'Antwerp vol voor nieuwe hoofdcoach uit Jupiler Pro League'

door
'Antwerp vol voor nieuwe hoofdcoach uit Jupiler Pro League'

Antwerp FC is momenteel op zoek naar een nieuwe hoofdcoach nadat de samenwerking met Andries Ulderink al na enkele weken werd stopgezet. Ivan Leko stond hoog op de lijst, maar die verkoos AA Gent. Nu is het vizier gericht op een andere trainer uit de Jupiler Pro League.

De Great Old had Ulderink, die eerder al voor de club werkte als assistent van Mark van Bommel, begin maart aangeworven als hoofdcoach. Hij moest in de voetsporen treden van Jonas De Roeck. Die leverde behoorlijk werk, maar werd desondanks aan de kant geschoven. De clubleiding geloofde dat de kans op succes in de PO's groter was met Ulderink.

Maar dat bleek toch een inschattingsfout. RAFC begon vrij dramatisch aan de nacompetitie. Vervolgens kwam een kleine opflakkering met 4 op 6 tegen KRC Genk. En ook in de laatste twee duels kon de Great Old 4 punten sprokkelen. Dat bleek uiteindelijk voldoende om de vijfde plaats veilig te stellen.

LEES OOK: Enorme euforie bij Gent: geste De Mil maakt kleedkamer gek

Leko verkiest directe concurrent

Die vijfde plaats was erg belangrijk. Het gaf immers recht om de barragematch te spelen tegen de winnaar van de Europe Play-Offs, met een ticket voor de voorrondes van de Conference League als directe inzet. Maar in dat duel liep het dus fout. Zo moest de Great Old de duimen leggen tegen Charleroi en greep het dus naast Europees voetbal.

Dat werd het nekschot voor Ulderink. De samenwerking kreeg geen vervolg en inmiddels is hij al op weg naar de volgende uitdaging. Antwerp zoekt dan weer naar een geschikte opvolger. Leko was de geprefereerde keuze, maar die tekende dus in Gent. Volgens La Dernière Heure is het vizier nu dan ook volop op Rik De Mil gericht.

Stevige onderhandelingen verwacht

De voormalige interim-coach van Club Brugge leverde afgelopen seizoen puik werk bij Charleroi en hield Antwerp dus eigenhandig van een Europees ticket. De genoemde bron beweert dat De Mil zelfs dé prioriteit is op de Bosuil. Concrete gesprekken werden voorlopig wel nog niet opgestart. De Mil is momenteel immers enkele dagen op vakantie. Zodra hij terug is, kan het dossier echter in een stroomversnelling belanden. Al wil Charleroi zijn trainer absoluut behouden. Er zal dus nog stevig onderhandeld moeten worden onder de betrokken partijen.

De Mil zou een geschikte keuze zijn voor RAFC ...

Meest recent

Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

80
80
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

160
160
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

78
78
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

67
67
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

147
147
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

313
313
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

131
131
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

316
316
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

113
113
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

171
171
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

156
156
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

242
242
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

620
620
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

152
152
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

264
264
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

66
66
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

223
223
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

108
108
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

159
159
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

339
339
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

297
297
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

153
153
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

354
354
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

258
258
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

268
268

Meer sportnieuws