnen met een zes op vijftien. Bij de Waaslanders komt een ...

84
84
De Meyer looft smaakmaker Beveren: "Klasbak!"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries spelen namiddag op het veld van SK Beveren, dat ...

80
80

Meer sportnieuws