Uitblinker Madsen schenkt De Mil droomdebuut in Westerlo

door
Uitblinker Madsen schenkt De Mil droomdebuut in Westerlo

Rik De Mil heeft vrijdagavond een uitstekend debuut gemaakt als hoofdcoach van KVC Westerlo. Zijn ploeg boekte op eigen veld immers een gouden driepunter tegen KAS Eupen: 2-0. Nicolas Madsen nam beide doelpunten voor zijn rekening namens de Kemphanen.

Ondanks de nodige investeringen tijdens de zomerse transferperiode, was Westerlo tegenvallend aan het seizoen begonnen. De ambitieuze club raakte maar niet weg uit de kelder van het klassement, wat uiteindelijk leidde tot het onvermijdelijke ontslag van coach De Roeck. Deze week werd echter een opvolger gevonden: Club Brugge-assistent De Mil werd benoemd tot de nieuwe T1.

Die vatte zijn eerste echte avontuur als hoofdcoach aan met een cruciale wedstrijd. Zo kwam rechtstreeks concurrent Eupen op bezoek in het 't Kuipje. Bovendien kon Westerlo bij een overwinning voorlopig uit de degradatiezone klimmen. Maar in de eerste helft hadden de Kemphanen het lastig om het verschil te maken. Er volgden weliswaar enkele kansjes, de bezoekers konden echter ook meermaals dreigen.

LEES OOK: Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Madsen doet Kuipje vieren

Uiteindelijk stond het aan de rust nog steeds 0-0. Bij de start van de tweede helft leek Bos de ban dan toch te breken, maar de Australische verdediger van Westerlo liet een grote kans liggen. Na goed een uur spelen kon de thuisploeg dan toch op voorsprong klimmen. Chaldi kreeg de bal tot bij Madsen en die deed de netten trillen met een afgeweken schot.

Niet veel later kon Westerlo de match helemaal naar zich toe trekken. Bij een hoekschop hield Keita zijn tegenstander nogal opzichtig vast. Scheidsrechter De Cremer floot dan ook voor een strafschop en werd daarbij gesteund door de VAR. Madsen nam plaats achter de bal en maakte zijn heldenrol compleet.

Bolat houdt netten schoon

In de slotfase ging Eupen op zoek naar de aansluitingstreffer, maar Bolat was niet geneigd om zijn clean-sheet weg te geven. Zo boekte Westerlo zijn tweede opeenvolgende zege, de eerste met De Mil aan het roer. Het klimt daardoor over Eupen naar een gedeelde twaalfde plaats. De Kemphanen tellen evenveel punten als Charleroi, dat zaterdagavond op bezoek gaat bij Standard.

Westerlo heeft voldoende kwaliteit om zich te redden in 1A ...

Meest recent

‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

66
66
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

56
56
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

25
25
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

104
104
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

74
74
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

66
66
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

133
133
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

360
360
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

543
543
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

318
318
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

169
169
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

134
134
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

476
476
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

455
455
‘Weer naar de top? Europese grootmacht wil Carrasco’

Yannick Carrasco was jarenlang actief op het allerhoogste niveau in Europa bij clubs zoals ...

124
124
Saintfiet haalt stevig uit naar Belgische clubs

Tom Saintfiet is momenteel actief als bondscoach van Mali op de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer ...

138
138
‘Standard draait kar volledig in transferdossier’

Standard Luik wil de selectie voor de tweede seizoenshelft versterken. De Rouches zijn ambitieus, ...

128
128
‘KV Mechelen wil wéér shoppen in eigen land’

De Belgische clubs zijn volop de wintermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Ook KV ...

125
125
Genk verliest spektakelstuk, KAA Gent wint zakelijk

De Belgische clubs zijn op winterstage ter voorbereiding van de tweede seizoenshelft na de break. ...

212
212
'Club Brugge trekt streep door transferdeal'

Bij Club Brugge maakten ze er de voorbije weken geen geheim van dat ze zich tijdens deze ...

519
519
KV Mechelen wrijft zich in handen met extra offensieve troef

KV Mechelen was één van de revelaties van de eerste seizoenshelft in de Jupiler Pro ...

254
254
'Club wil Union en co aftroeven voor JPL-goudhaantje'

Club Brugge zoekt dezer dagen in de zoektocht naar versterking doorgaans zijn heil in het ...

416
416
'Rode Duivels krijgen grote opsteker voor WK'

Voor de Rode Duivels is het al aftellen naar juni, wanneer ze hun beste beentje kunnen voorzetten op ...

215
215
Defour geeft grote hint over terugkeer als trainer

Verschillende ex-Rode Duivels stapten de voorbije jaren al in het trainersvak, al bleven ze daar ...

136
136
'Club Brugge in shock: winters vertrek Stankovic dreigt'

Club Brugge heeft zich in de eerste dagen van de mercato nog koest gehouden, maar ongetwijfeld mogen ...

629
629

Meer sportnieuws