Op het WK in Qatar had Anderlecht nog drie vertegenwoordigers, maar dat aantal zal Paars-Wit op de wereldbeker van deze zomer niet halen. Slechts twee spelers mogen nog hopen op een selectie, nadat Nathan De Cat gepasseerd werd bij de Rode Duivels.
Daardoor komen enkel Ilay Camara en César Huerta nog in aanmerking voor een WK-selectie. Zij werden opgenomen in de voorselecties van respectievelijk Senegal en Mexico. Voor één van hen lijkt een definitieve selectie nu in de maak.
LEES OOK: Klap voor Coucke: fraudeproces RSCA wéér maanden uitgesteld
Huerta meldt zich in MexicoDe kansen van Huerta lijken stevig te stijgen, want de Mexicaanse voetbalbond laat weten dat de flankaanvaller zich donderdag bij de selectie voegt. De Mexicanen bereiden zich voor op het WK in Pasadena in Californië.
Het zou toch straf zijn moest Huerta de selectie halen, want door een pubalgie zag hij een groot deel van zijn seizoen in rook opgaan. Hij herstelde daar net op tijd van en was in de play-offs nog goed voor twee basisplaatsen en twee invalbeurten.
WK-selectie in de maak
Huerta voegt zich al minstens bij de Mexicaanse selectie voor de oefenmatchen tegen Australië en Servië in de aanloop naar het toernooi. Dat hij helemaal de afreis vanuit Europa maakt, lijkt er wel op te wijzen dat hij in de definitieve WK-selectie zal zitten.
Daarvoor zal hij nog enkele dagen moeten wachten, want de Mexicaanse selectie wordt op 1 juni bekend gemaakt. Vier dagen daarvoor ziet het er echter wel goed uit voor Huerta.
La Selección Nacional de México informa: pic.twitter.com/D7enahTloL
— Selección Nacional (@miseleccionmx) May 27, 2026
Jannick Lanckriet