De Ketelaere geschokt: Garcia’s beslissing slaat in als bom

2371 stemmen
De Ketelaere geschokt: Garcia’s beslissing slaat in als bom

Rudi Garcia liet het na Kazachstan meteen voelen: dit was niet de avond van Charles De Ketelaere.CDK woog voorin duidelijk te weinig, de kranten volgden met ontnuchterende cijfers. Hij bleek opnieuw vooral een 9,5 die rond een echte spits moet spelen, geen Lukaku-vervanger die in zijn eentje drie verdedigers aankan. De conclusie is hard maar helder: zolang de Rode Duivels geen plan hebben zonder Lukaku, wordt De Ketelaere telkens weer de makkelijkste schietschijf.

LEES OOK: Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Garcia’s oordeel hakt erin: CDK valt door het plan

Het debacle in Kazachstan heeft nog eens pijnlijk duidelijk gemaakt hoe afhankelijk de Rode Duivels nog altijd zijn van één man die zelfs niet in Astana was: Romelu Lukaku. En midden in dat verhaal stond Charles De Ketelaere. Of beter: hij stond er nét niet.

In de aanloop naar Kazachstan werd CDK overal mee naar voren geduwd. Het Laatste Nieuws schilderde hem af als één van de weinige lichtpunten bij een tegenvallend Atalanta, bij de Duivels “meer en meer belangrijk”, wij zetten hem neer als de nieuwe gamechanger: geen klassieke Lukaku-kopie, wel een slimme 9,5 die een elftal beter laat voetballen.

Hijzelf werkte het verhaal graag mee: hij voelde zich klaar om dragende speler te worden, hij wou de lijn van de vorige interlandperiodes doortrekken, hij zag zichzelf als iemand die het verschil kon maken – desnoods als spits. Alles wees richting een soort stille machtsoverdracht: Lukaku geblesseerd, Openda gezakt in de pikorde, Batshuayi van het toneel verdwenen, Vermant nog voor straks… en De Ketelaere als man van het nu. Kazachstan-uit leek dus de perfecte avond om dat te bevestigen.

Krakende analyses: niemand ziet nog een spits in CDK

Na de match tegen Kazachstan horen we vooral één iets terugkomen: Kunnen we dit soort matchen dan alleen maar winnen met Lukaku? Peter Vandenbempt gaf zelf het antwoord: voorlopig wel. Hij haalde de statistieken erbij: De Ketelaere scoorde al niet meer sinds september, Openda staat sinds het voorjaar droog en Trossard blijft een enigma in het shirt van de nationale ploeg. Zonder Lukaku ontbreekt er iemand die een lelijke wedstrijd tóch beslist.

De Zondag trok dezelfde lijn breder open. Er lagen genoeg kansen in de voeten van Trossard, Vanaken en De Ketelaere om de defensieve blunder recht te zetten, maar niemand trok het recht. En dan klinkt het: Openda en Batshuayi wegen te licht, en De Ketelaere en Trossard zijn geen echte spitsen.

De kranten waren opvallend eensgezind in hun rapport. Het Laatste Nieuws gaf CDK een 5: hij kon te weinig zijn stempel drukken op het aanvalsspel, was één keer écht gevaarlijk maar trapte op de doelman, weinig inspirerende wedstrijd, zijn wissel geen verrassing. De Standaard ging nog scherper: “Gelegenheidsspits Charles De Ketelaere, in september nog uitmuntend in zijn rol van aanspeelpunt, verdwaalde in een woud van Kazachse verdedigers.”

Op papier was hij de spits, in de praktijk zwierf hij rond. Trossard dook vaak als diepste speler op, CDK kwam in de bal, week uit, combineerde – alles wat hij van nature goed kan. Maar hij was de man die Lukaku moest vervangen, dan wordt hij niet afgerekend op mooi kaatswerk ver van het doel. Hij moest leven in de zestien. En precies daar was hij te weinig aanwezig.

De Ketelaere spartelt tussen hoop en twijfel bij de Duivels

Het wrange is: De Ketelaere speelde niet dramatisch. Hij was regelmatig het aanspeelpunt, had één grote kans net voor rust, verloor de bal niet voortdurend. Dit was geen horroravond zoals we ooit al zagen bij Milan. Dit was de versie van De Ketelaere die we intussen goed kennen: verzorgd, slim, maar te braaf om een match als deze naar zich toe te trekken. De media straften hem dan ook niet af met 3 of 4, ze gaven hem een vijf. De grijze middenmoot.

De Zondag formuleerde het onverbloemd: het type spits en de persoonlijkheid die Lukaku is, vult niemand in bij de Duivels. Openda en Batshuayi wegen te licht, De Ketelaere en Trossard zijn geen echte spitsen. CDK is een 9,5, geen diepe spits. Hij moet rond een echte negen spelen, niet in zijn eentje tussen drie boomlange verdedigers.

Olivier Deschacht zei na de match dat we hem niet mogen afschrijven. Daarin heeft hij overschot van gelijk. De Ketelaere blijft één van de schaarse Belgen die een aanval met één baltoets kan doen kantelen. Maar de hype uit de aanloop naar Kazachstan, gecombineerd met deze 1-1, dwingt wel tot eerlijkheid. Als je hem wilt laten ontploffen bij de Duivels, moet je stoppen met hem te gebruiken als stoplap voor elk gat in de aanval.

Wat moet Garcia doen met De Ketelaere?

Meest recent

'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

11
11
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

16
16
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

25
25
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

38
38
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

82
82
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

197
197
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

56
56
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

131
131
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

108
108
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

66
66
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

396
396
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

350
350
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

106
106
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

337
337
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

104
104
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

268
268
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

259
259
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

491
491
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

185
185
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

94
94
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

236
236
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

76
76
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

153
153
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

72
72
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

165
165

Meer sportnieuws