Aandeel van Deila in Brugse titel zorgt voor verdeeldheid

door
Aandeel van Deila in Brugse titel zorgt voor verdeeldheid

Nicky Hayen verrichte een mirakel door Club Brugge alsnog naar de landstitel te loodsen. Tijdens de viering in Jan Breydel dwaalden de gedachten af en toe af richting Ronny Deila. Welk aandeel had hij in het onverhoopte succes van Blauw-Zwart?

Als je het aan de fans zou vragen wellicht niet bijster veel, want al maanden voor zijn onvermijdelijke ontslag werd de Noor weggehoond door het Brugse publiek. Ondanks het degelijke tot zelfs goede parcours in Europa en de Croky Cup eisten zij reeds een tijdje zijn vel omwille van de tegenvallende resultaten in de competitie.

LEES OOK: 'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Spelers steunen Deila

Als nummer drie in de stand vatte Club de play-offs na de halvering aan met negen punten achterstand op Union, een gat dat onder Hayen evenwel nog volledig werd gedicht. De coach wordt dan ook op handen gedragen door zijn spelers, die tijdens de titelviering niettemin geen slecht woord overhadden voor diens voorganger.

Integendeel zelfs: de ex-trainer kreeg nog heel wat complimenten. "Deila legde een goede basis richting de play-offs", klonk het in koor bij onder andere Andreas Skov Olsen en Brandon Mechele. "Daarna hebben Nicky en zijn staf de puntjes op de i gezet door een aantal details aan te passen. We moeten hen beiden bedanken."

Hayen deelt credits

Eenzelfde geluid bij de technische staf. "Dit is ook dankzij Ronny Deila. Wij hebben verder gebouwd", aldus Michiel Jonckheere, die zondag de geschorste Hayen verving op de bank. En ook de immer bescheiden architect achter het succes zélf betrok zijn voorganger in het feestgedruis. "Het is gestart in juli, ook met Ronny Deila."

"Dit is ook de titel van hem en zijn assistenten. Uiteindelijk hebben zij ook die punten behaald", weigert hij nog altijd om zelf alle eer op te strijken. Bart Verhaeghe, die liever benadrukt hoe Hayen de aangereikte tools qua data en expertise beter benut dan de Noorse einzelgänger, repte daarentegen met geen woord over Deila.

Gelijk van Verhaeghe

Niet onlogisch, want volgens Het Nieuwsblad was de relatie tussen de T1 en het bestuur compleet verzuurd. Een week voor zijn C4 liet hij zelfs uitschijnen dat het hem koud zou laten mocht Club hem op straat zetten. Deila, die niet geloofde in de kwaliteit van de kern, had de strijd dan ook al lang opgegeven. Onterecht, zo blijkt.

Hayen boezemde de kleedkamer opnieuw vertrouwen in en schikte zich in zijn rol als onderdeel van een ruimer geheel, iets waar de straks interimcoach-af zelf ook voortdurend de klemtoon op legt. Opvallend: een bericht met gelukwensen van zijn illustere voorganger heeft hij naar eigen zeggen voorlopig nog niet ontvangen.

Club had ook mét Deila nog kampioen kunnen worden

Meest recent

United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

3
3
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

5
5
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

110
110
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

9
9
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

131
131
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

205
205
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

437
437
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

136
136
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

511
511
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

266
266
Historische Gouden Schoen Vanaken? "Zou te makkelijk zijn"

Hans Vanaken kan zondagavond voor een fenomenale mijlpaal zorgen. Indien hij zichzelf opvolgt als ...

104
104
'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

FC Barcelona kruist zondagavond de degens met eeuwige rivaal Real Madrid in de finale van de ...

102
102
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

414
414
'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

431
431
Verbazend ontslag bij Esssevee: Vandenbroeck prikt terug

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

495
495
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

595
595
Courtois maakt Spanjaarden wild: "Reddingsboei Alonso"

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

243
243
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

946
946
Straffe Anderlecht-onthulling: "Werd zelfs met flesje gegooid"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

480
480
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

137
137
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

262
262
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

211
211
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

143
143
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

123
123
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

290
290

Meer sportnieuws