Uitblinker Madsen schenkt De Mil droomdebuut in Westerlo

door
Uitblinker Madsen schenkt De Mil droomdebuut in Westerlo

Rik De Mil heeft vrijdagavond een uitstekend debuut gemaakt als hoofdcoach van KVC Westerlo. Zijn ploeg boekte op eigen veld immers een gouden driepunter tegen KAS Eupen: 2-0. Nicolas Madsen nam beide doelpunten voor zijn rekening namens de Kemphanen.

Ondanks de nodige investeringen tijdens de zomerse transferperiode, was Westerlo tegenvallend aan het seizoen begonnen. De ambitieuze club raakte maar niet weg uit de kelder van het klassement, wat uiteindelijk leidde tot het onvermijdelijke ontslag van coach De Roeck. Deze week werd echter een opvolger gevonden: Club Brugge-assistent De Mil werd benoemd tot de nieuwe T1.

Die vatte zijn eerste echte avontuur als hoofdcoach aan met een cruciale wedstrijd. Zo kwam rechtstreeks concurrent Eupen op bezoek in het 't Kuipje. Bovendien kon Westerlo bij een overwinning voorlopig uit de degradatiezone klimmen. Maar in de eerste helft hadden de Kemphanen het lastig om het verschil te maken. Er volgden weliswaar enkele kansjes, de bezoekers konden echter ook meermaals dreigen.

LEES OOK: Charleroi zet pijnlijk zwak Genk te kijk in eigen huis

Madsen doet Kuipje vieren

Uiteindelijk stond het aan de rust nog steeds 0-0. Bij de start van de tweede helft leek Bos de ban dan toch te breken, maar de Australische verdediger van Westerlo liet een grote kans liggen. Na goed een uur spelen kon de thuisploeg dan toch op voorsprong klimmen. Chaldi kreeg de bal tot bij Madsen en die deed de netten trillen met een afgeweken schot.

Niet veel later kon Westerlo de match helemaal naar zich toe trekken. Bij een hoekschop hield Keita zijn tegenstander nogal opzichtig vast. Scheidsrechter De Cremer floot dan ook voor een strafschop en werd daarbij gesteund door de VAR. Madsen nam plaats achter de bal en maakte zijn heldenrol compleet.

Bolat houdt netten schoon

In de slotfase ging Eupen op zoek naar de aansluitingstreffer, maar Bolat was niet geneigd om zijn clean-sheet weg te geven. Zo boekte Westerlo zijn tweede opeenvolgende zege, de eerste met De Mil aan het roer. Het klimt daardoor over Eupen naar een gedeelde twaalfde plaats. De Kemphanen tellen evenveel punten als Charleroi, dat zaterdagavond op bezoek gaat bij Standard.

Westerlo heeft voldoende kwaliteit om zich te redden in 1A ...

Meest recent

'Comebackbom: Odoi kiest toch voor België'

Denis Odoi nam verrassend afscheid van Royal Antwerp FC en de 37-jarige polyvalente middenvelder zit ...

88
88
Sam Kerkhofs haalt vernietigend uit: “Het is een beerput!”

Sam Kerkhofs is ondertussen een klinkende naam geworden in de Belgische voetbalwereld. De supporter ...

30
30
Woedende Leko trekt aan alarmbel bij KAA Gent

KAA Gent won afgelopen speeldag nog tegen Royal Antwerp FC in de Jupiler Pro League, maar toch zette ...

67
67
'Spectaculaire terugkeer Doumbia bij Antwerp'

Mahamadou Doumbia maakte afgelopen zomermercato de overstap van Royal Antwerp FC naar Al-Ittihad. De ...

182
182
Mourinho heeft beet en briest: bizarre clausule

José Mourinho werd een tijdje geleden ontslagen bij Fenerbahçe. Na de uitschakeling ...

29
29
Simic onthult échte reden Anderlecht-vertrek

Jan-Carlo Simic werd op de valreep nog verkocht aan het Saudische Al-Ittihad. De Servische ...

298
298
Liverpool-fan blijft Simeone pesten: “Krijg ik assist?”

De Champions League-clash tussen Liverpool en Atlético Madrid blijft nazinderen. In het slot ...

40
40
DAZN-affaire moddert aan: Bart Verhaeghe kiest kant

De achtste speeldag van de Jupiler Pro League staat voor de deur en naar alle waarschijnlijkheid ...

841
841
'Totale transferwending na topmeeting bij Anderlecht'

Nu de zomermercato achter de rug is, kan de sportieve leiding bij RSC Anderlecht zich toeleggen op ...

441
441
Suprematie doorbroken? "Union mag voet zetten naast Club"

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League. Maar er ...

222
222
Schmeichel komt met verwoestende boodschap voor Lammens

Zaterdag wacht Manchester United een nieuwe topper in de Premier League, want dan komt Chelsea op ...

184
184
Club Brugge kan toch blijven rekenen op goudhaantje

Voor Club Brugge staan er bijzonder drukke maanden voor de boeg. Blauw-Zwart moet in principe nog ...

114
114
Mignolet naar de uitgang geduwd bij Club Brugge?

Na de pijnlijke nederlaag op La Louvière van afgelopen weekend hoopt Club Brugge straks weer ...

235
235
Antwerp pakt nog uit met knap nieuw shirt

Het nieuwe seizoen is intussen toch al bijna twee maanden aan de gang, maar bij Antwerp pakken ze ...

72
72
Albert keihard: "Was ik Hayen, dan nam ik ontslag"

Wanneer Club Brugge straks in de Champions League AS Monaco in de ogen kijkt, zullen wellicht vele ...

500
500
'Anderlecht grijpt stevig in na harde woorden Lukaku'

Nadat hij vorig weekend in het Lotto Park aanwezig was voor de match tussen Anderlecht en Genk, ...

556
556
'Explosieve situatie bij Cercle Brugge'

Cercle Brugge kende dit seizoen weer een lastige start, maar met een 8 op 21 is het nu toch mee in ...

147
147
Opvallend oordeel: “Verhaeghe heeft écht visie“

Club Brugge begint om 18u45 aan zijn avontuur in de league phase van de Champions League. Daarin ...

195
195
‘De Bruyne schittert bij Napoli: dit detail maakt verschil’

De blikvanger van donderdagavond in de Champions League op donderdagavond is de terugkeer van Kevin ...

144
144
Lukaku terug naar België? Eén detail houdt alles tegen

Lukaku in de loge, knuffel met Coucke — het beeld ging rond. Maar achter die glimlach schuift ...

319
319
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht droomt van terugkeer, verrassing Clement'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

340
340
Barça zwaar in de penarie: CL-drama op komst

FC Barcelona begint dit seizoen weer met hernieuwde ambities aan de Champions League. De Catalanen ...

140
140
Crisis in Genk? Smets met de handen in het haar

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. De Limburgers zijn dit seizoen weer razend ...

299
299
Verhaeghe pakt uit met primeur over nieuw Club-stadion

Club Brugge is al jarenlang aan het proberen om een nieuw stadion op poten te zetten en dat blijkt ...

984
984
Goed nieuws voor Club: Monaco ziet steunpilaar nog uitvallen

Club Brugge zal er meteen moeten staan in de Champions League. Het treft dit seizoen immers de ...

279
279

Meer sportnieuws