Nieuw trainersontslag in JPL? "Spelers staan achter hem"

door
Nieuw trainersontslag in JPL?

In de strijd om het behoud heeft KVC Westerlo vrijdagavond een gouden zaak gedaan. Zo debuteerde nieuwe coach Rik De Mil met een 2-0-overwinning tegen directe concurrent KAS Eupen. Bij de Panda's wordt de situatie steeds zorgwekkender.

Nadat de degradatie eind vorig seizoen bijzonder nipt werd ontlopen, besloot Eupen om afgelopen zomer andermaal een trainerswissel door te voeren. Zo werd Edward Still bedankt voor bewezen diensten. Om hem te vervangen legden de Panda's hun lot in handen van Florian Kohfeldt.

De 41-jarige Duitser had eerder al ervaring opgedaan in eigen land bij onder meer Werder Bremen en VfL Wolfsburg. Onder zijn bewind begon Eupen ook meer dan behoorlijk aan het seizoen. Van de eerste vijf competitieduels werden er drie al winnend afgesloten.

LEES OOK: Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Steun van kleedkamer

Maar sindsdien gaan het steil bergaf met de resultaten. En vrijdag werd dus ook verloren op het veld van Westerlo. Hierdoor zakt Eupen naar de veertiende plaats. Indien OH Leuven zaterdag wint van Cercle Brugge, komen de Oostkantonners zelfs op de voorlaatste stek te staan.

Stilaan wordt het dus heet onder de voeten van Kohfeldt. Al krijgt hij nog voldoende steun vanuit de kleedkamer. "Het is belangrijk om aan te geven dat deze mindere periode zeker niet aan de coach ligt. We staan allemaal nog achter hem en de spelers moeten het nu tonen op het veld", reageerde Rune Paeshuyse bij Sporza.

Domme fouten

Gezien het weinige geduld dat het Eupense bestuur in de afgelopen seizoenen toonde voor zijn trainers, zal Kohfeldt deze hachelijke situatie snel moeten keren. Maar dan zal er wel efficiënter met de kansen omgesprongen moeten worden. "Ik maak dezelfde analyse als de voorbije weken. We spelen goed en versieren grote kansen, maar verliezen toch. Het is frustrerend dat we domme fouten blijven maken. We spelen met veel jonge spelers en moeten gewoon met hen blijven werken", aldus de trainer.

Eupen heeft voldoende kwaliteit om zich te redden ...

Meest recent

Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

24
24
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

142
142
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

47
47
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

138
138
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

197
197
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

254
254
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

358
358
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

45
45
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

60
60
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

269
269
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

105
105
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

417
417
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

104
104
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

212
212
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

234
234
'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

1034
1034
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

453
453
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

418
418
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

196
196
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

182
182
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

347
347
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

283
283
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

102
102
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

456
456
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

286
286

Meer sportnieuws