'Alarmfase rood in Anderlecht: solden op steunpilaar?'

door
'Alarmfase rood in Anderlecht: solden op steunpilaar?'

Het vertrek van Kasper Dolberg lijkt stilaan al een uitgemaakte zaak, maar om de rekening te spijzen komt daarnaast ook Mario Stroeykens in aanmerking om RSC Anderlecht straks te verlaten. Olivier Renard is naar verluidt wel enkel bereid om mee te werken aan de juiste voorwaarden. De vraag is evenwel of de lat niet te hoog wordt gelegd.

Eerder geraakte bekend dat Stroeykens op de nodige interesse uit het buitenland kan rekenen, want zowel in Engeland, Duitsland als Frankrijk zou de 20-jarige middenvelder bij diverse ploegen op de radar prijken. Meer bepaald hebben West Ham, Eintracht Frankfurt, Olympique Lyon en Olympique Marseille naar verluidt een oogje op hem laten vallen.

LEES OOK: "Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

Dilemma voor Renard

Die laatste lag in januari al op de loer, wat toen ook bevestigd werd door Stroeykens zijn entourage. Op dat moment mikte Paars-Wit op een prijskaartje van minstens 20 miljoen voor het gegeerde product van eigen kweek, tot dusver goed voor 15 goals en 14 assists in 130 optredens. Een standpunt dat volgens Het Nieuwsblad vandaag ongewijzigd is.

Nochtans spendeerde Stroeykens, wiens marktwaarde op 14 miljoen wordt geschat, sindsdien zijn tijd vooral in de ziekenboeg van het Lotto Park. Bovendien gaat hij er nog altijd zijn laatste contractjaar in, al is het geen geheim dat de Brusselaars die verbintenis willen verlengen. Renard zou zelfs bereid zijn om een grote financiële inspanning te leveren.

Solden op Stroeykens?

Hoewel het niet uit te sluiten valt dat Stroeykens zijn kribbel zet wordt het toch niet eenvoudig om hem te overtuigen, te meer nu de belangstelling groeit. Al blijft het nog volgens de krant, die zich afvraagt of 20 miljoen omwille van bovenstaande redenen nog wel realistisch is, voorlopig wel louter bij informeren en is er van een formeel bod  geen sprake.

Integendeel: Sacha Tavolieri bevestigt dat het in Marseille alvast bij snuffelen blijft. "Marseille volgt hem nog steeds zonder concrete actie te ondernemen", aldus de transfexpert, volgens wie een eventuele transfersom trouwens binnen de perken zou blijven. Tenslotte kan Anderlecht het zich niet veroorloven om Stroeykens volgend jaar gratis te verliezen.

Alarm in Anderlecht

Om dat rampscenario te vermijden wil de recordkampioen haar goudhaantje dus sowieso langer vastleggen. Het zou alleszins de onderhandelingspositie verbeteren voor Renard, die in de huidige situatie mogelijk vrede moet nemen met minder dan de vooropgestelde 20 miljoen. Al zouden de gegadigden ondanks zijn blessureleed wel nog in de rij staan.

Indien de strijd straks om Stroeykens straks losbarst is de jackpot wie weet dus toch niet te hoog gegrepen. Bijtekenen of vertrekken is hoe dan ook de boodschap. Stroeykens en zijn entourage onderzoeken momenteel de voor -en nadelen van zijn diverse opties, inclusief het voorstel van Anderlecht. Afwachten dus of er een overeenkomst uit de bus valt.

Welke som zal RSCA vangen voor Stroeykens?

Meest recent

Club-fan Vanloo en Destadsbader zetten internet in brand

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

19
19
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

98
98
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

73
73
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

62
62
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

130
130
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

280
280
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

120
120
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

295
295
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

106
106
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

167
167
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

152
152
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

240
240
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

591
591
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

146
146
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

259
259
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

66
66
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

218
218
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

101
101
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

159
159
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

335
335
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

293
293
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

153
153
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

346
346
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

253
253
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

261
261

Meer sportnieuws