KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan dat hij tegen KV Mechelen mogelijk voor een opvallende tactische zet kiest. De Genkse T1 overweegt om Aaron Bibout en Rafiu Durosinmi samen aan de aftrap te brengen.
LEES OOK: Thorup dropt hint: opmerkelijke wissel bij KRC Genk?
Met twee spitsen bij Genk?"Hij maakt een goede kans”, reageerde Thorup aanvankelijk op de vraag of Bibout zou starten. Even later kwam de Deen zelf met de mogelijkheid om de Nigeriaanse spits naast Durosinmi te zetten. “Het werkte goed tegen Standard, dus waarom daar niet op voortborduren?", zei hij aan Het Laatste Nieuws.
Bibout viel toen in en pikte meteen een doelpunt mee. Thorup is alvast bijzonder lovend over zijn twee aanvallers. "Voor mij behoren Aaron en Rafiu tot de twee beste spitsen van de competitie." Een systeem met twee diepe aanvallers hoeft volgens de Genkse coach bovendien geen grote tactische revolutie te betekenen. "Tactisch vraagt het niet heel veel aanpassing. Vaak fungeert onze nummer tien al als tweede spits”, legt Thorup uit.
Getraind op 4-4-2
Genk heeft bovendien al uitgebreid getraind op een 4-4-2. “Dat is een systeem dat je in het moderne voetbal niet meer zo vaak ziet.” Toch wil Thorup nog geen definitieve beslissing nemen. Vrijdag stond nog één training op het programma en pas daarna hakte hij de knoop door.
"We hebben nog één sessie en dan hak ik de knoop door", zei hij voor die training. Eén ding lijkt alvast duidelijk: de Genkse coach heeft vertrouwen in zijn aanvalslinie. Tegen Mechelen kan dat zaterdag mogelijk leiden tot een duo dat eerder al indruk maakte.
Claudio Reulens