Club Brugge krijgt fameuze opsteker in stadiondossier

2069 stemmen
Club Brugge krijgt fameuze opsteker in stadiondossier

Al sinds mensenheugenis hoopt Club Brugge te verhuizen naar een nieuwe thuishaven, maar telkens dook er wel een struikelblok op. Ook nu trachten een aantal buurtbewoners nog altijd een stok tussen de wielen te steken. Al schijnt er stilaan misschien wel eindelijk licht aan het eind van de tunnel voor Bart Verhaeghe en co.

Eerder geraakte al bekend dat Blauw-Zwart snel rekent op groen licht van de diverse instanties die momenteel hun licht buigen over het dossier. Zowel bij de Raad van State als de Raad voor Vergunningsbetwistingen tekenden twintig omwonenden vorig jaar verzet aan tegen de plannen om een nieuwe voetbaltempel neer te poten op de Olympiasite.

LEES OOK: Verhaeghe staat Paf! Onverwachte ontmoeting zindert na

Verhaeghe krijgt bijval

Mits een gunstige uitspraak hoopt Club in het voorjaar te kunnen beginnen aan de bouw, waarvoor alvast een deel van de 18 miljoen euro winst die in het vorige boekjaar werd geboekt reeds als financiële buffer opzij werd gezet. Om na een strijd van bijna twee decennia vervolgens vanaf 2028-2029 eindelijk in te kunnen trekken in het nieuwe stadion.

Dat het überhaupt zo ver moest komen is een doorn van het oog in Verhaeghe, die niet begrijpt waarom het in België zo eenvoudig is om beroep aan te tekenen. Hij kreeg op de zogenaamde 'Stadion Summit' van de Pro League nu bijval van Jo Brouns, minister van Werk, Innovatie, Landbouw, Economie en Sociale Economie in de Vlaamse regering.

Politiek helpt Pro League

"Het kan niet dat onze clubs op het niveau van Champions League spelen en internationaal gerenommeerde clubs in stadions van de vorige eeuw moeten ontvangen. Het is van de pot gerukt hoe interessante samenlevingsprojecten worden tegengehouden", wordt hij geciteerd door Het Nieuwsblad. De minister is niet van plan om het daarbij te laten.

"In de Vlaamse regering hebben we een prioriteit gemaakt van het vergunningsbeleid. Dat heeft dringend aanpassing nodig. Men vergeet dat voetbal een hefboom is op sociaal-economisch vlak. We moeten doorpakken op het vlak van infrastructuur", klinkt het. Goed nieuws ook voor Cercle, Genk, Union en Charleroi, die eveneens bouwplannen hebben.

Gelooft u dat Club tegen 2028-29 zal kunnen verhuizen?

Meest recent

Genk zwaar benadeeld: "Geen respect van Pro League"

KRC Genk strijdt aanstaande zondag tegen AA Gent voor het laatste Europese ticket. Maar de ...

30
30
Champions League: Club moet monsterlijke loting vrezen

Club Brugge kroonde zich voor de 20ste keer tot Belgisch landskampioen. Hierdoor mag het komend ...

76
76
'Barça zet mercato in de fik: Kompany perplex na 80M-deal'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen en dus barst de transferperiode stilaan ...

47
47
De Cat-hype kop ingedrukt: "Potverdekke maar 20 matchen"

Nathan De Cat was één van opvallendste figuren van het voorbije seizoen in de Jupiler ...

285
285
Belgische clubs alert: 'Pocognoli op straat bij Monaco'

Nu het seizoen in het clubvoetbal er nagenoeg opzit, kan de trainerscarrousel op toerental beginnen ...

136
136
Hete zomer Antwerp: Overmars krijgt cruciale transfertip

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

296
296
Pakkende woorden: Gündogan lucht hart over coach Kompany

Vincent Kompany heeft een uitstekend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München achter de ...

134
134
‘Miljoenendeal in de maak: Club praat met oude bekende’

Club Brugge grijpt terug naar een transferdossier dat al langer op tafel ligt in Westkapelle. In ...

579
579
'D-Day voor Club Brugge: Stankovic krijgt duidelijkheid'

Club Brugge staat voor een bijzonder drukke zomer. Het zal wellicht weer heel wat smaakmakers ...

397
397
Hasi doet boekje open over ontslag bij Anderlecht

Bij Anderlecht is het een zeer woelig seizoen geweest, dat ook op een valse noot eindigde. Het greep ...

219
219
'Miljoenentransfer Antwerp: opvolger staat al klaar'

Antwerp beleefde een moeilijk seizoen. Met Stef Wils en Joseph Oosting werden alweer twee trainers ...

320
320
Charleroi jubelt: Speler van het Jaar blijft aan boord

Voor Charleroi was het een tegenvallend seizoen met twee trainerswissels en een lange zwakke reeks, ...

20
20
'Uittocht Club: volgende deal komt op gang'

Club Brugge heeft dit seizoen opnieuw de landstitel veroverd en een sterke campagne afgewerkt in de ...

429
429
'Toptransfer voor De Busser na afscheid bekende naam'

De voorbije seizoenen speelde Jari De Busser zich in de kijker bij Go Ahead Eagles. De doelman was ...

85
85
Club Brugge verrast en gaat shoppen bij AA Gent

Club Brugge zal deze zomer zijn werk hebben op de transfermarkt. Het lijkt erop dat er voor heel wat ...

229
229
'Verrassende oude bekende trainerskandidaat bij Anderlecht'

Het eerste werk van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht lijkt het vinden van een ...

447
447
Wat een farce: proces rond verkoop RSCA weer uitgesteld

Normaal gezien zou donderdag eindelijk het proces rond mogelijke fraude bij de verkoop van ...

135
135
Rode Duivel solliciteert: "Ben klaar voor Club Brugge"

Club Brugge gaat een heel drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel veel spelers de club verlaten. ...

611
611
Zetterberg over drie RSCA-spelers: "Hen zeker houden"

Bij RSC Anderlecht gaat er het een en ander gebeuren deze zomer. Antoine Sibierski gaat samen met de ...

376
376
Exit De Bruyne? Napoli schrikt van opvallende evolutie

Kevin De Bruyne heeft zijn eerste seizoen bij Napoli achter de rug. Een groot succes werd dat niet. ...

262
262
Deschacht weet wie dé ideale coach is voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hopen ze binnen dit en een paar weken de nieuwe coach voor te stellen. Olivier ...

411
411
De Mil speelt open kaart over zijn toekomst bij AA Gent

Rik De Mil hoopt AA Gent alsnog naar een Europees ticket te kunnen loodsen. Echt overtuigend was het ...

680
680
Lommel SK geniet en geeft JPL-ambities meteen prijs

Lommel SK is na 23 jaar weer in de Jupiler Pro League. Het wist FCV Dender af te houden en uiteraard ...

136
136
'Verschaeren verrast met opvallende transferpiste'

Na zestien jaar verlaat Yari Verschaeren deze zomer Anderlecht. Het aflopende contract van de ...

471
471
Volgende trainersontslag: OHL dumpt Mazzu

Het lijkt erop dat heel wat eersteklassers volgend seizoen met een andere trainer zullen gaan ...

178
178

Meer sportnieuws