Anderlecht en Genk kijken toe: 'Club Brugge wéér de beste'

door
Anderlecht en Genk kijken toe: 'Club Brugge wéér de beste'

De jeugdopleiding van RSC Anderlecht werd in het verleden gezien als dé beste van België en de afgelopen jaren maakte ook KRC Genk een ferme opmars mee. Beide jeugdwerkingen worden echter de loef afgestoken door die van Club Brugge, dat meldt Het Laatste Nieuws.

Club Brugge/Club NXT werd namelijk voor het tweede jaar op rij tot de beste jeugdopleiding van België verkozen. Blauw-Zwart legde de focus de afgelopen jaren dan ook volledig op de jeugdopleiding en de doorstroming van talenten naar de A-kern.

LEES OOK: Blessuregolf bij Club Brugge: Hayen vist Ordonez op

Indrukwekkende score

De Pro League maakt elk seizoen een ranking op van de Belgische jeugdopleidingen. Er wordt een score gegeven aan de hand van drie criteria: infrastructuur, staf/omkadering en doorstroming/contracten. Vooral die laatste was bij Club Brugge indrukwekkend.

Club Brugge kreeg 539,09 punten, dat is 94,21% van de maximaal te behalen score. Er werd in het Belfius Basecamp in de U15 en U16 geïnvesteerd, maar de talenten kregen ook een sportieve omkadering met coaches die een UEFA A-diploma op zak hebben.

Record aan diggelen

Club Brugge baarde vooral opzien met de doorstroming. 39% van de speelminuten werden ingevuld door voetballers met een verleden bij Club NXT. Daardoor werd een record aan diggelen geslagen. Brandon Mechele, Maxim De Cuyper, Romeo Vermant, Joaquin Seys en Chemsdine Talbi maakten allemaal deel uit van de formatie van Nicky Hayen.

Voor het tweede jaar op rij mag Club Brugge zich de beste jeugdopleiding van het land noemen. Anderlecht en KRC Genk worden afgetroefd en kijken toe. “We hebben de voorbije jaren dan ook een omgeving gecreëerd waarin jonge spelers kunnen groeien en zich ontwikkelen tot professionele voetballers. Deze inspanningen worden nu beloond.”

Club Brugge is terecht verkozen tot 'beste jeugdopleiding van België'...

Meest recent

Vanhaezebrouck waarschuwt Club: code rood in Brugge

Club Brugge begint donderdag in eigen huis aan een nieuwe campagne in de Champions League. De ideale ...

50
50
Anderlecht luidt alarmbel: Renard verdedigt beleid

Maandagavond organiseerde RSC Anderlecht nog eens een zogenaamde Fan Council, waarbij Olivier Renard ...

58
58
Wils zorgt voor ophef: mysterie Antwerp opgeklaard

Met een magere negen op 21 heeft Antwerp haar competitiestart gemist. Na de nul op zes tegen ...

42
42
DAZN versus Proximus: laatste struikelblok onthuld

Voor samenvattingen van de Jupiler Pro League kan de Belgische voetballiefhebber zich voortaan weer ...

190
190
Hayen grijpt in: karrenvracht wissels bij Club Brugge

Club Brugge heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen La Louvière, want ...

239
239
Leysen wil scalp van ex-ploeg en waarschuwt PSV

Bij PSV kennen ze één speler héél goed: Fedde Leysen. De Belgische ...

27
27
Volgende parel voor KRC Genk: "Fysieke présence"

KRC Genk is een club waar jonge talenten van eigen bodem kansen krijgen. De Limburgers willen die ...

75
75
Harde boodschap voor Hasi: “Zelfs die coach was beter”

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Een goed resultaat, aangezien ze een uur lang met een man ...

165
165
Smets: "Hij is een extra wapen voor KRC Genk"

KRC Genk speelde niet goed genoeg tegen RSC Anderlecht. De Limburgers speelden ruim een uur met een ...

122
122
Pocognoli daags voor PSV: Union SG is héél ambitieus

Union SG staat voor een nieuw hoogtepunt in de clubgeschiedenis. Ze nemen het morgen om 18u45 op ...

31
31
Hasi krijgt twee énorme meevallers bij Anderlecht

RSC Anderlecht knokte zich met tien spelers naar een verdiend gelijkspel tegen KRC Genk. De ...

463
463
Ex-ref velt verdict: Club Brugge bestolen in La Louvière?

Club Brugge liep zaterdag een blauwtje in La Louvière. Door het foutje van Nordin Jakers ging ...

536
536
Waanzin of meesterzet? Anderlecht schokt met transferplan

Anderlecht twijfelt niet: Nilson Angulo krijgt een nieuw contract tot 2029 mét opslag. Maar ...

466
466
Carte blanche voor Coucke: Hasi & Renard weg bij RSCA?

De interlandbreak zorgde niet bepaald voor rust bij RSC Anderlecht, waar Wouter Vandenhaute ...

521
521
'Hayen hakt keeperknoop door: Jackers out, Mignolet in?'

Met een 1-0 nederlaag in La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale repetitie ...

317
317
Renard doet boekje open over hete hangijzers Anderlecht

Met een mannetje minder sleepte RSC Anderlecht zondag nog een punt uit de brand tegen KRC Genk. Toch ...

459
459
Deschacht en Karl Vannieuwkerke clashen zwaar

Karl Vannieuwkerke is nog steeds één van de meest populaire schermgezichten bij de ...

1192
1192
'Club Brugge zorgt voor grote schok: sterkhouder moet weg'

Club Brugge was de afgelopen jaren matig in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en ...

1352
1352
'Europese top compleet gek van Belgische sensatie'

België heeft heel veel jong talent rondlopen. Bondscoach Rudi Garcia heeft ondertussen weer ...

387
387
Geviseerde Anderlecht-pion staat op: Hasi haalt zijn gram

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Luis Vazquez scoorde een keer, maar had dat ook een ...

408
408
Transferblunder Club Brugge? "Hij is pas vierde keuze"

Club Brugge heeft een uiterst lucratieve, maar ook vrij woelige transferperiode achter de rug. ...

371
371
'Grootse plannen Kompany: megatransfer Rode Duivel'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen momenteel klaar voor de Champions League-clash tegen Chelsea FC. ...

374
374
'Onthuld: het mislukte plannetje van Coucke met Lukaku'

Heel wat mooi volk was zondagavond naar het Lotto Park afgezakt voor de topper tussen RSC Anderlecht ...

659
659
Italianen verbijsterd: dít zien ze bij 34-jarige De Bruyne

In de Champions League gaat SSC Napoli aanstaande donderdag op bezoek bij Manchester City. Kevin De ...

798
798
Ongeziene situatie op Bosuil: "Ref kon hier niets aan doen"

AA Gent pakte zondagmiddag een fraaie overwinning en haalde het met 1-2 op het veld van Antwerp FC. ...

325
325

Meer sportnieuws