Aandeel van Deila in Brugse titel zorgt voor verdeeldheid

door
Aandeel van Deila in Brugse titel zorgt voor verdeeldheid

Nicky Hayen verrichte een mirakel door Club Brugge alsnog naar de landstitel te loodsen. Tijdens de viering in Jan Breydel dwaalden de gedachten af en toe af richting Ronny Deila. Welk aandeel had hij in het onverhoopte succes van Blauw-Zwart?

Als je het aan de fans zou vragen wellicht niet bijster veel, want al maanden voor zijn onvermijdelijke ontslag werd de Noor weggehoond door het Brugse publiek. Ondanks het degelijke tot zelfs goede parcours in Europa en de Croky Cup eisten zij reeds een tijdje zijn vel omwille van de tegenvallende resultaten in de competitie.

LEES OOK: Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Spelers steunen Deila

Als nummer drie in de stand vatte Club de play-offs na de halvering aan met negen punten achterstand op Union, een gat dat onder Hayen evenwel nog volledig werd gedicht. De coach wordt dan ook op handen gedragen door zijn spelers, die tijdens de titelviering niettemin geen slecht woord overhadden voor diens voorganger.

Integendeel zelfs: de ex-trainer kreeg nog heel wat complimenten. "Deila legde een goede basis richting de play-offs", klonk het in koor bij onder andere Andreas Skov Olsen en Brandon Mechele. "Daarna hebben Nicky en zijn staf de puntjes op de i gezet door een aantal details aan te passen. We moeten hen beiden bedanken."

Hayen deelt credits

Eenzelfde geluid bij de technische staf. "Dit is ook dankzij Ronny Deila. Wij hebben verder gebouwd", aldus Michiel Jonckheere, die zondag de geschorste Hayen verving op de bank. En ook de immer bescheiden architect achter het succes zélf betrok zijn voorganger in het feestgedruis. "Het is gestart in juli, ook met Ronny Deila."

"Dit is ook de titel van hem en zijn assistenten. Uiteindelijk hebben zij ook die punten behaald", weigert hij nog altijd om zelf alle eer op te strijken. Bart Verhaeghe, die liever benadrukt hoe Hayen de aangereikte tools qua data en expertise beter benut dan de Noorse einzelgänger, repte daarentegen met geen woord over Deila.

Gelijk van Verhaeghe

Niet onlogisch, want volgens Het Nieuwsblad was de relatie tussen de T1 en het bestuur compleet verzuurd. Een week voor zijn C4 liet hij zelfs uitschijnen dat het hem koud zou laten mocht Club hem op straat zetten. Deila, die niet geloofde in de kwaliteit van de kern, had de strijd dan ook al lang opgegeven. Onterecht, zo blijkt.

Hayen boezemde de kleedkamer opnieuw vertrouwen in en schikte zich in zijn rol als onderdeel van een ruimer geheel, iets waar de straks interimcoach-af zelf ook voortdurend de klemtoon op legt. Opvallend: een bericht met gelukwensen van zijn illustere voorganger heeft hij naar eigen zeggen voorlopig nog niet ontvangen.

Club had ook mét Deila nog kampioen kunnen worden

Meest recent

'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

147
147
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

71
71
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

72
72
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

35
35
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

162
162
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

260
260
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

82
82
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

153
153
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

490
490
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

119
119
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

77
77
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

213
213
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

405
405
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

199
199
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

64
64
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

266
266
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

32
32
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

268
268
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

222
222
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

81
81
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

176
176
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

527
527
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

91
91
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

157
157
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

112
112

Meer sportnieuws