Uitblinker Madsen schenkt De Mil droomdebuut in Westerlo

door
Uitblinker Madsen schenkt De Mil droomdebuut in Westerlo

Rik De Mil heeft vrijdagavond een uitstekend debuut gemaakt als hoofdcoach van KVC Westerlo. Zijn ploeg boekte op eigen veld immers een gouden driepunter tegen KAS Eupen: 2-0. Nicolas Madsen nam beide doelpunten voor zijn rekening namens de Kemphanen.

Ondanks de nodige investeringen tijdens de zomerse transferperiode, was Westerlo tegenvallend aan het seizoen begonnen. De ambitieuze club raakte maar niet weg uit de kelder van het klassement, wat uiteindelijk leidde tot het onvermijdelijke ontslag van coach De Roeck. Deze week werd echter een opvolger gevonden: Club Brugge-assistent De Mil werd benoemd tot de nieuwe T1.

Die vatte zijn eerste echte avontuur als hoofdcoach aan met een cruciale wedstrijd. Zo kwam rechtstreeks concurrent Eupen op bezoek in het 't Kuipje. Bovendien kon Westerlo bij een overwinning voorlopig uit de degradatiezone klimmen. Maar in de eerste helft hadden de Kemphanen het lastig om het verschil te maken. Er volgden weliswaar enkele kansjes, de bezoekers konden echter ook meermaals dreigen.

LEES OOK: De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

Madsen doet Kuipje vieren

Uiteindelijk stond het aan de rust nog steeds 0-0. Bij de start van de tweede helft leek Bos de ban dan toch te breken, maar de Australische verdediger van Westerlo liet een grote kans liggen. Na goed een uur spelen kon de thuisploeg dan toch op voorsprong klimmen. Chaldi kreeg de bal tot bij Madsen en die deed de netten trillen met een afgeweken schot.

Niet veel later kon Westerlo de match helemaal naar zich toe trekken. Bij een hoekschop hield Keita zijn tegenstander nogal opzichtig vast. Scheidsrechter De Cremer floot dan ook voor een strafschop en werd daarbij gesteund door de VAR. Madsen nam plaats achter de bal en maakte zijn heldenrol compleet.

Bolat houdt netten schoon

In de slotfase ging Eupen op zoek naar de aansluitingstreffer, maar Bolat was niet geneigd om zijn clean-sheet weg te geven. Zo boekte Westerlo zijn tweede opeenvolgende zege, de eerste met De Mil aan het roer. Het klimt daardoor over Eupen naar een gedeelde twaalfde plaats. De Kemphanen tellen evenveel punten als Charleroi, dat zaterdagavond op bezoek gaat bij Standard.

Westerlo heeft voldoende kwaliteit om zich te redden in 1A ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

107
107
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

107
107
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs komt ook de arbitrage steeds meer onder een ...

1
1
'Ramp voor Rode Duivels: steunpilaar out voor WK?'

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

43
43
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

56
56
'Verhaeghe vloekt: Feyenoord gaat all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

92
92
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

236
236
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

165
165
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

77
77
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

22
22
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

187
187
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

233
233
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

394
394
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

339
339
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

235
235
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

38
38
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

141
141
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

124
124
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

45
45
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

168
168
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

82
82
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

362
362
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

94
94
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

100
100
Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

De titelstrijd is enorm spannend. Club Brugge is de leider in de Champions Play-Offs, maar Union SG ...

182
182
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

421
421

Meer sportnieuws