Extra dreun voor AA Gent: zware loting op komst

door
Extra dreun voor AA Gent: zware loting op komst

Ook na nieuwjaar zullen twee clubs de Belgische eer verdedigen in de Conference League. Cercle Brugge plaatste zich donderdag zelfs rechtstreeks voor de 1/8ste finales. AA Gent moet dan weer de tussenronde spelen en moet rekening houden met een zware loting.

Net zoals de Champions en Europa League, onderging ook de Conference League dit seizoen een metamorfose. De groepsfase werd immers vervangen door één groot klassement met alle deelnemers. De top 8 in dat klassement plaatste zich rechtstreeks voor de 1/8ste finales. De nummers 9 tot en met 24 moest daarvoor nog een tussenronde spelen.

Cercle viert, afgang Gent

Cercle Brugge wist zich donderdag te verzekeren van zo'n felbegeerd plekje in de top 8. De Vereniging speelde in zijn laatste match van de League Phase op een 1-1-gelijkspel tegen Basaksehir en strandde daarmee op 11 punten. Op basis van doelsaldo was dat voldoende voor plek 8 in de eindstand.

Dat had Cercle ook aan AA Gent te danken. Indien de Buffalo's hadden gewonnen op het veld van Larne, tot dan de hekkensluiter met 0 punten, waren zij nog over Cercle in het klassement gesprongen. Zover kwam het evenwel niet. Gent blameerde zich in Belfast en verloor uiteindelijk met 1-0.

Zware loting op komst

De ploeg van coach Wouter Vrancken zal dus de tussenronde moeten afwerken, iets wat men absoluut wou vermijden. En daarin wacht een lastige tegenstander. De mogelijke opponenten zijn immers Real Betis, één van de favorieten voor de eindzege, en Bundesliga-ploeg FC Heidenheim.

Overleeft Gent die tussenronde, dan mag het zijn borst opnieuw nat maken. In de zestiende finales wordt één van de clubs uit de top 2 van de League Phase namelijk de tegenstander. In het slechste geval is dat de ongenaakbare topfavoriet Chelsea FC. Al mag ook het Portugese Vitoria SC zeker niet onderschat worden.

JOUW MENING TELT:
Gent kan beter alles op de doelen in eigen land zetten ...

Meest recent

'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

20
20
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

413
413
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

352
352
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

313
313
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1125
1125
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de afgelopen jaren geregeld zaakjes met mekaar. Dit keer hopen de ...

315
315
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

417
417
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

363
363
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

174
174
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

123
123
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

114
114
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

176
176
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

69
69
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

526
526
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

159
159
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

374
374
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

61
61
Groot schandaal in Italië: vergiftiging met kwaad opzet?

In Italië speelt men in de Serie B nog steeds Play-Off-matchen om degradatie te vermijden. ...

87
87
‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

556
556
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

115
115
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

130
130
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

759
759
Rik Verheye haalt snoeihard uit: "Ze zijn fake!!!"

Bij het brede publiek was Rik Verheye al lange tijd bekend als een steengoed acteur. De man van ...

241
241
"Ik wens Xabi Alonso totaal geen succes toe bij Real Madrid"

Voor Real Madrid begint het WK op woensdagavond. Dan openen ze hun toernooi met een clash tegen de ...

367
367
'Standard pakt door: versterking en 2 vertrekkers op komst'

Standard blaast donderdag verzamelen voor de eerste training van het nieuwe seizoen. De Rouches ...

315
315

Meer sportnieuws