Vrancken broedt op verrassende primeur tegen Club Brugge

221
Vrancken broedt op verrassende primeur tegen Club Brugge

KRC Genk is nog maar pas bekomen van de knotsgekke derby tegen STVV of het moet alweer vol aan de bak. Gelukkig geraakte iedereen tijdig klaargestoomd voor de trip naar Jan Breydel, waar Wouter Vrancken dus over alle ingrediënten beschikt om Ronny Deila met een primeur te verrassen.

De topmatchen volgen mekaar in sneltempo op voor Genk. Na het drieluik tegen Anderlecht, Union en STVV, aangevuld met een paar Europese opdrachten, wacht nu dus de lange busreis naar Jan Breydel. In de Play-Offs ging het er vorig seizoen net zoals twee jaar geleden nog winnen, maar in de reguliere competitie dateert de laatste zege op bezoek bij Blauw-Zwart intussen wel al van 2014.

Supersub Hrosovsky

Het vlekkeloze uitrapport, dat schril afsteekt bij het toenemende thuiscomplex, in stand houden lijkt dus eenvoudiger gezegd dan gedaan. Weliswaar met de nodige meeval hield Maarten Vandevoordt op de velden van zowel RWDM, Cercle Brugge als Union, evenmin evidente verplaatsingen, zelfs telkens zijn netten proper. In twee van die drie wedstrijden begon Patrik Hrosovsky op de bank.

Zondag was het weer van dat, al kwam hij net als een week eerder halfweg wel al Luca Oyen aflossen. In het Dudenpark om de voorsprong te verdedigen nadat de Limburgers als bij wonder de rust ingingen met een 0-1 bonus, in de derby om het tij te keren nadat hattrickheld Aboubakary Koita minder genade kende. Met twee assists had Hrosovsky een fors aandeel in de spectaculaire ommekeer.

"Het contrast tussen de eerste en tweede helft zat meer in de betere uitvoering van ons plan dan in de specifieke inbreng van drie nieuwe spelers", focuste Vrancken zich na afloop liever op het collectief. Samen met zijn collega-invallers Joris Kayembe en vooral Tolu Arokodare, én uiteraard de andermaal bijzonder bedrijvige Bilal El Khannouss, was Hrosovsky niettemin de aanjager bij uitstek.

Keuze voor Galarza

Genoeg om terug een basisplaats op te eisen? In de competitie is het al meer dan een maand geleden dat Hrosovsky nog eens aan de aftrap verscheen. In de Europese voorrondes was de middenvelder wél steevast titularis, maar in de eerste groepsmatch van de Conference League mocht hij nauwelijks twee minuutjes opdraven. Zijn concurrent Matias Galarza behoorde toen tot de uitblinkers.

Dat hij ook op de openingsspeeldag tegen RWDM de voorkeur kreeg was wellicht dus al een teken aan de wand. Nochtans zat de dure Argentijn vorig seizoen nog op een zijspoor, terwijl Hrosovsky van alle veldspelers het meeste minuten vergaarde. De aanhang verkoos de vaak ondergewaardeerde schakel prompt boven smaakmakers als Joseph Paintsil en Mike Trésor tot Speler van het Jaar.

Een blijk van waardering voor zijn dienend werk in de schaduw van al dat aanvallend geweld. Met zijn koppel assists tegen STVV eiste Hrosovsky voor een zeldzame keer zélf de schijnwerpers op. Al ontbindt hij tegen Club blijkbaar wel graag zijn duivels. Van zijn 11 treffers in Genkse loondienst scoorde de 31-jarige Slowaak er zowaar drie in zijn 11 vorige ontmoetingen met de rivaal uit Brugge.

Tandem met Heynen

Reden te meer voor Vrancken om hem donderdag op te stellen? In de typische stijl van het huis toonde Hrosovsky pas na verloop van tijd waarom Genk een vijftal miljoen voor hem betaalde – een voorbeeld dat ook Galarza lijkt te volgen. Anders dan Paintsil en Trésor lag hij wel bij diens voorgangers doorgaans reeds in de bovenste schuif, al haalt de huidige coach pas het beste in hem naar boven.

Meer dan ooit vormde de ancien een tandem met Heynen, die nu evenwel al vroeg in de ziekenboeg belandde. Hrosovsky werd zo in één klap van bankzitter tot aanvoerder gepromoveerd, maar net zoals in zijn eerste seizoen liep het zonder zijn vaste partner in de as plots een pak stroever. Nog voor diens terugkeer was Galarza, die zelf optimaal profiteerde, in de pikorde al over hem gewipt.

Hrosovsky werd tegen Charleroi zelfs op kant geschoven voor Aziz Ouattara, tegen Anderlecht bleef hij vervolgens 90 minuten aan de bank gekluisterd. Nu lijkt de tijd echter rijp om hem in ere te herstellen. Niet voor zijn goals of assists, maar bovenal om het evenwicht te bewaren. Ondanks vier clean sheets in zes competitieduels bewees Koita zondag dat het soms toch nog kaas met gaten is.

El Khannous op links

"Wat er misliep voor de pauze? Alles. We mankeerden concentratie, vechtlust en mentaliteit", vond El Khannouss. Stuk voor stuk zaken die Hrosovsky in de schaal werpt. Niet toevallig werden de taken veel beter uitgevoerd met hem tussen de lijnen. Op moeilijke momenten blijft de ervaren leider een baken van rust voor zijn ploegmakkers. Een nuttige pion, die het teambelang altijd vooropstelt.

De lijm van het elftal zeg maar, al dacht Vrancken daar de afgelopen weken dus anders over. Met dank aan Galarza, die enkele dagen na zijn glansprestatie tegen Fiorentina een slechte beurt maakte. Zowat alles mislukte: het verschil met Hrosovsky kon niet groter zijn. Was het misschien de vermoeidheid die haar tol eiste? Vrancken gaf achteraf toe dat hij zijn brede kern iets beter kan benutten.

Galarza out, Hrosovksy in lijkt een logische stap. Of schudt Vrancken, zelf voor het eerst actief op drie fronten, iets anders uit zijn mouw? Tenslotte verdient Galarza respijt, en kon El Khannouss tegen STVV bekoren als linksbuiten – een experiment dat voor herhaling vatbaar is. Meer dan de lading wingers kan de kersverse nummer 10 daar wel eens de geschikte opvolger zijn voor Mike Trésor.

Unicum in de as

Zelf ziet El Khannouss een verhuis naar de flank wellicht zitten. De volksmenner wil dit seizoen vooral aan zijn statistieken werken. Een hogere rol op het veld helpt om vaker in kansrijke posities te komen. Nadat hij het de voorbije weken reeds uit alle hoeken probeerde brak El Khannouss met zijn doelpunt van de hoop in de derby alvast eindelijk de ban. Dat smaakt wat ons betreft naar meer.

El Khannouss op de linkerkant dan, waar Luca Oyen zijn krediet sowieso opgebruikt lijkt? Vrancken kan zo meteen ook zijn middenveld stofferen door Heynen, Hrosovsky én Galarza, indien hij niet aan de zuurstoftank moet tenminste, voor het eerst samen een trio te laten vormen. Drie complete types die moeiteloos met mekaar van positie kunnen wisselen, wat momenteel in de mode blijkt.

Minder creatief, wel compacter. "De linies moeten dichter bij elkaar staan", aldus Vrancken, die tevens meer lef en initiatief verwacht van zijn troepen. Na de comeback tegen STVV lijkt Hrosovsky, klaar om weer de steunpilaar van weleer te worden, de aangewezen man om ervoor te zorgen dat die instructies donderdag nauwgezet worden opgevolgd. Met of zonder Galarza aan zijn zijde.

AD

LEES OOK: Voetbalbond maakt scheidsrechters speeldag 8 bekend

Een middenveld met Heynen, Hrosovsky én Galarza is volgens mij ...

Meest recent

Uitblinker Lavia uit frustratie na Franse comeback

De Rode Duivels kwamen tegen Frankrijk op voorsprong dankzij Dodi Lukebakio. Vooral de pass van ...

12
12
Ngoy verbaast met reactie na Frankrijk – België

België nam het in het Stade de France op tegen Frankrijk. De Rode Duivels, zonder Youri ...

31
31
Castagne ziet groot probleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels stonden voor tegen Frankrijk, maar uiteindelijk kwam de klasse van de formatie van ...

30
30
Italië pakt winst tegen Turkije: België plots in gevarenzone

De Rode Duivels stonden lange tijd op een 0-1 voorsprong tegen Frankrijk, maar uiteindelijk kreeg ...

57
57
Rode Duivels kopje onder na straffe masterclass Frankrijk

De Rode Duivels namen het een tweede keer op korte tijd op tegen Frankrijk. Zinedine Zidane en ...

107
107
Revelatie en tóch domper bij Rode Duivels: “Goud waard”

De Rode Duivels gingen de rust in met een 0-1 voorsprong in het Stade de France. Dodi Lukebakio ...

93
93
Club Brugge grijnst: Forbs keert terug met extra motivatie

Club Brugge zal in de loop van deze week zijn internationals weer verwelkomen. Carlos Forbs keert ...

100
100
België leidt in Parijs! Franse fans worden wild van één Duivel

De Rode Duivels kruisen maandagavond voor de tweede keer op één week tijd de degens ...

126
126
'Principe-akkoord Harry Kane bereikt: contract tot 2029'

Harry Kane blijft ook dit seizoen de doelpunten aan mekaar rijgen. Logisch dus dat de Engelse spits ...

41
41
Saelemaekers krijgt klappen: gruwelijk verdict bij Milan

Het zijn zware dagen voor Alexis Saelemaekers. Bondscoach Mark van Bommel liet de winger van AC ...

45
45
'Club op scherp gezet: Seys op vierkoppig verlanglijstje'

Joaquin Seys start maandagavond in de basiself van de Rode Duivels tegen Frankrijk. Een goede test ...

225
225
'Afwezige Duivel grote verliezer: aftocht onder Van Bommel'

Maandagavond wacht nog een bezoek aan Frankrijk, maar voorlopig hebben de Rode Duivels een geslaagd ...

362
362
De 11 namen: Van Bommel pakt uit met verrassing van formaat

Om het vierluik in de Nations League af te ronden nemen de Rode Duivels het zo dadelijk op tegen ...

300
300
Thorup experimenteert: opvallende wissels in Genk?

Met een magere negen op 21 schoot KRC Genk voor de interlandbreak niet bepaald vlot uit de ...

157
157
Jean-Marie Pfaff compleet verrast door brutale diefstal

Jean-Marie Pfaff heeft de voorbije jaren heel wat meegemaakt. Zijn vrouw Carmen kreeg een ...

97
97
Rampscenario voor Club Brugge: miljoenen de vuilbak in

Niet alleen moet Nicolo Tresoldi het transferrecord volgende zomer opnieuw aan diggelen slaan, met ...

255
255
Voetbalbond maakt scheidsrechters speeldag 8 bekend

Alle ogen zijn straks eerst nog even op de Rode Duivels gericht, maar komend weekend gaat de bal ...

141
141
Twee keer in één week: tijdbom bij de Rode Duivels

Kevin De Bruyne (35) ging op vijf dagen tijd twee keer door het lint. Maandag vloekte hij tegen de ...

257
257
Smets geeft gigantische ambities Belgische beloften prijs

De sfeer bij de Belgische beloften is uitstekend in aanloop naar de beslissende wedstrijd voor een ...

75
75
"Zegt meer over hem" - Red Flames sluiten Deschacht-saga

De Red Flames spelen in de WK-kwalificatiereeks tegen Polen. De Belgische dames trekken met ...

52
52
Van Bommel pakt het héél anders aan dan Klopp & co

De Rode Duivels werken vanavond hun vierde partij in elf dagen af. Het is daarom best opvallend dat ...

115
115
Van VRT naar VTM: Ruben Van Gucht deelt stevige tik uit

Ruben Van Gucht zorgde tijdens Happy Hour voor een opvallend moment. Wat eerst als een gewone ...

171
171
Mahrez vindt na maanden zoeken nieuwe club

Riyad Mahrez heeft een nieuwe club gevonden. De Algerijnse flankaanvaller heeft zijn handtekening ...

32
32
Bertaccini zet volgende stap: transfer in aantocht?

Adriano Bertaccini zit op een zijspoor bij RSC Anderlecht. De aanvaller is duidelijk vierde spits in ...

289
289
AA Gent legt verdediger langer onder contract

AA Gent haalde de afgelopen jaren een karrenvracht aan Afrikaanse spelers in huis. De meesten werden ...

50
50

Meer sportnieuws