Gloednieuw duo maakt meteen indruk bij AA Gent

door
Gloednieuw duo maakt meteen indruk bij AA Gent

De selectie van AA Gent reisde woensdag af naar Servië. Daar wordt donderdagavond immers de Europese heenmatch tegen Partizan Belgrado afgewerkt. En mogelijk krijgen enkele nieuwe gezichten dan hun kans bij de Buffalo's.

Om de laatste voorronde van de UECL te halen, moest Gent zich voorbij het Deense Silkeborg IF zien te knokken. Op papier een haalbare kaart. In de heenmatch (2-2) werd echter nog in extremis een zege uit handen gegeven. En dus moeten de Buffalo's de klus voor eigen volk zien te klaren.

LEES OOK: Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Tegenstander in transitie

Dat lukte uiteindelijk ook, maar niet zonder het nodige bibbergeld. Zo leek Gent op weg naar de uitschakeling tot Omri Gandelman in de slotminuten alsnog gelijk maakte en in de verlengingen zelfs voor de winnende treffer zorgen. Bijgevolg staat de Oost-Vlaamse club in de laatste Europese voorronde.

En daarin vormt Partizan dus de tegenstander van dienst. "Een ploeg met veel individuele kwaliteiten", blikte coach Wouter Vrancken vooruit bij Het Laatste Nieuws. "Maar het is ook een ploeg in transitie, met een nieuwe coach. De laatste matchen maken ze wel progressie."

Nieuw duo staat klaar

Het wordt alvast uitkijken naar hoe Vrancken zijn basispionnen zal schikken. Hij kan alvast niet rekenen op de zieke Tsuyoshi Watanabe. Daar tegenover zijn kersverse aanwinsten Atsuki Ito en Helio Valera wel van de partij. De middenvelder en flankaanvaller konden in hun eerste dagen meteen indruk maken.

Zo toonde Vrancken zich lovend voor zijn twee nieuwste krachten. "Zij hebben al een goeie indruk gemaakt. Ito is comfortabel aan de bal, Varela sterk één tegen één. Ze zijn fit, zitten in de selectie en zijn klaar om hun eerste minuten te maken", aldus de Gentse hoofdcoach.

In welk linie heeft Gent momenteel nog nood aan versterking?

Meest recent

Anderlecht krijgt waarschuwing bekerfinale: "Dan zijn ze gek"

RSC Anderlecht krijgt op 14 mei een uitgelezen kans om zijn eerste prijs sinds 2017 te veroveren. In ...

26
26
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Karetsas, knaltransfer Keita'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

76
76
Duivel maakt statement in VS: "Rol als blikopener"

De eerste test op de oefenstage werd succesvol afgerond. De Rode Duivels slachtten de Vernenigde ...

37
37
Brusselmans in financiële problemen? Fans geschrokken

Herman Brusselmans blijft één van de meest herkenbare stemmen uit de Lage Landen, met ...

45
45
'Deze Duivel voelt bui al hangen: nieuwe pikorde na VS'

In het Mercedes-Benz Stadium in Atalanta stond er na 90 minuten 2-5 op het scorebord. De Rode ...

99
99
‘Anderlecht schrikt: oude bekende trekt aan mouw Lukaku'

Het spookt de afgelopen dagen rond Romelu Lukaku. De aanvaller zei af bij de Rode Duivels en ging ...

309
309
Garcia hemelt één Duivel op: “Hij is ‘le détonnateur’”

De Rode Duivels wonnen overtuigend van de Verenigde Staten met 2-5. Verschillende spelers grepen hun ...

153
153
Vandenbempt slaat alarm: groot probleem Duivels

De Rode Duivels wonnen overtuigend van gastland VS in Atalanta. Het werd 2-5 na een moeilijk begin. ...

74
74
Titelheld in beeld: Club Brugge ontketent transferstorm

Bij Club Brugge ligt een opvallend Belgisch dossier op tafel. De kampioen wil een titelheld naar Jan ...

260
260
Beslissing Lukaku zet alles op scherp bij Anderlecht

Lukaku is al van Anderlecht in zijn hoofd en in zijn omgeving, maar net dat maakt de spanning in ...

259
259
Garcia grijpt in: één naam duikt plots op bij Duivels

Ook zonder Romelu Lukaku lieten de Rode Duivels zaterdag tegen de Verenigde Staten vijf keer de ...

134
134
De Cat schrijft geschiedenis: Kompany bijt in het stof

Het oefenkamp in de Verenigde Staten ging van start met een ruime 2-5 zege tegen het gastland. Niks ...

415
415
Voetbalbond doorbreekt stilte na shirts-rel Duivels

Consternatie alom zaterdagavond in de Belgische huiskamer. Niet per se omdat de Rode Duivels op ...

239
239
Rode Duivel valt zwaar door de mand: "Als een miniem"

Senne Lammens en Jérémy Doku eisten allebei een hoofdrol op in de 2-5 zege van de Rode ...

536
536
Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een knappe zege geboekt. De Verenigde Staten kregen een 2-5 om ...

65
65
Garcia reageert op minpunt: "Ik maak me geen zorgen"

De aanloop van de Rode Duivels naar het WK is begonnen met een klinkende zege, want na een ...

77
77
Kranten unaniem: 2 Rode Duivels blinken uit

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun eerste oefenwedstrijd op weg naar het WK. De ...

431
431
EK U19: Jonge Duivels tonen karakter en redden punt

Er kwamen zaterdag heel wat Belgische elftallen in actie. De meeste ogen waren uiteraard gericht op ...

86
86
Rode Duivels komen na rust onder stoom en vernederen VS

De voorbereiding van de Rode Duivels op het WK is uitstekend begonnen. In de Verenigde Staten hadden ...

113
113
RWDM wacht bang af: eigenaar failliet verklaard

Gaat er dit seizoen weer een tweedeklasser kopje onder? Het lijkt niet helemaal uitgesloten dat na ...

170
170
Onana deelt straffe anekdote over eerste training bij Duivels

De Rode Duivels ondergingen de voorbije jaren een stevige verjongingskuur, want vrijwel de volledige ...

57
57
Degryse en Alderweireld vrezen rampscenario voor Duivels

De Rode Duivels hopen in de Verenigde Staten al wat vertrouwen te tanken met het oog op het WK. De ...

166
166
Fans ergeren zich dood aan één zaak tijdens USA-België

De Rode Duivels hebben zaterdagavond hun WK-voorbereiding helemaal op gang getrapt. In de eerste ...

224
224
'Club moet plooien: bod van meer dan 30 miljoen'

Club Brugge heeft de komende maanden maar één doel: de landstitel veroveren. Op die ...

465
465
Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond helemaal aan hun voorbereiding op het WK. De eerste ...

236
236

Meer sportnieuws