Duo tekent eigen doodsvonnis bij KRC Genk

1129
Duo tekent eigen doodsvonnis bij KRC Genk

In een zinderende derby met twee gezichten zette KRC Genk zondag na de pauze nog orde op zaken tegen STVV. De vicekampioen rechtte op die manier de rug, al gunde Wouter Vrancken niet iedereen die kans. In de ondermaatse eerste helft bezegelden twee teleurstellende titularissen voorlopig wellicht dan ook hun lot.

Donderpreken zijn niet zijn ding, en dus wierp Vrancken het over een andere boeg om het duel te doen kantelen. Tijdens de onderbreking probeerde hij vooral het vuur aan te wakkeren bij zijn troepen. Een peptalk die zijn effect niet miste, want onder impuls van uitblinker Bilal El Khannous – die het best had opgelet – kwam Genk als herboren uit de kleedkamer. Het luidde een onwaarschijnlijke comeback in.

Krediet voor Galarza

Al volstond een motiverende speech uiteraard niet om de scheve situatie om te buigen. Behalve een tactische bijsturing voerde Vrancken drie wissels door. Matias Galarza, Gerardo Arteaga en Luca Oyen hoefden niet meer te luisteren naar zijn verdere instructies. In hun plaats droegen Patrick Hrosovsky, Joris Kayembe en Tolu Arokodare hun steentje bij om de hattrick van Aboubakary Koita uit te wissen.

Het trio betaalde dus het gelag voor de collectieve offday in de eerste helft, waarin zowat iedereen onder zijn gebruikelijke niveau bleef. Maar wat zijn de gevolgen op de lange termijn? Zo dreigt Galarza in de pikorde op het middenveld voortaan opnieuw Hrosovsky voor zich te moeten dulden. Al beschikt de Argentijn na zijn knappe prestaties van de afgelopen weken natuurlijk wel over het nodige krediet.

Arteaga in nesten

Het duo op de linkerkant zit evenwel in vieze papieren. Bij afwezigheid van een back-up was Arteaga sinds zijn komst zeker van zijn plaats, een situatie waar Dimitri de Condé deze zomer eens verandering in besloot te brengen. Om alle posities dubbel te bezetten weekte hij Kayembe los bij Charleroi. Een te duchten concurrent, die weliswaar nogal wisselvallig uit de startblokken schoot in de Cegeka Arena.

Toch ligt de linksback hoger in de schuif dan Arteaga. Hoewel interlandverplichtingen zijn voorbereiding verstoorden begon de Mexicaan nochtans als titularis aan het seizoen. Sindsdien ligt het duo in balans, waarbij Kayembe wel meer minuten verzamelt. De nieuwkomer verscheen ook reeds tien keer aan de aftrap, tegenover amper vijf basisplaatsen voor Arteaga – die tegen Fiorentina wel de voorkeur kreeg.

Lesje van Vrancken

De linksback maakte de 90 minuten vol, maar een paar dagen eerder tegen Union bleef hij aan de bank gekluisterd. "Vermoeidheid is geen excuus", vond Vrancken dan ook, die wel inziet dat hij allicht een inschattingsfout maakte door onvoldoende te roteren. De drukke kalender is een nieuw gegeven voor de trainer, die zijn lesje hopelijk snel heeft geleerd. Tenslotte wordt het speelschema er niet milder op.

Zo trekt Genk donderdag alweer naar Club Brugge, waar vorig jaar het noodlot toesloeg voor Oyen. Na bijna een volledig seizoen in de ziekenboeg stond het product van eigen kweek te popelen om eindelijk zijn stempel te drukken, maar tijdens een openhartig gesprek maakte Vrancken hem duidelijk dat hij geduld moest hebben. "Ik hou van zijn profiel. Hij zal zeker aan bod komen", klonk het begin augustus.

Kansen voor Oyen

Geen loze woorden, want in de voorbije zes wedstrijden stond Oyen telkens aan de aftrap. Met dank aan een prima invalbeurt tegen Charleroi. "Luca heeft zijn kans met beide handen gegrepen. Hij deed precies wat we van hem verwachten, met veel lef aan de bal. We hebben er een troef bij", glunderde Vrancken, die kort daarvoor nog zijn beklag had gedaan over het gebrek aan initiatief tegen Servette.

Een euvel dat Oyen voor de rust tegen STVV evenmin kon verhelpen. Ook in de voorafgaande matchen wist hij het vertrouwen van zijn coach zelden te rechtvaardigen. Zo haalde Vrancken hem tegen Union eveneens halfweg al naar de kant. Ondanks de sterke ploegprestatie was de Jonge Duivel eerder tegen Anderlecht, toen hij wel tot het laatste fluitsignaal mocht blijven staan, slechts een anonieme figurant.

Wachtkamer wenkt

Het ziet er dan ook alsmaar meer naar uit dat Oyen even terug in de wachtkamer zal verdwijnen. De concurrentie op zijn geliefkoosde linkerflank is moordend, zeker nu El Khannouss er een optie blijkt te zijn. Alieu Fadera moest zondag zelfs plaatsnemen in de tribune. Omwille van zijn Belgisch paspoort heeft Oyen wel een streepje voor, maar op een basisplaats hoeft hij in Brugge wellicht niet te rekenen.

Vroeg of laat dient zich ongetwijfeld wel een nieuwe kans aan. Niet alleen gelooft Vrancken rotsvast in zijn kwaliteiten, ook De Condé blijft een fan van het eerste uur. In tegenstelling tot Mika Godts brak Oyen vorig jaar zijn contract nog open tot medio 2027. Het nog altijd pas 20-jarig toptalent, tot hiertoe goed voor twee treffers en zes assists in 67 optredens, blijft een van de bouwstenen voor de toekomst.

Oyen uit de boot

Momenteel moet Vrancken echter vooral knopen doorhakken met het heden indachtig. En dus dreigt Oyen, al dan niet tijdelijk, uit de boot te vallen. Vorig seizoen stond hij op het randje van de doorbraak, tot een zware blessure dus roet in het eten gooide – anders hadden bovenstaande cijfers er nog veel fraaier uitgezien. Helaas zal het nog wat langer duren alvorens hij in Mike Trésor zijn voetsporen treedt.

AD

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club Brugge wil toptalent. Genk strijdt met Gent’

Gelooft u nog in Oyen?

Meest recent

Fenerbahçe met grote domper, Dortmund komt goed weg

In de Champions League stonden er twee matchen op het programma in de vooravond. Om 18u45 gaf ...

2
2
Union SG wint jackpot "20 à 25 miljoen euro"

De naam van Relebohile Mofokeng begint steeds nadrukkelijker rond te zingen op de Europese ...

6
6
'Arne Slot lokt interesse van Premier League-club'

Arne Slot lijkt niet van plan om lang aan de zijlijn te blijven staan. Volgens De Telegraaf staat ...

8
8
Nieuwe attractie in JPL: "Talent voor Premier League"

De Belgische ploegen hebben een geslaagde week achter de rug op het Europese toneel. Union SG ...

301
301
Coach RC Lens looft Club-smaakmaker: "Een topper"

Club Brugge is favoriet voor het treffen met RC Lens. AS Monaco en Olympique Marseille werden al ...

65
65
Van Hazard tot Ivanovic: ex-JPL'ers hun rapport bij Lens

RC Lens is morgen de tegenstander van Club Brugge in de Champions League. De Belgische landskampioen ...

68
68
'Club Brugge stelt Tresoldi teleur: droomtransfer van tafel'

Een exit in januari is onbespreekbaar, maar nadien wordt Nicolo Tresoldi stilaan onhoudbaar voor ...

176
176
Belgische toptrainers in vieze papieren: terug naar JPL?

Tot dusver maakt de Jupiler Pro League zijn reputatie als trainerskerkhof niet echt waar, want na ...

139
139
'Club-grootverdiener forceert breuk: JPL-club staat klaar'

Hij kreeg bij Club Brugge een topcontract tot 2029, maar komt dit seizoen niet aan spelen toe. Deze ...

315
315
'Club Brugge kan cashen: kwartet laat kassa rinkelen'

De afgelopen jaren vonden Europese topclubs alsmaar vlotter hun weg naar Club Brugge, waar het ene ...

100
100
Leko kiest CL-selectie: 2 afvallers bij Club Brugge

Jan Breydel maakt zich al op voor een nieuwe gala-avond in de Champions League. Een week na de stunt ...

254
254
"Lieg niet"-Van Crombrugge haalt vlijmscherp uit na agressie

Hendrik Van Crombrugge beleeft een opvallende periode naast het voetbalveld. Terwijl de voormalige ...

153
153
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 9 bekend

De komende dagen eist het Europese voetbal nog even alle aandacht op, maar nadien wordt in de ...

71
71
Leko speelt open kaart: Vetlesen versus Lemaréchal

Op speeldag drie van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag RC Lens over de vloer. Wellicht ...

169
169
Europese nachtmerrie dreigt plots voor STVV-supporters

De Europese droom van STVV zorgt voor een opvallend probleem bij de Truiense supporters. De tickets ...

178
178
Kan KAA Gent profiteren? Drama bij Europese tegenstander

Kan KAA Gent profiteren? Drama bij Europese tegenstander KAA Gent staat in de Jupiler Pro League aan ...

73
73
Leko waarschuwt Club Brugge: grote vrees voor Lens

Club Brugge won vorige speeldag in de Champions League op het veld van Internazionale. De 3-4 zege ...

158
158
Lukaku boezemt weer angst in: oorlogstaal in Europa

Romelu Lukaku heeft zijn eerste doelpunt bij Fenerbahçe gescoord. Big Rom startte twijfelend ...

65
65
PSG onthult masterplan om Lamine Yamal uit te schakelen

PSG en FC Barcelona slijpen de messen om het tegen elkaar op te nemen in de Champions League. De ...

48
48
Bayern meldt onheilspellend nieuws over Kompany

Vincent Kompany sukkelt met zijn gezondheid bij Bayern München. Tijdens de 6-1 zege tegen RB ...

144
144
Seys verbaast Club Brugge met straffe taal over knaltransfer

Club Brugge verbaasde vorige speeldag vriend en vijand in de Champions League door Internazionale in ...

619
619
Ophef rond Real Madrid na bekentenis: "Besloten om beelden niet te tonen"

Real Madrid stampt dit seizoen ferm tegen de schenen. De formatie van José Mourinho kwam al ...

143
143
Vitor Bruno dumpt talenten: rampscenario Anderlecht

RSC Anderlecht incasseert de ene klap na de andere. In Europa kampt Paars-Wit met een nul op zes en ...

390
390
Thibaut Courtois verrast met primeur over toekomst

Thibaut Courtois is al jarenlang de nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. De Belgische goalie wordt ...

146
146
PSG-Barça escaleert al voor aftrap: nachtelijke chaos

PSG en FC Barcelona staan tegenover elkaar namens de Champions League. De twee grootmachten worden ...

126
126

Meer sportnieuws