HVH ziet grote JPL-revelatie: “Kopie van Emile Mpenza”

door
HVH ziet grote JPL-revelatie: “Kopie van Emile Mpenza”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen onderweg en de analisten kunnen al een eerste beeld opmaken. Promovendus La Louvière begon twijfelend aan het seizoen, maar de laatste resultaten zijn veelbelovend.

Vorige speeldag stuntte de promovendus door met 1-0 te winnen van Club Brugge. Tegenover Sporza was Hein Vanhaezebrouck lovend over La Louvière en zag de voormalige coach van KAA Gent en RSC Anderlecht een grote revelatie.

LEES OOK: La Louvière droomt van dubbele transferstunt

Groeiende ploeg

Vanhaezebrouck zag een ploeg in opbouw. Terwijl het tegen KAA Gent nog miserabel was, ging alles tegen Club beter. "Het is een groeiende ploeg. Die match in Gent was niet om aan te zien. La Louvière geloofde niet dat ze hun plaats hadden in de eerste klasse. Ze trapten gewoon alle ballen weg. Dat is er nu wel uit.”

Uiteindelijk stuntte La Louvière. “Ze hebben al goede wedstrijden gespeeld, met inderdaad hun beste eerste helft. En die ligt dicht bij wat er al in België te zien is geweest. Het was echt supergoed. Ik zag enorm veel energie en goed technisch voetbal. Maës is een fenomeen: hij loopt, hij werkt en hij maakte bijna een geweldig doelpunt."

Nieuwe Mpenza

Vanhaezebrouck was onder de indruk van de 18-jarige Jerry Afriyie, een Ghanese international. "Het was echt niet allen countervoetbal zoals Hans Vanaken zei. La Louvière speelde bij momenten dominant voetbal op de helft van Club Brugge, met de jonge Afriyie in de spits.”

De analist vergeleek de spits met een icoon van het Belgische voetbal. “Een beetje een kopie van Emile Mpenza. Afriyie is supersnel, hij heeft dezelfde looks en hij loopt op dezelfde manier. Heel gevaarlijk. Ik was eerst ook een non-believer, maar nu spelers boven zichzelf uitgroeien, zie ik La Louvière niet zakken."

Denk jij dat La Louvière in de JPL zal blijven?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

106
106
Vanderbiest over cruciale topper: "Dan doe je helemaal mee"

KV Mechelen verloor met 3-0 op het veld van Union SG. De Maneblussers zagen RSC Anderlecht zo een ...

9
9
Verschaeren reageert op opstootjes: “Dit hoort erbij”

Yari Verschaeren speelt zeker geen onaardige Play-Offs. De aanvallende middenvelder deed het goed ...

24
24
'De Roeck op weg naar comeback in JPL'

Gaat Club NXT weer op zoek moeten gaan naar een nieuwe trainer? De kans is zeker aanwezig, want ...

81
81
Diepe emoties: kampioen Flick vecht tegen tranen na overlijden vader

FC Barcelona kroonde zich zondagavond tot kampioen uitgerekend in de Clasico tegen aartsrivaal Real ...

31
31
'Miljoenentransfer Karetsas: kersvers kampioen meldt zich'

Kos Karetsas viel zondagavond geblesseerd uit bij KRC Genk. Het valt af te wachten hoe groot de ...

89
89
'Anderlecht vreest: zware consequenties na rood Cvetkovic'

Mihajlo Cvetkovic speelde zondag opnieuw een sterke eerste helft namens RSC Anderlecht op het veld ...

258
258
Club Brugge helemaal titelrijp? Analisten doen uitspraak

Nog drie speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs zitten erop. De titelstrijd staat dus voor ...

301
301
"Irritantste dat we al zagen" - Coosemans afgemaakt na fratsen

Na een sterke eerste helft en een volledige tweede met een man minder, behaalde RSC Anderlecht ...

448
448
Bayern in totale paniek: Kompany wil transferbom droppen

Bayern München dreigt in een stevige transferstorm te belanden. Vincent Kompany wil er graag ...

93
93
Barça kampioen in Clasico: Spaanse pers fileert Courtois

FC Barcelona heeft zich zondagavond tot Spaans kampioen gekroond, uitgerekend met een overwinning ...

329
329
Penalty-tragedie Antwerp: Janssen stevig op plaats gezet

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

243
243
'Vertrek Rigaux: Club contacteert 'directeur voetbal' Ajax'

Terwijl de titelstrijd voor zijn climax staat, begint er één en ander te bewegen ...

273
273
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

249
249
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

49
49
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

75
75
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

198
198
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

149
149
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

54
54
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

138
138
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

194
194
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

129
129
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

190
190
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

248
248
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

263
263
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

811
811

Meer sportnieuws