De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi Garcia moet wel nog een aantal knopen doorhakken. Toby Alderweireld geeft alvast zijn mening over de defensie, net als enkele andere analisten.
De Rode Duivels hebben niet meer de defensie van pakweg tien jaar geleden. Er zijn geen spelers van de wereldtop zoals Vincent Kompany en Thomas Vermaelen, en voorlopig ook niet meer de subtop zoals met Jan Vertonghen en Toby Alderweireld.
LEES OOK: Rode Duivels op voorsprong, maar fans uiten grote twijfel
Met Mechele?Enkel Zeno Debast lijkt een speler te zijn die die subtop op termijn kan halen. Koni De Winter speelt wél al bij AC Milan, maar bezwijkt blijkbaar toch vaak onder de druk bij de nationale ploeg. Bijzonder jammer. Alderweireld zou Brandon Mechele aan Zeno Debast koppelen. Defensieve soberheid bij de speler van Club Brugge en de uitvoetballende kwaliteiten van Debast.
Al zal Mechele dan vooral in maart zijn kans moeten grijpen, want een match tegen Liechtenstein is geen waardemeter. Arthur Theate speelde een degelijke campagne, maar zijn blunder tegen Kazachstan zorgde duidelijk voor minder krediet.
Met Castagne?
In de Waalse pers zijn ze dan weer van mening dat Timothy Castagne de beste optie is op links. Hij biedt daar meer zekerheid. Felice Mazzu vindt dat Maxim De Cuyper en Joaquin Seys aanvallend beter zijn, maar zou voor defensieve zekerheid gaan met Castagne.
Marc Degryse zou achteraan voor De Cuyper, Mechele, Debast en Meunier gaan op het WK. Zoals je dus leest: héél veel meningen. Iedereen bondscoach. Het is nooit anders geweest.
Claudio Reulens