Hayen speelt open kaart over relletje bij Club Brugge

416
Hayen speelt open kaart over relletje bij Club Brugge

Club Brugge hervat de competitie zaterdag met een bezoek aan La Louvière. Tussen de palen geeft Nicky Hayen ondanks diens foutje tegen AA Gent voor de interlandbreak naar verluidt terug de voorkeur aan Nordin Jackers. Diens controversiële beurtrol met Simon Mignolet vormde dan ook hét thema tijdens de coach zijn wekelijkse persbabbel.

Nadat hij de voorbije weken al geregeld uitleg verschafte bij zijn opvallende keuze, en daarbij een paar keer geïrriteerd van zich afbeet, werd Hayen opnieuw grondig aan de tand gevoeld. Om alle misverstanden uit de wereld te helpen ging de trainer met een minutenlang discours uitgebreid in op de vragen van de pers. "Ik wil daar heel helder in zijn, want het is iets wat vooral door de buitenwereld gecreëerd wordt", wordt hij geciteerd door Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: Champions League-druk op “beste transfer van Club”

Jackers versus Mignolet

"Afgelopen zomer was het voor de beide doelmannen misschien even schrikken. Ze hadden niet verwacht dat we dit zouden doen. Als je ziet hoe ze het ingevuld hebben, dan zijn mijn keepertrainer Wouter Biebauw en ik daar heel fier op. Beiden hebben op hoog niveau gepresteerd. Daarnaast zetten ze elkaar scherp én trainen ze heel collegiaal. Dat toont aan dat dit werkt. We hebben nu een tweede gesprek gevoerd en we zullen dit voortzetten", klinkt het nog.

"Alles draait natuurlijk rond prestaties, maar als je elke speler op één foutje gaat afrekenen wordt het heel moeilijk. Al kan het natuurlijk niet vijf weken op rij gebeuren: dan moeten we dit herbekijken. Had de match op Gent echter tien seconden minder lang geduurd, dan had iedereen gezegd dat het systeem perfect werkt. Dit nu in vraag stellen zou heel erg kortzichtig zijn. Of rotatie wel of niet werkt is trouwens nog niet wetenschappelijk bewezen", vervolgt Hayen.

Hayen speelt open kaart

"Ik merk dat er nu heel wat vragen zijn rond wedstrijdritme, maar dat was in het verleden geen probleem. Wij werken hier dagelijks ook heel intens. Ons doel: één match per week voor onze keepers, waardoor ze een normale aanloop krijgen en dan een goede wedstrijd spelen. We proberen hen beiden te betrekken en zo scherp mogelijk te krijgen. Maar we ook voor dit systeem om Mignolet zo lang mogelijk fit en op zijn beste niveau te houden", luidt het verder.

Niet alleen valt de zware kalender op fysieke vlak moeilijk te managen voor de 37-jarige doelman, door stilaan Jackers zijn kaart te trekken bereidt Blauw-Zwart voorzichtig ook al de toekomst voor. "Wij hebben die keuze gemaakt en zijn daarbij niet over één nacht ijs gegaan", aldus Hayen, die volgens Het Nieuwsblad beaamt dat ook het bestuur zijn zegje deed. "Maar inmenging, zoals geïnsinueerd werd, is niet de juiste term. Wij bespreken gewoon alles samen."

Goede uitleg van Hayen?

Meest recent

De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

40
40
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

5
5
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

39
39
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

28
28
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

94
94
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

75
75
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

135
135
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

51
51
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

40
40
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

302
302
Exit bij KRC Genk: "Ik zocht een oplossing"

Bij OH Leuven moet het dringend beter. De ploeg van Timmy Simons pakte nog geen enkel punt en ze ...

12
12
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

68
68
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

43
43
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

153
153
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

52
52
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

76
76
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

26
26
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

78
78
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

85
85
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

59
59
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

173
173
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

336
336
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

117
117
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

359
359
Coosemans stelt vast: "Binnenskamers weten we dat"

RSC Anderlecht won met 0-1 op het veld van KV Mechelen. De Brusselaars speelden zeker niet ...

233
233

Meer sportnieuws