Het is nog een groot vraagteken hoe het elftal van Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. De kern lijkt in de zomer een stevige opfrisbeurt te gaan krijgen. Dat is ook deels noodgedwongen, want in een aantal dossiers heeft Anderlecht te lang getalmd.
Dat geldt zeker in het geval van Yari Verschaeren, Théo Leoni en Mario Stroeykens. Anderlecht heeft te lang geaarzeld om de contracten open te breken van de drie jeugdproducten, die daardoor in de zomer verkocht dreigen te moeten worden.
Zeker het dossier van Stroeykens dreigt pijnlijk te gaan worden. De 20-jarige maakte de voorbije twee seizoenen een stevige ontwikkeling door en leek de volgende parel van Neerpede te worden die de jackpot zou opleveren. Door de contractsituatie dreigt Anderlecht nu echter met een eerder beperkte som vrede te moeten nemen.
Buitenlandse clubs in de rij voor Stroeykens
La Dernière Heure weet dat Paars-Wit wel nog altijd hoopt om de overeenkomst van Stroeykens open te breken. Dat dreigt wel moeilijk te gaan worden, want de strijd om zijn diensten lijkt stilaan helemaal los te barsten.
Ondanks dat Stroeykens in de tweede helft van dit seizoen regelmatig met blessures sukkelde, staan er toch de nodige buitenlandse clubs in de rij. Vier teams zouden intussen ook al geïnformeerd hebben naar de Jonge Duivel.
4 clubs informeerden al bij Anderlecht
Eerder werden al Olympique Marseille en West Ham gelost in verschillende media, maar ook Olympique Lyon en Eintracht Frankfurt zouden al gepolst hebben naar de voorwaarden voor een transfer van Stroeykens.
Een concreet bod zou er momenteel wel nog niet op tafel liggen voor Stroeykens. De contacten zitten nog in de beginfase en voorlopig blijft het nog bij informatie inwinnen. De transferzomer is echter nog niet eens gestart, dus daar kan snel verandering in komen.