KRC Genk was met een zege tegen Rangers uitstekend begonnen in de Europa League, maar tegen Ferencvaros stelden de Limburgers zwaar teleur. Uiteindelijk wonnen de Hongaren verrassend met het kleinste verschil.
Bij Ferencvaros speelde met Toon Raemaekers een Belgische oude bekende. Hij sprak na afloop met Sporza en had het onder meer over de tactische keuzes van Genkse coach Thorsten Fink.
LEES OOK: Keane verklapt: weldra aan de slag in de Jupiler Pro League?
Heel vreemdFerencvaros-coach Robbie Keane had een strijdplan klaar. "De eerste helft had Genk heel veel de bal. Ze komen wel niet tot 100% kansen, ook al voel je dat het gevaarlijker en gevaarlijker werd. Dan volgt die fantastische goal van Varga. Het is des te mooier dat we het in de tweede helft kunnen uitspelen. De coach heeft aangestuurd om ze hoog op te vangen, niet zoals ze bij een handbalwedstrijd te laten komen.”
Raemaekers snapte dan ook niets van de tactiek van KRC Genk en er heerste verbazing bij de Hongaren. “Ik was verbaasd dat ze met voorzetten van de flanken kwamen omdat we toch drie grote centrale verdedigers zijn. Ze hadden het beter met passjes binnendoor geprobeerd. Ferencvaros is een grote club, ik ben er goed ontvangen en de stad Boedapest is fantastisch. Ik leef daar echt mijn droom”, citeerde Sporza.
Uitleg Fink
Volgens Fink lag het echter niet aan de tactiek. "Over vandaag ben ik zeker niet happy. Het was onze kans om 6 punten te halen, zeker minimaal vier, maar we maakten één fout en zij wonnen en wij scoorden niet. We hebben geen begingeluk, waardoor we nooit vroeg op voorsprong kunnen komen.”
De efficiëntie was aldus niet genoeg volgens Fink. “Elke keer een ploeg doorduwt wanneer ze op voorsprong staan, ben ik verrast. Maar vandaag hebben ze dat goed gedaan, wij moesten er alleen beter mee omgaan. Over de invallers? Als ze niet scoren, kun je niet verwachten dat ik vind dat ze goed ingevallen zijn."