'Anderlecht zet zinnen op eerste wintertransfer'

door
'Anderlecht zet zinnen op eerste wintertransfer'

RSC Anderlecht is op zoek naar een centrale verdediger, wat geen verrassing is. De Brusselaars speuren daarbij rond in het buitenland en volgens journalist Julian Caperal heeft Paars-Wit zich gemeld voor een defensieve kracht. Volgt er weldra een bod?

LEES OOK: 'Renard in actie: Anderlecht meldt zich voor eerste winteraanwinst'

Anderlecht informeert naar Medina

Anderlecht informeert doorheen het jaar bij héél veel spelers, meestal via Dries Belaen (Head of Recruitment). De Belgische recordkampioen zou graten zien in de komst van Brayan Medina, een 22-jarige Colombiaanse centrale verdediger. Van een bod is nog geen sprake.

Medina speelt voor CD América in Colombia. Daar ligt hij nog tot medio 2026 onder contract en de speler heeft een marktwaarde van 700.000 euro. De Franse eersteklasser OGC Nice heeft ook interesse getoond in de centrale verdediger. De speler ligt ook goed in de markt in de Major League Soccer.

Medina heeft het juiste profiel

Eind oktober maakte onze redactie bekend dat Anderlecht een duidelijke prioriteit had voor deze winter. RSCA zoekt een snelle, krachtige, linksvoetige centrale verdediger die nog jong is en een doorverkoopwaarde heeft, maar ook niet meer piepjong. Iemand die minstens 1m85 is, Medina is ook dit. De profielschets lijkt dus duidelijk.

In een ideaal scenario kan RSCA ook nog een tweede centrale verdediger aantrekken. Komende zomer zal Renard immers Jan Vertonghen en Mathias Jörgensen moeten vervangen. Er ligt dus werk op de plank voor de nieuwe sportieve baas van de Brusselaars.

Moet RSCA een bod doen op hem?

Meest recent

Ajax stunt en haalt iconische naam als nieuwe TD

Ajax is al een aantal jaren op de dool en heeft PSV de macht zien overnemen in Nederland. De ...

52
52
‘Westerlo juicht: megadeal in januari in de maak'

KVC Westerlo hoopt in januari voor enkele miljoenen euro’s aan spelers te verkopen. Dat is ...

21
21
'AA Gent duwt door en legt bod neer bij kampioen'

AA Gent gaat zich in januari versterken, dat staat vast. Volgens de altijd zeer goed ...

77
77
'Contract tot 2028: Kompany krijgt groot nieuws in München'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

31
31
Genk blijft kwakkelen: Hayen krijgt heldere opdracht

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

97
97
Privéleven ontspoort: Herman Brusselmans breekt helemaal

Er was een tijd dat Herman Brusselmans overal was. Op televisie, aan tafel bij ...

121
121
Nieuwe spits Anderlecht: messcherpe voorwaarde Renard

Coach Besnik Hasi benadrukte het na de thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi nog maar eens. RSC ...

357
357
Club-speler ergert Leko: oorzaak voor bloedlip gevonden

Ivan Leko heeft de start van zijn tweede ambstermijn als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. ...

592
592
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern dokt voor nieuwe spits'

Bayern München heeft een spectaculaire eerste helft van het seizoen achter de rug. Maar de club ...

153
153
Hayen laat zich meteen gelden: tóch opsteker voor Genk

Nicky Hayen heeft bij zijn grote debuut als hoofdcoach van KRC Genk niet voor wonderen kunnen ...

293
293
Napoli sluit 2025 af met zege: comeback Lukaku valt in water

Italiaans kampioen SSC Napoli heeft zijn kalenderjaar afgesloten met een uitzege tegen Cremonese: ...

56
56
Doelman vh Jaar: Coosemans topfavoriet, drie grote outsiders

Binnen enkele weken wordt het Gala van de Gouden Schoen gehouden. Naast de hoofdtrofee worden dan ...

612
612
'Versterking Ajax: verrassende Belg op verlanglijst'

Ajax heeft andermaal een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. De Amsterdammers willen ...

135
135
'Union blijft cashen: topcompetitie wenkt voor openbaring'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

171
171
Penaltyfase Genk-Club tóch correct? "Meen je dat nou?!"

De eerste affiche van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League, was meteen ook de meest ...

992
992
'Renard in actie: Anderlecht meldt zich voor eerste winteraanwinst'

RSC Anderlecht wil zich in de komende transferperiode versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

327
327
Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Antwerp FC heeft zijn laatste wedstrijd van 2026 al winnend afgesloten en haalde dankzij een ...

342
342
'Real lanceert enorme transferbom met Vinicius-miljoen'

Real Madrid hervat komend weekend zijn seizoen met een competitieduel tegen Real Betis. Ondertussen ...

236
236
Bloederig incident Standard-STVV: ploegmaats verketteren Nkada

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

530
530
'Club Brugge machteloos: nieuwe chouchou meteen weer weg'

Club Brugge haalde tijdens de zomermercato weer verschillende verse krachten in huis en een aantal ...

638
638
'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

263
263
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

139
139
Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

De kerstspeeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaide op een waar drama voor Matisse Samoise. ...

207
207
Anderlecht-'fans' over de schreef: boeman doet boekje open

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

626
626
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Club, Kompany-magie in München'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

432
432

Meer sportnieuws