Uitblinker Madsen schenkt De Mil droomdebuut in Westerlo

door
Uitblinker Madsen schenkt De Mil droomdebuut in Westerlo

Rik De Mil heeft vrijdagavond een uitstekend debuut gemaakt als hoofdcoach van KVC Westerlo. Zijn ploeg boekte op eigen veld immers een gouden driepunter tegen KAS Eupen: 2-0. Nicolas Madsen nam beide doelpunten voor zijn rekening namens de Kemphanen.

Ondanks de nodige investeringen tijdens de zomerse transferperiode, was Westerlo tegenvallend aan het seizoen begonnen. De ambitieuze club raakte maar niet weg uit de kelder van het klassement, wat uiteindelijk leidde tot het onvermijdelijke ontslag van coach De Roeck. Deze week werd echter een opvolger gevonden: Club Brugge-assistent De Mil werd benoemd tot de nieuwe T1.

Die vatte zijn eerste echte avontuur als hoofdcoach aan met een cruciale wedstrijd. Zo kwam rechtstreeks concurrent Eupen op bezoek in het 't Kuipje. Bovendien kon Westerlo bij een overwinning voorlopig uit de degradatiezone klimmen. Maar in de eerste helft hadden de Kemphanen het lastig om het verschil te maken. Er volgden weliswaar enkele kansjes, de bezoekers konden echter ook meermaals dreigen.

LEES OOK: De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

Madsen doet Kuipje vieren

Uiteindelijk stond het aan de rust nog steeds 0-0. Bij de start van de tweede helft leek Bos de ban dan toch te breken, maar de Australische verdediger van Westerlo liet een grote kans liggen. Na goed een uur spelen kon de thuisploeg dan toch op voorsprong klimmen. Chaldi kreeg de bal tot bij Madsen en die deed de netten trillen met een afgeweken schot.

Niet veel later kon Westerlo de match helemaal naar zich toe trekken. Bij een hoekschop hield Keita zijn tegenstander nogal opzichtig vast. Scheidsrechter De Cremer floot dan ook voor een strafschop en werd daarbij gesteund door de VAR. Madsen nam plaats achter de bal en maakte zijn heldenrol compleet.

Bolat houdt netten schoon

In de slotfase ging Eupen op zoek naar de aansluitingstreffer, maar Bolat was niet geneigd om zijn clean-sheet weg te geven. Zo boekte Westerlo zijn tweede opeenvolgende zege, de eerste met De Mil aan het roer. Het klimt daardoor over Eupen naar een gedeelde twaalfde plaats. De Kemphanen tellen evenveel punten als Charleroi, dat zaterdagavond op bezoek gaat bij Standard.

Westerlo heeft voldoende kwaliteit om zich te redden in 1A ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

71
71
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

53
53
'Grote kuis in Genk: 12 (!) spelers richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

69
69
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

207
207
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

331
331
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

91
91
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

96
96
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

32
32
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

16
16
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

42
42
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

56
56
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

132
132
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

90
90
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

310
310
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

131
131
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

223
223
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

36
36
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

229
229
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

60
60
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

212
212
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

206
206
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

323
323
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

92
92
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

376
376
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

206
206
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

490
490

Meer sportnieuws