‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

2438 stemmen
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te worden, met titeldruk én een model dat op jeugd en doorverkoop draait? En net daarom davert het: van de namen die Genk vorige keer al bekeek, is er vandaag nog maar één écht haalbaar. Eén absolute topnaam die nu wél vrij is — kan daardoor ineens veel meer worden dan zomaar een gerucht.

LEES OOK: Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

De bom na “stabiliteit”: Genk davert na Fink-out

KRC Genk droomde van iets wat in België uitzonderlijk is: stabiliteit. Een coach die langer blijft dan twee seizoenen, een plan dat niet bij het eerste fluitconcert de vuilbak in gaat.

Daarom was het signaal in juni 2024 zo duidelijk: Thorsten Fink kreeg een contract van onbepaalde duur. En toch: maandag 2025 trok Genk de stekker er al uit: Fink out, Domenico Olivieri en Michel Ribeiro nemen tijdelijk de honneurs waar terwijl de club op zoek gaat naar een nieuwe hoofdtrainer.

Genk ontslaat Fink om de druk weg te nemen, maar koopt er meteen een nieuw soort druk mee. Want de volgende vraag is de moeilijkste: wie moet de nieuwe T1 dan worden? Genk is een topclub met een heel specifieke identiteit.

Talentontwikkeling als hoeksteen, een model dat draait op doorstroming én doorverkoop, en een bestuur dat tegelijk Europees durft dromen en titelambities heeft. In zo’n context moet je geen coach vinden die ergens vrij is, maar iemand die in dat systeem kan gedijen.

Die oude shortlist is plots nieuw: wie is nog haalbaar?

Om te begrijpen waarom dit zo moeilijk is, moeten we terug naar het moment dat Genk voor Fink koos. Toen Wouter Vrancken weg was, circuleerde er een shortlist van vier namen: Thorsten Fink zelf, Ruud van Nistelrooij, Karel Geraerts en de interne piste Johan Van Rumst. Dat lijstje is interessant omdat het de Genk-logica blootlegt.

Er zit een soort zekerheid in (ervaring, naam, status), maar ook een duidelijke drang naar een match: iemand die jongeren kan begeleiden, structuur brengt, en tegelijk resultaten levert. Fink paste perfect in dat plaatje, en Genk verkocht het ook zo: winnaarstype, positief voetbal en jongeren durven integreren.

Alleen: die shortlist is vandaag niet meer zo toegankelijk. Geraerts bijvoorbeeld tekende in juni 2025 een contract voor twee seizoenen bij Stade Reims. Die kan je niet zomaar oppikken in december. Van Rumst is sinds januari 2025 hoofdcoach van Jong Genk, met een contract van onbepaalde duur.

Dat maakt hem meteen de meest logische én de meest riskante oplossing. Logisch, omdat hij het huis kent en je aansluiting houdt met de jeugdwerking. Riskant, omdat hij van een interne oplossing in 1B naar een job met enorme druk gaat. Dat is niet gewoon een stap, dat is een grote sprong.

De enige die vrij is: topnaam kan meer dan gerucht worden

Blijft Van Nistelrooy over. Die is beschikbaar: hij stopte eind juni 2025 bij Leicester City, in onderling overleg. Zo’n naam prikkelt de fans natuurlijk, als ex-topspits van Oranje, PSV, Manchester United en Real Madrid. Maar Genk moet zich dan één vraag durven stellen: zoekt het een coach die meteen rust brengt, of een coach die meteen aandacht brengt?

Net daarom moet Genk ook durven kijken naar zijn trainersparcours: dat is tot nu toe vooral kort, intens en niet altijd rustig verlopen. Bij PSV begon het nochtans veelbelovend. Van Nistelrooij pakte in zijn eerste seizoen meteen prijzen: de Johan Cruijff Schaal (tegen Ajax) en later ook de KNVB Beker.

Maar het verhaal kantelde even snel als het begonnen was: eind mei 2023 stapte hij op, met nog één competitiewedstrijd te spelen, omdat hij zich intern te weinig gesteund voelde en er gedoe was in de club. Dat is de eerste waarschuwing: hij kan winnen, maar hij heeft nog niet bewezen dat hij ook lang kan blijven staan als het rommelt achter de schermen.

In Engeland werd het vervolgens ook geen sprookje. Leicester haalde hem in november 2024 binnen als ‘shocktherapie’, maar na 27 matchen en een degradatie kwam er in juni 2025 al een afscheid in onderling overleg. Vijf zeges in die periode: niet het palmares waarmee je twijfelaars meteen stil krijgt. Toen erfde hij een ploeg die al aan het wegzakken was. Alleen… dat is exact het soort context waarin Genk nu óók zit: veel verwachting, weinig geduld.

Past dat wel bij Genk? Stabiliteit vs. circus op de bank

Bij Manchester United zat hij dan weer dichter bij het hoogste niveau, maar in de rol van assistent-trainer, en even doorgeschoven als interim hoofdcoach. Dat is waardevol voor zijn cv, maar het is nog altijd niet hetzelfde als een project bouwen op lange termijn, en een kleedkamer door een moeilijke momenten loodsen.

Op papier kan het perfect klikken tussen Genk en Van Nistelrooij. Hij straalt gezag uit en kan jonge spelers beter maken. Alleen brengt hij óók meteen de schijnwerpers met zich mee, en vooral veel vraagtekens als coach. En als Genk één ding nodig heeft na dit ontslag, dan is het net minder circus en meer stabiliteit.

Wie moet Genk nu als nieuwe T1 nemen?

Meest recent

Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

42
42
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

52
52
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

43
43
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

34
34
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

95
95
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

297
297
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

54
54
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

392
392
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

87
87
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

261
261
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

451
451
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

127
127
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

338
338
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

419
419
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

505
505
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

872
872
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

204
204
Fans keren RSCA de rug toe: De Cat en Taravel reageren

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

366
366
El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

119
119
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

243
243
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

504
504
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

61
61
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

487
487
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

360
360
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

240
240

Meer sportnieuws