Uitblinker Madsen schenkt De Mil droomdebuut in Westerlo

door
Uitblinker Madsen schenkt De Mil droomdebuut in Westerlo

Rik De Mil heeft vrijdagavond een uitstekend debuut gemaakt als hoofdcoach van KVC Westerlo. Zijn ploeg boekte op eigen veld immers een gouden driepunter tegen KAS Eupen: 2-0. Nicolas Madsen nam beide doelpunten voor zijn rekening namens de Kemphanen.

Ondanks de nodige investeringen tijdens de zomerse transferperiode, was Westerlo tegenvallend aan het seizoen begonnen. De ambitieuze club raakte maar niet weg uit de kelder van het klassement, wat uiteindelijk leidde tot het onvermijdelijke ontslag van coach De Roeck. Deze week werd echter een opvolger gevonden: Club Brugge-assistent De Mil werd benoemd tot de nieuwe T1.

Die vatte zijn eerste echte avontuur als hoofdcoach aan met een cruciale wedstrijd. Zo kwam rechtstreeks concurrent Eupen op bezoek in het 't Kuipje. Bovendien kon Westerlo bij een overwinning voorlopig uit de degradatiezone klimmen. Maar in de eerste helft hadden de Kemphanen het lastig om het verschil te maken. Er volgden weliswaar enkele kansjes, de bezoekers konden echter ook meermaals dreigen.

LEES OOK: Volckaert verklapt: zo reageerde De Mil na cruciale zege

Madsen doet Kuipje vieren

Uiteindelijk stond het aan de rust nog steeds 0-0. Bij de start van de tweede helft leek Bos de ban dan toch te breken, maar de Australische verdediger van Westerlo liet een grote kans liggen. Na goed een uur spelen kon de thuisploeg dan toch op voorsprong klimmen. Chaldi kreeg de bal tot bij Madsen en die deed de netten trillen met een afgeweken schot.

Niet veel later kon Westerlo de match helemaal naar zich toe trekken. Bij een hoekschop hield Keita zijn tegenstander nogal opzichtig vast. Scheidsrechter De Cremer floot dan ook voor een strafschop en werd daarbij gesteund door de VAR. Madsen nam plaats achter de bal en maakte zijn heldenrol compleet.

Bolat houdt netten schoon

In de slotfase ging Eupen op zoek naar de aansluitingstreffer, maar Bolat was niet geneigd om zijn clean-sheet weg te geven. Zo boekte Westerlo zijn tweede opeenvolgende zege, de eerste met De Mil aan het roer. Het klimt daardoor over Eupen naar een gedeelde twaalfde plaats. De Kemphanen tellen evenveel punten als Charleroi, dat zaterdagavond op bezoek gaat bij Standard.

Westerlo heeft voldoende kwaliteit om zich te redden in 1A ...

Meest recent

Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

16
16
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

157
157
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

28
28
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

161
161
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

264
264
Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

538
538
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

185
185
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

50
50
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

164
164
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

19
19
'Alle remmen los bij City: volgende PL-ster op komst'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

121
121
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1271
1271
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

95
95
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

578
578
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

48
48
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

120
120
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

160
160
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

153
153
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

270
270
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

152
152
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

116
116
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

97
97
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

118
118
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

337
337
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

41
41

Meer sportnieuws