Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

door
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De Kemphanen kwamen in het slot met tien man te staan, waarna Racing Genk toch nog half zijn vel wist te redden. De situatie rondom Thorsten Fink blijft echter gespannen.

LEES OOK: Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

Fink onder zware druk

Racing Genk sloot de speeldag af met één duidelijk doel: winnen van Westerlo. Na de signalen van een woelige week en het recente verlies bij Midtjylland stond de ploeg van Thorsten Fink onder druk om in eigen huis een reactie te tonen. Met amper drie thuisoverwinningen dit seizoen was het duel in de Cegeka Arena er één van moeten, zeker omdat Genk bij winst opnieuw aansluiting kon vinden met de top zes. Met onder meer Mirisola en Bangoura kwamen heel wat nieuwe namen aan de aftrap bij de Limburgers.

Westerlo trok dan weer met vertrouwen naar Limburg na de overtuigende 4-0-zege tegen Anderlecht. De Kemphanen zaten goed in hun vel en wisten dat een nieuwe driepunter hen een flinke sprong in het klassement kon opleveren. Issame Charai voerde slechts beperkte wijzigingen door, vastberaden om het positieve elan vast te houden tegen een Genk dat kwetsbaar oogde.

Kemphanen zorgen voor nieuwe Genkse domper

De openingsfase leverde weinig uitgespeelde kansen op, al toonde Westerlo zich al snel efficiënt. Na balverlies van Heynen op het middenveld kreeg Griffin Yow veel ruimte en hij strafte dat genadeloos af met de openingstreffer: 0-1. Genk moest meteen achtervolgen en probeerde via Mirisola en Bangoura iets terug te doen, maar echt overwicht leverde dat niet op. 

Toch kreeg de thuisploeg even later dé kans op de gelijkmaker. Na een snelle omschakeling zetten El Ouahdi en Heymans een knappe één-twee op, maar Mirisola raakte van dichtbij de lat. Even later trapte hij wel raak, maar zijn doelpunt werd afgekeurd wegens buitenspel. Westerlo bleef ondertussen stevig georganiseerd en maakte het Genk bijzonder lastig met agressieve druk. Bij het rustsignaal klonk er dan ook gefluit: Genk keek tegen een 0-1-achterstand aan.

Rode kaart breekt Westerlo heel zuur op

Na de pauze bleef het wedstrijdbeeld voorlopig ongewijzigd. Genk probeerde wel meer initiatief te nemen en zocht de flanken op, maar de voorzetten misten precisie en Westerlo hield de ruimtes klein. De thuisploeg bleef zoeken naar openingen, terwijl Westerlo comfortabel standhield.

Halfweg de tweede periode dwong Heymans doelman Jungdal dan toch eens tot een redding. Even later kreeg de thuisploeg een extra levenslijn: Bayram hing aan de noodrem en kreeg na tussenkomst van de VAR een strenge rode kaart. Karetsas profiteerde bijna meteen van die man meer situatie met een stevige vlam die nipt over vloog. In het slot kreeg Genk toch nog loon naar werken, invaller Oh werkte de 1-1 in blessuretijd over de lijn. Zo pakten Fink en co finaal toch nog één punt, al blijft de druk op de Duitser immens hoog.

Scoreverloop:

0-1 (13') Yow, 1-1 (90+4') Oh

Bijzonderheid:

Bayram (Westerlo) krijgt een rode kaart (72')

⏳ Wat moet Genk nu doen met Thorsten Fink?

Meest recent

'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

20
20
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

104
104
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

62
62
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

326
326
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

242
242
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

146
146
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

17
17
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

371
371
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

277
277
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1089
1089
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

363
363
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

341
341
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

331
331
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

274
274
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

445
445
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

197
197
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

329
329
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

239
239
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

364
364
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3013
3013
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

712
712
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

452
452
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

337
337
Genk laat Fink vallen: opvallende zondebok geviseerd

Het doek is gevallen voor Thorsten Fink, die maandag door KRC Genk bedankt werd voor bewezen ...

225
225
'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht won zaterdag in eigen huis de topper tegen STVV. Op karakter, steeds meer het ...

489
489

Meer sportnieuws