La Louvière blijft verbazen: ook OHL voor de bijl

door
La Louvière blijft verbazen: ook OHL voor de bijl

La Louvière is uitstekend aan het tweede luik van het seizoen begonnen. Een week nadat Club Brugge over de knie gelegd werd, ging de promovendus ook winnen op het veld van OH Leuven. Ondanks een vroege treffer van de terugkeerde Sory Kaba, gingen de Leuvenaars met 1-2 onderuit.

Voor aanvang van het seizoen werd La Louvière bestemepeld als de grootste kanshebber om te degraderen uit de JPL. De tegenvallende prestaties in de eerste wedstrijden konden die indrukken alleen maar beamen. Maar ondertussen hebben de Wolven op indrukwekkende wijze de rug kunnen rechten.

Vooral op eigen veld maakte de ploeg van coach Taquin indruk met onder meer een 7 op 9 tegen Charleroi, Union en Club Brugge. Buitenshuis werd tot dusver nog niets geraapt. Daar wou men zaterdag verandering in brengen. De thuisploeg wou zelf echter iets rechtzetten na de nederlaag op Zulte Waregem.

LEES OOK: OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Afriyie held van dienst

De ploeg van coach Hubert ging voor eigen volk uitstekend van start. Zomeraanwinst Kaba begon namelijk als een wervelwind aan zijn tweede ambstermijn in Leuven. Na amper 8 minuten wist hij de score al te openen. Kaba bleef vervolgens ook gevaarlijk, maar scoren lukte hem geen tweede keer.

Wat dat betreft had hij beter een voorbeeld genomen aan Afriyie. De Senegalese aanvaller liet dit seizoen al mooie dingen zien, maar doelpunten leverde dat aanvankelijk niet op. Daar kwam aan Den Dreef verandering in. Na een halfuur spelen had hij de situatie met twee doelpunten helemaal omgebogen.

Thuisploeg bijt tanden stuk

OHL had wel nog een dik uur om de wedstrijd terug naar zich toe te trekken. Maar de thuisploeg kon na de pauze veel te weinig voor dreiging zorgen. Via Kaba volgden nog wel enkele kansen. De mooiste, een spectaculaire omhaal, ging echter naast. En zo bleef het uiteindelijk bij 1-2. De eerste punten op verplaatsing zijn dus binnen voor La Louvière, dat voorlopig naar een knappe achtste plaats springt. OHL blijft achter met 7 op 24 en staat voorlaatste.

Welke ploeg eindigt dit seizoen volgens u het hoogst?

Meest recent

Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

20
20
Napoli wipt Milan: uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

25
25
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

63
63
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

254
254
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

402
402
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

175
175
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

211
211
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1109
1109
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

303
303
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

334
334
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

121
121
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

304
304
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

166
166
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

76
76
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

77
77
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

777
777
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

160
160
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

453
453
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

116
116
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

558
558
Antwerp luidt alarmbel: rampscenario voor Overmars

Dankzij een negen op negen, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de Croky Cup, ...

267
267
'Leko drukt stempel: wissel van de wacht bij Club Brugge'

Ivan Leko heeft zijn competitiestart bij Club Brugge niet gemist, want ondanks een barslechte eerste ...

805
805
Met De Cat naar WK? Garcia geeft selectiehint

De voorbije maanden is Nathan De Cat op indrukwekkende wijze ontbolsterd bij Anderlecht. Na zijn ...

198
198
JPL-smaakmaker brengt Club en Anderlecht transferboodschap

Binnen een tweetal weken gaat de wintermercato van start. Zowel bij Club Brugge als Anderlecht ...

231
231
'Club Brugge gruwelt: Barça wil toptalent wegkapen'

Club Brugge zette de voorbije jaren enorme stappen in zijn jeugdopleiding en plukt daar alsmaar meer ...

469
469

Meer sportnieuws