Olivier Renard slaat stevig terug op kritiek Lapage-vertrek

door
Olivier Renard slaat stevig terug op kritiek Lapage-vertrek

Amando Lapage maakte op het nippertje nog de overstap van RSC Anderlecht naar Westerlo. De kleinzoon van Paul Van Himst speelde al dertien jaar bij de club en de supporters waren dan ook niet blij met zijn vertrek. Ook Van Himst had stevige kritiek op de club. Olivier Renard slaat de bal nu terug.

Lapage kreeg bij Anderlecht niet veel kansen en na de komst van verdedigers Adryelson en Lucas Hey koos het jeugdproduct van paars-wit voor een nieuw avontuur. Westerlo kwam op de proppen en Lapage tekende er een contract van 4,5 seizoenen.

LEES OOK: 'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Veel kritiek

Op sociale media waren de fans niet blij met het vertrek van Lapage, een speler met een duidelijk paars-wit hart. Ook clubicoon Van Himst snapte niet goed waarom zijn kleinzoon amper kansen kreeg en haalde uit. Tegenover Het Nieuwsblad sloeg Renard stevig terug op de kritiek. “Er zijn hier jongens die naar het einde van hun contract gaan. Amando Lapage lag nog maar zes maanden vast en trok naar Westerlo.”

Volgens Renard deed Anderlecht nochtans een mooi voorstel. “Zulke spelers moeten eerder een voorstel en sportief project krijgen. Ik deed Amando nog een mooi aanbod, maar hij tekende niet. Anderen zitten in dezelfde situatie. Theo Leoni mag zijn krabbel zetten, maar neemt zijn tijd. Tajaouart, kapitein van de Futures, ging zijn laatste maanden in, maar heeft verlengd. Net zoals Degreef.”

Salarislast 

Bij Yari Verschaeren en Francis Amuzu is de situatie anders. Laatstgenoemde is op weg naar Brazilië. “Laat me eerst zeggen hoe blij ik ben met wat Verschaeren nu toont, na moeilijke maanden. Het was beter om een goeie oplossing te vinden voor Amuzu waarbij we nog een transfersom kregen. Daarbovenop ontwikkelt Degreef zich snel. Als je voor hem geen ruimte maakt, kun je je jeugdacademie beter sluiten. Onze salarismassa daalde zo ook.”

Heeft Anderlecht de juiste keuze gemaakt met Lapage te verkopen?

Meest recent

'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

7
7
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

8
8
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

57
57
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

60
60
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

348
348
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

46
46
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

107
107
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

27
27
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

327
327
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

259
259
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

158
158
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

150
150
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

130
130
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

96
96
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

415
415
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

85
85
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

342
342
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

137
137
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

841
841
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

446
446
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

129
129
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

561
561
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

723
723
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

1059
1059
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

175
175

Meer sportnieuws