Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen door een Japanse groep en raakte zo eindelijk verlost van het verguisde United World. Ook de sportieve resultaten zijn vooralsnog uitstekend.
Vorig seizoen degradeerde Beerschot nog kansloos uit de Jupiler Pro League, maar daar zouden ze snel kunnen terugkeren. Na twaalf wedstrijden staan ze netjes derde in de Challenger Pro League. Ze volgen op vier punten van de tweede plaats, die recht geeft op directe promotie.
Beerschot moet schadevergoeding betalen
Niets dan goed nieuws dus op het Kiel, al komt er nu toch een kleine tegenvaller. Die is het gevolg van een mislukte samenwerking van enkele jaren geleden. In 2019 wilde Beerschot de handen in elkaar slaan met buur Rupel Boom voor de jeugdwerking.
Op het laatste nippertje trokken ze echter nog de stekker uit die samenwerking. Dat pikte Rupel Boom niet en dus stapten ze naar de rechtbank. Ze eisten een schadevergoeding van 1 miljoen euro omdat ze vonden dat Beerschot hun overeenkomst onrechtmatig geschonden had.
Slechts beperkt bedrag
Het Nieuwsblad weet dat het Antwerpse Hof van Beroep die redenering slechts gedeeltelijk gevolgd heeft. Beerschot moet wel nog een schadevergoeding betalen, maar die blijft beperkt. Ze moeten uiteindelijk slechts 17.500 euro ophoesten.
Voor Rupel Boom lijkt de rechtszaak als een boemerang in het gezicht terug te keren. Niet alleen krijgen ze slechts een magere vergoeding, de rechtbank legde hen ook nog eens op om een lening van 175.000 euro terug te betalen aan Francis Vrancken, de toenmalige voorzitter van de Mannekes.
Jannick Lanckriet